Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két kan kutyám 2 évesek...

Cicvarek kérdése:

Van két kan kutyám 2 évesek születésük óta nálunk vannak az anyukkal együtt, most kaptam egy 2 hónapos kis kutyát mennyi az esélye, hogy baj nélkül összelehet majd szoktatni?

Figyelt kérdés
A kis jövevény is kan a felnőtt kanokkal lesz majd nehéz dolgom? A szukától annyira nem tartok hát ha beindul nála az anyai ösztöne, de a másik kettőtől tartok, mennyi az esélyem, hogy valaha is elfogadják majd?
2013. jún. 1. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet, csak egy kan volt. Elvannak, játszanak a kicsi olyat is szokott, hogy a kutya szőrén csüng(puli mindkettő) és a nagy meg se mukkan, hagyja bár nem túl domináns.
2013. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az jó akkor kezdek bizakodni :) nálunk 3 keverék van kissé temperamentumosak,a kis jövevény meg egy törpe spániel. de akkor bizakodhatok benne, nem lesz baj, meg talán az előny, hogy az újonc az még kölyök talán nem veszik riválisnak még igaz ?
2013. jún. 1. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nállunk 2 felnőt 8 éves kutya mellé kerűlt egy kölyök. Az egyik agy domináns kan a másik egy kissé magánakvaló pánikolós szuka. A kan azonnal elfogadta a kicsit, és az első pillanattól nevelgette játszott vele. A szuka inkább kerűlte, elmorogta maga mellől de soha nem bántotta. Szerintem nem lesz gond. Mondjuk nekem eszembe sem jutott ezen gondolkozni, én hoztam a kölyköt, nekik meg az a dolguk hogy elfogadják.
2013. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első körben,ha ennyire bizonytalan van,ivartalanítsd a kutyákat,és akkor emiatt már nem lehet zűr.

Másodkörben nekem 1,5 éves volt a domináns kan kutyám,amikor befogadtunk egy keverék kölyköt a menhelyről.Első perctől kezdve elfogadta,játszott vele,tanította.Azóta felnőtt a kicsi is,és nagyon jóban vannak,soha nem is verekedtek.Persze ha helyén van a falkasorrend,akkor ezzel nem is szokott baj lenni.Meg ha tudod,hogy egyébként idegen kutyákkal hogy viselkedik,akkor következtethetsz arra is,hogy a kicsivel hogyan fog.Bár ez nem 100%-os módszer.Az én kutyám minden nemű,ivaros és ivartalan kutyával is barátságos.

2013. jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!