Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi tápot mérjek ki és...

Mennyi tápot mérjek ki és hogyan egy napra a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Tudtok nekem egy jó tippet adni, hogyan mérhetném ki a száraz-táp mennyiségét amit egy napra el kell osztani a kutyusnak? Mérő edénykém nincs és ritkán járok a városba + ha van rá valami házi praktika (bögrés, poharas stb. kimérés) akkor fölösleges is.

7 hónapos Jack Russell terrierem van, 5 kg, ivartalanított.

Szerintem ahhoz képest mennyit mozog ( 1 óra intenzív futás/játék és 1 óra lazább séta) nem eléget, mert lehetne jobb húsban is.

Dog Chow juniort kap most, kimérve vettem, táblázatot nem láttam soha :(

Köszönöm a segítséget!



2013. jún. 2. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahol veszed kimérve, biztosan az eredeti zsákjában van. Szóval megkéred az eladót, hogy segítsen lejegyzetelni, mennyi grammra van szüksége egy nap. Otthon előveszed a bögrédet, poharadat, és addig méricskélsz vele egyszerű konyhai mérlegen ameddig ki nem jön az adott mennyiség. Utána már csak a poharat kell megjegyezned és minden nap egyforma mennyiséget kap.

Mi - bár zsákosat veszünk - ugyanígy kimértük, és addig keresgéltünk a poharak között, amíg megtaláltuk a pont jót....

2013. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

420 kalóriát kéne neki adni,elméletileg,ami szárazban 1 pohár(a pohár 2 dl)

De ha hizik vagy fogy akkor persze kevesebbet vagy többet kell neki adni

2013. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!