Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyákról milyen...

Menhelyi kutyákról milyen tapasztalaitok vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyust és menhelyről szeretném, két okból az egyik az hogy 2 kutyát mentek meg vele amelyiket hazaviszek és amelyiket örökbefogadom, és a pénz és ahogy olvasgattam nagyon átverhetik az embert a kutyákkal!Időm lenne rá csak délelőtt kevesebb de akkor anyu tudna vele foglalkozni , 17éves fiú vagyok
2009. okt. 7. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted hogy milyen tapasztalatok vannak? Teljesen jók, mint akármilyen más kutyával. attól, hogy két fajta keveréke, nem lesz rosszabb. Ez olyan, hogy egy szőke meg egy barna hajú ember gyereke se lesz rosszabb mint pl 2 barnáé :D És nagyon jól teszed ha menhelyről fogadsz örökbe, én eddig az összes kutyusom onnan fogadtam és mind nagyon hűséges volt, és lehetett látni, hogy nagyon hálás, amiért elhoztam :) Amúgy nem csak keverékek vannak ott, de szerintem azok a legkülönlegesebbek :D
2009. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a keverék kutyusokkal semmi bajom csak hogy nem e megtörtek aggresszivak vagy ilyesmi.. ha egyedül élnék az se lenne gond de a szüleimmel élek és van egy 5éves kislány és azért kérdezem.. és kölyök kutyát vagy pedig már nagyobbat érdemes? nem lustaságból kérdezem de kezdő kutyás vagyok és nem szeretném ha nem érezné a kutyus jól magát..:S:S
2009. okt. 7. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk menhelyi kutyusunk van, nagyon szereti ha foglalkoznak vele(minden kutya szereti, de ő különösen), mindig körülöttünk ugrál, hogy játszunk vele. Nagyon hálás, elkergeti a macskákat, betolakodókat :) megugatja az idegeneket, utána pedig jön oda hozzánk,hogy vajon láttuk-e, milyen jó munkát végez, hogy védi a házat :)

Imád sétálni és olyankor nagyon jól viselkedik, nem rohan a macskák után :)

Szerintem a menhely számlájára írható, hogy nagyon szeretethiányos, mindig összeugrál, fehér nadrágban nem is merek belépni az udvarba :)

Szegénnyel korábban sok szörnyűség történt, de ennek ellenére bízik az emberekben

A menhely pedig sok dologban segít pl. kaptunk ingyen kutyaeledelt egyszer :)

Ha kutyusod lesz vigyázz rá és szeresd nagyon!

2009. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk is menhelyi kutyusaink vannak, sajnos egy menhelyen vannak megtört kezelhetetlen kutyák de rengeteg szeretetéhes gazdira vágyó kutya is van. De ott úgy is elmondják melyik kutyáról mit kell tudni, akárkinek akármilyen kutyát nem adnak ki...

Kölyök vagy felnőtt ez nálunk is nagy kérdés volt, ha kölyköt választasz azt te neveled, formálod de több a gond vele, (szobatisztaság, szocializálás, engedelmesség...), egy felnőtt kutyának már van egy személyisége amin még lehet dolgozni de nem tanul olyan könnyen mint egy kölyök, kevesebb törődést igényel és kiválaszthatod neked megfelelő karakterű kutyát, mert egy kölyöknél nem mindig tudni milyen lesz (pl: aktív, sportos, lusta, idegenekkel bizalmatlan...)

Neked kell tudnod van e kedved, időd, energiád egy kölyköt nevelni, fegyelmezni vagy inkább már egy "kész" kutyát szeretnél...

2009. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én önkéntes vagyok egy menhelyen. Szóval nyugott szível ajánlom neked a menhelyi kutyákat. ha elmész egy menhelyre megmentesz egy kutyát a szomorúságától ,a magányától... csak mod meg az ott dolgozónak olyan kutyát mutassanak akik jól kijönnek a gyerekekkel nekik ezt tudni kell. és biztos lehetsz benne hogy minden oltást ivartalanítást,esetleg csippet is elintézi vagy már elintézte a menhely
2009. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szombaton megyek megnézni őket szerintem még a oktoberbe hazahozok egyet , utána olvastam itt is meg máshol is menhelyi kutyusokról kevesebb rosszat hallok mint a tenyésztőtől vettektől..önkéntesnek is elmennék még de kiesik a menhely és annyi szabadidőm sajnos nincsen :S
2009. okt. 8. 19:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Menhelyi keverék kutyusom volt és meg volt tanítva különböző trükkökre :)

Imádtam, amikor pacsit adott :)

2009. okt. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!