Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyám idegenekt...

Mit tegyek? A kutyám idegenektől fél de ha én ott vagyok támadja őket.

Figyelt kérdés
van egy 4 hónapos kutyám aki fél az idegenektől , de ha én jelen vagyok akkor elkezdi őket ugatni támadni de igaz akkor is csak félve de lényeg ha én jelen vagyok megbátorodik addig fél. A házba bárki bejöhet nem ugatja meg, fél tőlük de ha én megjelenek a kutya hirtelen bátorságot vesz. Mit csináljak ? Segítsetek Köszi!
2013. jún. 4. 18:21
 1/7 sippara ***** válasza:
Fordíts nagyobb hangsúlyt a szocializációra, bármilyen agresszív reakciót pedig tilts. Ha ez nem megy, érdemes egy ovit meglátogatni - már csak azért is, mert valamit biztosan rosszul csinálsz, azt pedig kívülről látni kell ahhoz, hogy észrevegye az ember.
2013. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos nincs lehetőségem oviba vinni én még ilyenről nem is hallottam a környéken sincs na meg kutya suli sem :( ha valakinek van valami tippje azt nagyon megköszönném hogy még is mit csináljak miért lehet ez hogy a kutya fél amúgy az emberektől de ha én meg ott vagyok támadja őket
2013. jún. 4. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy falkavezér,és a jelenlétedben úgy érzi meg kell téged védenie.Olvass utána a falkavezérségnek...
2013. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha meg nem vagyok ott fél ? reális :D
2013. jún. 4. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutyádnak te vagy a biztos háttér. Azért bátorodik fel, ha ott vagy. Vigyed sokat sétálni emberek közé.Eleinte nem kell, hogy nyomorgassa boldog-boldogtalan, csak szokja meg, az emberek nem bántják.A jelenlétedben pedig ne engedd meg, hogy ugasson. Meg kell tiltani neki. Persze, ne várd, hogy akár 1 hét alatt teljesen megváltozik.
2013. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de hogyan tiltsam? mert szóban nm fogad szót tehát "nem" re nem reagál hiába... Amúgy már ismeri a parancsot pl utcán talál valamit mondom neki nem akkor szót fogad de ilyenkor megkergül
2013. jún. 4. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen,mivel a kutya falkában él.Ő még pici,ha hirtelen egyedül találja magát,akkor megijed.Viszont a te jelenlétedben pedig védelmező szerepet kell,hogy betöltsön,mivel te nem töltöd be a falkavezér szerepét.Mint,ahogy a példa is mutatja,hiába mondod neki hogy "nem",nem hallgat rád.


Még mindig az lenne a legegyszerűbb ha utánaolvasnál szakkönyvekben...

2013. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!