Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ebben az esetben?...

Mit tehetnék ebben az esetben? (nevelési hibák)

Figyelt kérdés

Már nagyon rég szerettem volna egy kutyát, és 1 éve kaptam is anyuéktól.

Alapból úgy kaptam, hogy ők leszögezték, hogy nem fognak vele foglalkozni, az én kutyám lesz. Azt hitték ezzel megijesztenek, de örültem is ennek.

Már évek óta tanultam a kutyázást (utánaolvastam a nevelésnek, ismerősökhöz jártam kutyázni, hogy tapasztalatot szerezzek), és ennek megfelelően is neveltem.

A probléma ott kezdődik, hogy anyuéknak hiába magyaráztam hogyan viselkedjenek vele, mit miért lehet és miért nem... teljesen lesz*rták. Az asztalról folyamatosan kap lepottyanó kajadarabkákat, állandóan dajkálják stb. (minden hibát elkövetnek)

Most nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek. Neveljük kétféleképpen, vagy hagyjam az egészet? Anyuék nem fognak megváltozni. Ha ezt előre tudom, akkor inkább nem kellett volna kutya, ez neki sem lehet csodás érzés.


2013. jún. 5. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ismerős nálunk is ez van.... én ugyan ugy nevelem ahogy edig ennek megfelelően rám halgat a kutya stb... a család többi tagjára nem ...szerintem ne hagyd anyiba
2013. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sadie válasza:
Szia! Ismerős helyzet... :) Én úgy gondolom, hogy kétféleképpen nem lehet nevelni a kutyust, mert egyrészt neki is rossz (összezavarodik), másrészt nektek is meg kell vele szenvednetek, hogy éppen kire és miben hallgat. Valahogy tényleg meg kell értetned a szüleiddel, hogy Te felelősséggel neveled a kutyusodat a saját elvárásaid, vagy szabályaid alapján, és ha ők ezt nem tartják tiszteletben és 'elkapatják' a kutyust, az sem neked, sem pedig a kutyának nem válik javára. Mindenki maga dönti el, hogy mit és mennyit enged meg a kutyájának. Nem kell vasszigorral nevelni, ha nem egy rendőrkutyát akarunk belőle faragni, de elkényeztetni sem szabad, ám ha valaki mégis ezt teszi, az legyen az ő dolga. A Te esetedben az a baj, hogy a családtagok nem fogadják el, vagy nem veszik komolyan, hogy hogyan neveled a kutyusod. Az csak jó, ha szeretik őt, de el kell nekik magyaráznod, hogy ha Te arra neveled a kis drágát, hogy ne kuncsorogjon az asztalról ételt, akkor ne adjanak neki onnan, mert ahhoz szokik hozzá. Aztán már kérni fogja az ételt, ami később lehet, hogy őket is zavarni fogja. Te viszont rászólsz, amit pedig a kutyus nem fog érteni, hiszen hol szabad, hol nem...??? Összezavarodik. És ez csak egy példa volt az ellentétekre a nevelés kapcsán, sok hasonló dologgal lehet még 'gondot' okozni a kutya viselkedésében. Velem is ez történt, mikor a szüleim vigyáztak a kiskutyámra 3 hónapig, majd visszakerült hozzám, és igencsak fel kellett eleveníteni az addig tanultakat, hogy mit szabad és mit nem... :D Szerintem biztosan jól neveled a kutyádat. Próbáld meggyőzni a szüleidet, másképp nem megy. Ha feladod a nevelési elveidet, vagy egyszer így, egyszer úgy vannak neki dolgok engedélyezve, nem tudja majd hová tenni a dolgokat a kutyus, és arról nem ő tehet. Ne hagyd az egészet! Menni fog! ;) Sok sikert! :)
2013. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kaja adogatást meg tudod úgy előzni hogy elküldöd a kutyádat az asztaltól. és megtanítod hogy bármi is történjék ne merészeljen odamenni. ha a szüleid csalogatják, közöld velük hogy ezzel a kutyának tesznek rosszat mert minden olyan esetben amikor nem megfelelően viselkedik a kutyát fogod megbüntetni, tulajdonképpen miattuk mert nem értenek a szóból. sajnos az asztalon kívüli sumákolást csak nagyon durva komoly elbeszélgetéssel tudod elérni hogy befejeződjön.


a többi már bonyolultabb. én pl. nem foglalkozom ilyennel hogy a családtagjaim mit engednek meg a kutyának és mit nem. az a saját bajuk. viszont ha nem viselkedik, nem hallgat rájuk akkor ne is várják el hogy én mint vezér (mert rám mindenben hallgat a kutya) közbelépjek. oldják meg maguk. a párom sokáig nem vette a lapot. mostanában igyekszik úgy tenni ahogyan én mondtam neki, és bizony szépen halad is tekintélyszerzés terén. még arra figyelek hogy attól függetlenül mert egy családtag pl. kihívja a szobámból a kutya nem rohanhat ki engedélyem nélkül. de ha engedem onnantól kezdve engem az sem érdekel ha a feje tetejére ugrik. az ő baja. ötmilliószor próbáltam megmagyarázni hogy viselkedjen ahhoz hogy a kutya hallgasson rá, nem érdekelte.


szóval vannak itt is értehetetlenek, de ez nem tud befolyásolni abba hogy a te poziciód meginogjon. amikor kint van a kutya a többiekkel akkor is bármikor beleszólhatok, elhívhatom, odaküldhetem akármi. de legtöbbször hagyom hadd szenvedjenek a kutyával mert nem hallgat rájuk ha már annyira értenek a kutyához hogy nem kell figyelembe venni amit mondok.

2013. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nálunk is próbléma volt ez kaja adogatás..

egyszer viszont a kutyám hányt pont egy kaja adogatás után,mint utólag kiderült számomra,nem az adott kajától hányt(előtte lent voltunk és füvet evett lent nem hányta ki és ez otthon történt,konkrétan "jókor") a szüleimet vontam felelősségre,hogy a kaja adogatásban olyat adtak neki amit a kutya nem bír és azért hányja össze a lakást,azóta semmit nem adnak neki :D



amúgy még a komoly beszélgetés sokat segít,más próblémákat megértettek a szüleim és be is tartják,szóval mindenről engem kérdeznek meg előbb ,hogy lehet e vagy sem..


szóval ülj le velük beszélgetni,hozz fel érveket,hogy milyen viselkedést mellőzenek,mert a kutyára ezzel meg azzal a hatással van stb..

2013. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!