Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso szuka kutyusom...

Tenyeres-talpas kérdése:

Cane corso szuka kutyusom van. Nem válogatós, de rossz étvágyú. Mit tehetnék? A többi lent.

Figyelt kérdés

3 hónapos a kutyusom, 3x adok neki enni, de van, hogy csak 1x eszik. Annyit mérek ki amit a csomagon feltüntettek, azt osztom el természetesen 3 adagra, de inkább játszik és csak néha nyammog a kaján. Próbáltam szigorú lenni az elején, és csak 20-30 percig kint hagyni, de így sem vált be, és inkább majd később leszek drasztikus, Cane corso még is csak fejlődnie kell. Maga a táp szerintem ízlik neki. Szinte minden nap kap aludttejet és akkor az esti adagot behabzsolja. Eukanuba Puppy & Junior Large Breed etettem, és hiába voltam szigorú, mint írtam sosem ette meg, pedig nagyon dicsérték, na meg nagyon vakarózott, nem végeztettem allergia tesztet, de arra gyanakodtam azért van mert csirkés. Most

Brit Care Junior Large Breed (bárány), (persze megvolt rendesen az átállás) jobb étvággyal ette, de 1 étkezést kihagy, és ezt az étkezést pótolom házi aludttejjel. Próbáltam a kefirbe tenni a tápot, de a tápot meghagyta. A vakarózás megszűnt, csak néha teszi már ezt. Kint tartjuk, de sokat vagyunk vele. Mostanában nagy melegek vannak, lehet, hogy azért nincs étvágya? Jól teszem, hogy aludttejet adok neki? Szokott kapni levest, de csak lét zöldséggel, és azt is eltüntette elég hamar. Arra gondoltam főzök húst, vagy valami belsőségeket rizzsel zöldséggel, egy kis leveslé hozzá (az szinte mindig van). Csak jobban örülnék ha a tápot enné. Itthon senkinek sem engedem, hogy nasikat adjon, ezt következetesen betartom. Csak a megadott időpontokban kaphat enni.

Tudni kell a kutyusról, hogy szaporítótól van, azt se tudom mivel etették... de mielőtt bárki elítélne pénzt nem adtam érte. 3 éve, hogy nincs kutyánk, és a nyárra terveztem, hogy örökbe fogadok 1 kutyust. Cane corso volt az álmom, de annyi pénzem nem volt, hogy egy fajtatisztát vegyek. Cane corso fajtamentést olvasgattam és így akartam örökbe fogadni. Egy ismerősöm szólt, hogy a környéken van eladó kutyusok 30 ezerért adják... Akkor természetesen nem érdekelt (egyébként még ismerem is), de pár hét elteltével megint szóltak, hogy egy szuka maradt 10 kölyökből, köldöksérves, gondolom azért nem vették meg szegényt. Elmentem (bár ne tettem volna..), azt mondták nem tartják meg, nem tudom pontosan és nem is kérdeztem mit akartak tenni vele, de 2 nap és itt volt velünk a kutyus. Próbálok jó gazdija lenni. Túl vagyunk egy gennyes vizelésen, megfázáson. Oltások megvannak, már csak a chip és a veszteség elleni van hátra.Sikerült egy jó állatorvost találnunk, ő az első tüzelés után javasolta az ivartalanítást, én meg hiszek neki. Játékos, tanulékony sok mindent tanult már. Ül, fekszik, marad, nem szökik ki ha kinyitom a kaput. Most a pórázra szoktatás van, kicsit nehezebben megy.

Bocsánat a kisregényért, ja és tudom nem szabad szaporítótól kutyát venni, én is ezt vallom, nem is volt még soha 2x fogadtam már örökbe. Ez kicsit más helyzet volt. A kérdés az, hogy mit tehetnék, hogy jó étvágya legyen?



2013. ápr. 26. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, ha egészségesen fejlődik, akkor ne foglalkozz vele, hogy nem eszi meg az előírt adagot. Az csak irányadónak van a tápon, nem szentírás. És az ilyen fajtáknál ráadásul nem is baj, ha inkább sovány kicsinek, az elhízás többet ártanak neki.

Amúgy anyósom kutyájával például csak én tudom megetetni otthon a tápot, mert én megdolgoztatom értem, csupán annyival, hogy a konyhán kívül kell kivárnia, amíg kiszedem, és fél perc nyugton ülés után, engedélyre kezdhet enni. Akkor kinyalja a tálat, de ha anyós eteti, aki hagyja, hogy a fején ugráljon és belefejeljen a tálba, mielőtt letette volna, akkor még a főtt kaját is ott hagyja.

2013. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
kölyöknél ez kényes téma, mivel nőnie kell.. de mondjuk csináld hogy kihagyod 1-2szer az ebédet neki. és a reggelit meg a vacsit azonnal elveszed tőle ha abba hagyja. kölyök kutya 2-3nap és rájön mi a szitu.(ha nem akkor 1-2-3 hónapig kénytelen vagy folytatni az ízesítgetést hogy ne legyen semmi baja, de utánna mindenképpen ezt tanácsolom) Anno nekem is volt ilyen, próbálkoztam jófajta konzervekkel, ilyen-olyan hússal, levessel kefírrel minden bevált 1 hétig kb aztán már az se volt jó.. Miután majdnem többe került a kutya kajájának az ízesítése mint maga a kaja akkor döntöttem emellett a módszer mellet. és a mai napig is alkalmazom, ha úgy látom hogy nem eszik elég élvezettel a kaját :D :D
2013. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be leginkább ha evés előtt elvittem egy kicsit sétálni. Olyankor mindíg szivesebben ette meg az ételt. Egyébként kb 5 hónapos koráig tartott ez az állapot, mármint a rossz étvágy. Nem nagyon foglalkoztam vele mert egyébként rendben volt, egészséges és jókedvű. Azóta nagy zabagép lett, most arra kell figyelni ne egyen többet mimt amire szüksége van a kondijához. Szerintem ne aggódj rendeződni fog.
2013. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2013. ápr. 26. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is cane corso van, 3 hónapos kislány, bújós, puszilkodós. ugyan ez volt velünk is alig akart kajálni. nekünk az vált be hogy lecsökkentettük az adagot, és a száraztápot be áztattuk és bekevertük konzerv táppal.
2013. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!