Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyának felnött tápot?

Kölyök kutyának felnött tápot?

Figyelt kérdés

Lehet belöle gond ha felnött tápot adnék neki. 7 hónapos husky-ról van szó.

egyszerüen semmit nem eszik meg. 11 féle kölyök tápot próbáltunk már. köztük zömében super premium tápot (Belcando, hills, royal canin stb stb. ) Már végsö elkeseredésemben pedigrét adtam neki mert az össze vissza van ízesítve de még azt se igazán ette meg. lazacostól kezdve a csirkén át a bárányos rizsesig minden ízesítés megvolt már de semmi.


Az se vált be hogy hagyjuk napokig majd ha éhes megeszik. Napokig koplal. Az étvágyávl nincs gond, minden mást szívesen eszik de a száraz tápot nem.


Viszont észrevettem hogy van egy táp. Nem premium minöség. és sajnos felnött kutyáknak van. De azt úgy habzsolja mintha szín hús lenne. eddig egyszer adtunk neki belöle, szóval nem azt kapja rendszeresen. De megfordult a fejemben hogy váltani kéne. viszont fejlödik és nem akarom hogy valami kimaradjon a szervezetéböl.


Mit tennétek a helyemben?



2013. jún. 6. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nyugodtan adj neki a tápból. Én nem vettem a kutyámnak kölyök korában külön junior tápot, hanem vettem ilyen étrendkiegészítőt (vitamint) kölyökkutyának, és soha semmi probléma nem volt vele. Azóta már két éves. Igaz ő nyáron zöldséget és gyümölcsöt eszik folyton... :D
2013. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már csak azért sem adnék neki,mert ki tudja mi van benne.Még a prémium tápokat is fenntartásokkal fogadom el,már ami a beltartalmat illeti,de a pedigree és társait egyenesen betiltanám.


Azért csinálja ezt a kutya,mert megteheti,mert hagyjátok hogy válogasson.Ha az egyiket vonakodva eszi meg,akkor már kapja is az új tápot.


EGY JÓ minőségű tápra kell beállni,és csak azt adni neki.

A gyerekednek sem adnál ebéd helyett csokit meg chipset,mert tudod,hogy nem használ neki.Akkor a kutyával mért tennél máshogy?

2013. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó:

Leírtam hogy a kutya nem hiszi azt hogy megteheti, mivel nem kap kapásból másik tápot, nem váltogatjuk havonta a kajáját. Nem kap húszféle fogást, hogy válassza ki mit akar. Tehát direkt kértem hogy az ilyen jellegű hozzászólástól kíméljetek meg, mert számomra teljesen fölösleges infó.


Fűzni szívesen főznék neki, de nem tudom belőni a megfelelő adagot, plusz nem akarom hogy fontos vitaminok ki maradjanak.

2013. jún. 6. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:

A BARF étrendnek nézz utána,bár nyersen kell adni mindent,de kilehet számolni a pontos adagot és 1000x jobb mint a táppal való etetés!


én is erre váltok,csak még beszerzés alatt vannak a dolgok:D

2013. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok...te írtad,hogy 11 féle kölyöktápot próbáltatok és a kutya még csak 7 hónapos...Ebből nekem az következik,hogy folyamatosan kapja a másikat.

Nem volt még a világon olyan kutya,aki inkább éhen halt,mintsem megette volna az elé rakott bármilyen ételt.


A valóban éhező kutyák gyomrából,még köveket meg sittet is szedtek ki,mert már azt ették,annyira éheztek...



Ha ennyire nem tetszik a tápos megoldás,akkor ott a BARF étrend,rengeteg oldalon hozzá lehet már jutni a tartalomhoz és ahhoz is,hogy mit kell csinálni pontosan,hogy semmi ne maradjon ki.

2013. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké akkor bocsi tényleg nem részleteztem:

eleinte sok tápot váltogattunk, mert az egyikre allergiás volt a másik gyógytáp volt stb stb.

Szóval nem volt ő mindig válogatós. A royalt pl kifejezetten szerette. Elkezdett tüzelni május elején, és akkor azt gondoltuk hogy biztos azért nincs étvágya. szóval most már júni eleje van és kb 1 hónapja nem eszik a kutyánk szinte semmit. nem is tudom hogy van életben még.

Több fajta tápból kértem termék mintát, és mindegyikkel megkóstoltattuk. De egyik sem kellett neki.


Most már jó régóta royal-t eszik, de azt midnig valamivel le kell öntenem hogy megegye (és még úgy is ott hagyja a felét)


Volt hogy nem adtunk neki mást 3 napig. Erre ő nekiállt lopni, kukázni, gilisztát ásni stb. Most megint 2 napja nem evett. Ma este kicsit evett belőle de ennyi. Napok után a tápot dobhatom ki a kukába. És ez drága táp.


A nyers hús ételekkel az a bajom hogy könnyebben elkaphat fertőzést.


Felajánlotta a városba az egyik kutyaápos, hogy vigyük be a boltjába a kutyát és végig kóstoltatja vele a repertoárt :D

2013. jún. 6. 19:58
 7/8 anonim ***** válasza:

És mit csináltál amikor 3 napig nem evett? Hogy volt lehetősége kukázni? És most h 2 napja nem eszik?

Miért öntöd egyáltalán le?? Ha a kutya semmit, de tényleg semmit nem eszik meg - és nincsen orvosi, szervi baja - akkor csak szórakozik veletek, és Ti partnerek vagytok.

Egyáltalán hogyan etetitek?

2013. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokan etetnek BARF szerinte, a kutya semmiféle fertőzést nem fog elkapni, és te sem. Normális alapanyagokat kell beszerezni, frisset és nem romlottat ennyi a titok. Viszont tuti hogy megeszi és sokkal egészségesebb és szebb lesz mint a táptól.
2013. jún. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!