Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kivihetem vagy nem?

Most kivihetem vagy nem?

Figyelt kérdés
Kiskutyám holnap lesz 3 hónapos. Még csak két oltása van meg, jövőhéten tudom vinni a harmadikra. Budapesten élünk, és már ki kivittem rövid időre, persze csak pórázon nagyon odafigyelve. Rosszul teszem? De annyira élvezi hogy az nem igaz, és én is nagyon boldog vagyok, hogy vihetem, itt a kertben unatkozik az látszik, persze itt is játszok vele, de nem tudok 24 órában kint lenni. És teljesen odavan amikor kilép a nagybetűs életbe, annyi érdekes újdonság van számára, imádja látszik rajta!
2013. jún. 8. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs ebben a dologban egységes állásfoglalás. Még orvosok is különböző véleményen vannak. Annyit tudomásul kell venned, rizikót vállalsz ilyenkor, hogy netán nem elégséges még a kutyád immunrendszere egy véletlenül bekapott fertőzésre, és megbetegedhet.
2013. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám már 6 hetes korában sétált a tenyésztőnél. Nem kell ebből akkora ügyet csinálni, csak vigyázni kell, hogy hová viszed! Olyan helyre inkább ne, ahol sok kutya megfordul, ügyelj rá, hogy ne szimatoljon egy helyen sokáig, főleg kakit ne! De egyébkét a 2. oltás után már főleg ki lehet vinni. Persze erről az orvosok között is megoszlanak a vélemények :)
2013. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi igyekeztük ezeket a dolgokat betartani és nem vittük sétálni/ más kutyák / amíg meg nem kapta az összes oltását

első kutya :) így féltettük óvtuk és aggódtunk lehet kicsit túl is:)


mostmár öreg de már kétszer hazahozott valami betegséget -vírust- (rövid séták vannak orvosi utasításra a kora miatt más kutyákkal nem igen érintkezik) és mégis


a pici kutyák és a idősebbek ha el is kapnak valamit még jobban megviseli őket a betegség!! szóval én nem kockáztattam akkor sem és most sem tenném

2013. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*vittük sétálni/ más kutyák közé /*
2013. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a biztosra mennék, és nem vinném ki. Lehet, hogy nagyon élvezi, de vajon megéri-e, ha mondjuk benyal valami betegséget? Én ezen gondolkodnék el a helyedben. Nem lesz semmi baja, ha az oltás után viszed csak. A mi dokink azt tanácsolta, hogy az oltás után is csak 1 hétre rá vigyük ki, mert addigra már tutira véd!
2013. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A válaszok is tükrözik a gazdák hozzáállását. Van ilyen is, olyan is. Neked kell döntened végül.
2013. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Halt már meg kölyök úgy is, hogy sose látott napot, de a gazdi valahogy mégis bevitte neki a fertőzést a cipőjén.

Ebből kiindulva nagyon nem kell azt a kutyát búra alatt tartani. Egyelőre ne vidd kutyák közé, illetve olyan helyre, ahol sok kutya jár. A szobatisztaságra szoktatást is érdemes minél hamarabb elkezdeni.

2013. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kb. tíz perces sétát szoktunk tenni, itt a környéken, tegnap egy kutyával sem találkoztunk, ma pedig átvittem a túloldalra mikor jött egy kutya. Szimatolgatásra odafigyelek, kakihoz egyáltalán nem engedem oda. Csak nem lesz így baja, pár nap múlva vihetem az oltásra. Nagyon várom már hogy elteljen az oltásig az idő meg utána az a néhány nap, mert addig nem vihetem kutyaoviba sem.
2013. jún. 8. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!