Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenki segitségét kérném....

Mindenki segitségét kérném. Nagyon fontos. Fura csipések jelentek meg a bokámon, kézfejemen, majd a testemen. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Pici, apró csipések egymás mellett. Szóba jöhet az ágybogár de a bolha is? Ami nagyon idegesitó, hogy már 4 spry-t kipróbáltam de semmi nem használ.

Mikor befekszem az ágyba olyan mint ha száz kis bogár szaladgálna rajtam, de nem látok semmit. Volt, hogy meg is csipett egy mert éreztem, majd odanéztem és nem volt bogár, de csipés igen.

Hogy van ez? Most kidobtam mindent, ágyat, párnát, takarót, de a testemen is vannak, mert érzem öket. A párom már hibbantnak tart, de nem vagyok. Együtt alszunk de rajta csak csipések vannak. Azt mondták a bolha látható, de én nem találok semmit. Léci. Van öttletetek?


2009. okt. 8. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ágybogárról még nem hallottam.A bolha viszont látható,mert ugrál.Poloska szokott még csípni,az világosban nem látható.A lepedőn,ha bolha van vagy a poloska,azon is kellene látnod apró,fekete pöttyöket.

Javaslom,hogy az ágyneműt mossak ki ecettel,a matracot is mosd át ecetesen,az biztosan eltünteti az esetleges bolhákat.A spray nem használ semmit a bolhák ellen.Azt nem tudom,hogy poloska ellen is hatásos-e?

Az ecetes lemosás akkor sem árt,ha nincs semmiféle bogarad.

2009. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia lehet róla szó ,hogy ágybogár !!!!Piros ??? nagyon viszket?????Mi is együtt alszunk a párommal és rajta nincsenek csak rajtam !!!:(Az ágyat nézd át feltétlen !!!!
2009. okt. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha fűrészporos tapétátok van otthon, akkor lehetnek az abban lakó picike bogarak, amik nem nálatok kerültek bele, hanem a fűrészporba már a tapétagyártáskor belekerültek. Egyik barátnőm most szaggatta le az egész házban a tapétát, mert olyan bogarak laktak benne és már az orvosok sem tudtak mit adni neki, és ők is azt javasolták, hogy a tapétát szedje le és festessen újra. Barátnőm dolgozni sem tudott, mert úgy össze voltak csipkedve a karjai.
2009. okt. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

nem lehet rüh?

azok is beeszik magukat az ágybetétbe is...

2009. okt. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Érdekelt ez az ágybogár dolog,úgyhogy utánanéztem(én is mivel foglalatoskodom hajnali fél 1-kor!:)


Szóval:

Angolból fordítva a bedbug-ot,ami szó szerint ágybogarat jelent,poloskának szokták hívni,pedig a poloskaféléknek csak egy kis méretű,vérszívó csoportját jelöli.

Íme amit az ágyi poloskáról ír a wikipedia:


"Az ágyi poloska (Cimex lectularius) a rovarok (Insecta) osztályának a félfedelesszárnyúak (Hemiptera) rendjéhez, ezen belül a poloskák (Heteroptera) alrendjéhez és a vérszívó poloskák (Cimicomorpha) családjához tartozó faj.


Melegebb éghajlatú vidékeken gyakrabban előfordul, de lakott területeken szinte az egész világon jelen van.

Az ágyi poloska hossza 5-7 milliméter. A kifejlett ágyi poloska barna színű, testét finom szőrök borítják. A hím és a nőstény külsőre hasonló, a nőstény kissé nagyobb. Táplálkozás előtt teste lapos, korongszerű. Miután átszúrta a bőrt, és jóllakott vérrel, teste kitágul. Szájszerve finom szúrósörtéből áll, melynek hegyes végét szondaként használja: gyakran egymás mellett többször is megszúrja a bőrt, mire megtalálja az eret és szívásba kezd. A jóllakott ágyi poloska bíborszínű árnyalatot vesz fel. A hátsó pár szárnya teljesen elcsökevényesedett, a félfedők azonban apró pikkelyek formájában megvannak.


A rovar táplálékkereséskor magányos, de rejtekhelyén közösségben él. Tápláléka vérből áll. A rovar hetekig kibírja táplálék nélkül. Táplálékát éjszaka keresi, hő- és szén-dioxid-kibocsátása alapján találja meg; nappal elrejtőzik. Az ágyi poloska körülbelül 18 hónapig él. Élete emberhez kötődik, a hónapokra magára hagyott tárgyakat elhagyja. Bútorok repedései körül hagyott ürüléke árulkodik jelenlétéről. Emberen a sok szúnyogcsípéshez hasonló bőrelváltozásokat okozhatja ágyi poloska is."

Szóval nekem az ágyi poloska tűnik valószínűnek,vagy a bolha.Mindenképpen át kell mosni az ágyneműt,és fertőtleníteni az ágy környékét,mert peték ott is lehetnek:(

2009. okt. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Javaslom a diófalevelet(ha még van zöld), mert az szinte minden csipős vackot elüldöz. Közvetlen a lepedő alá tedd nappalra, este meg az ágy mellé. Nekünk sem segített semmi bolti cucc, tele voltam ismeretlen eredetű csípésekkel(utólag szerintem bolha volt), kipróbáltam, és hatott. Remélem tudtam segíteni!
2009. okt. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A rüh nem valószínű,mert az a hámrétegbe fúrja be magát,oda rakja a petéit és ott ürít,és nem szívesen jön ki a bőr alól,hacsak nem kényszerítik.

A kérdező pedig azt írta,mintha szaladgálnának rajta...

2009. okt. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok segitséget.Mindegyik hasznos volt. Londonban élek ami kicsit neheziti a dolgot. Szerintetek a testemet mivel lehet kenni?? Mert egy alapos fürdés sem segit a dolgon. :o(
2009. okt. 9. 00:51
 9/16 anonim ***** válasza:
mi annak idején valami bolhaporral szórtuk be az egész lakást és hatásosan kiirtotta egy hét alatt a bolhákat, utána kiporszívóztunk, kimostunk amit lehetett. Magunkra kenni volt egy ilyen kámforos rázókeverék ami jót tett, de ez már régen volt, ma lehet hogy vannak jobb szerek is.
2009. okt. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem pók. azt nehéz észrevenni mert gyors, és csíp is. velem is előfordult, és pók volt.
2009. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!