Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenki segitségét kérném....

Mindenki segitségét kérném. Nagyon fontos. Fura csipések jelentek meg a bokámon, kézfejemen, majd a testemen. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Pici, apró csipések egymás mellett. Szóba jöhet az ágybogár de a bolha is? Ami nagyon idegesitó, hogy már 4 spry-t kipróbáltam de semmi nem használ.

Mikor befekszem az ágyba olyan mint ha száz kis bogár szaladgálna rajtam, de nem látok semmit. Volt, hogy meg is csipett egy mert éreztem, majd odanéztem és nem volt bogár, de csipés igen.

Hogy van ez? Most kidobtam mindent, ágyat, párnát, takarót, de a testemen is vannak, mert érzem öket. A párom már hibbantnak tart, de nem vagyok. Együtt alszunk de rajta csak csipések vannak. Azt mondták a bolha látható, de én nem találok semmit. Léci. Van öttletetek?


2009. okt. 8. 23:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csípés allergiás vagy? Én az vagyok, és egy időszakban éjjelenként össze-vissza csipkedtek a pókok. 1-2 csípés kijött 15-20 helyen, borzalmas nagyra és keményre bedagadtak, fájtak és viszkettek. Úgy néztem ki, mint egy bárányhimlős hónapokon keresztül.

Én Zyrtec-et szedtem (allergia elleni gyógyszer), majd miután az sem hatott, homeopátiás Hystamin-t.

Te el tudsz menni orvoshoz Angliában (csak mert hogy magyar vagy)? Ha igen, jó lenne egy allergia tesztet csináltatnod, és/vagy egy bőrkaparék vizsgálatot.

Amíg nem tudod, mi okozza, addig a házat se nagyon tudod mentesíteni tőle, hacsak nincs nagyon széles spektrumú tisztítószer mindenféle élősködőre, bogárra.

Persze meg lehet próbálni az ecetet meg a diófa levelet is, hátha.

Ha úgy érzed, a bőrödön is rajta vannak, lehet tényleg rüh is, ami viszont komoly gyógyszeres kezelést igényel.

2009. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

No, ha Londonban élsz, ne is gondolkozz tovább sokáig, mert az bizony ágyi poloska. Csak sötétben jönnek elő és villámgyorsan tudnak eltűnni, ha lámpát gyújtasz. Sürgősen fertőtlenítsétek a hálószobátokat, sőt, az egész lakást. Az ágyat szedjétek miszlikbe és úgy, minden zegzugot fertőtlenítsetek, különben valahol megbújva túlélik az írtást. Ágyneműket (nemcsak a huzatot, magát a párnák, takarót is!) kifőzős programban valami erős fertőtlenítő adalékkal alaposan átmosni, ha nem mosható, vegytisztítóban fertőtlenítő tisztítást kérni.

London különösen fertőzött ágyi poloskával, gyakran még a 3-4 csillagos hotelekben is tele velük az ágy. Rendszeresen utazom oda, az első teendőm, hogy ellenőrzöm az ágyat: matracot felemelni, ha vannak apró fekete pontocskák, az tutira poloska-kaki. Még sosem volt vitám a recepcióval, ha erre hivatkozva másik szobát kértem, sőt, a szobát azonnal lezárták és készségesen ők segítettek átnézni a következőt, hogy fertőzött-e. Kollégám először jött velünk pár éve és reggelre tele volt kis csípésekkel. Jót nevettünk rajta.

Nem kell szégyelni, ez nemigen van összefüggésben a takarítással: ha egyszer bejutottak a lakásodba, csak drasztikus fertőtlenítéssel lehet megszabadulni tőlük.

2009. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lepkeszunyog. Sajnos nehéz kiirtani. Valójában 1-2 mm nagyságu, kis fekete repülő bogár, az ivadékai tizedmilliméteresek, ezért nem látható,csak esetleg sötét háttér előtt. Megy a hajba, a testre is. Az ágy és a padló teli lesz vele.

Rendszeresen felmosni, a ruhákat és az ágyakat vasalni, forrü vízben mosni. Rovarirtószert csak erőset használni, pl. deltametril hatóanyagut. Piretrin, permetrin, ciphremetrin, tetrametrin mit sem ér ellene. Ajtó, ablak bezárva, befujni mindent, a sarkokat, a falat és a szekrény, ágy alatt, mögött is, majd néhény órát ugy hagyni. Rovarirtót is meg lehet próbálni, ha vállalja valaki.Sajnos nehéz kiírtani,mert a környezetben is van már, kertben, liftben, utcán, munkahelyen stb... ahonnan ujra megkapja. Ne sajnálja rá a pénzt, hátha sikerűl kiirtani.

2012. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Eszti23 válasza:
Nálam is ez a probléma van.. De ha Londonban élsz akkor.. Szerintem ágyi poloska.. Nézz utána interneten.. Egyél fokhagymát és diófa levél..
2013. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Már régi a link, de látom más is hasonló problémával küszködik.

Lehet, hogy madár, vagy egér atka,de a várszívó muslicák is szóba jöhetnek. Többen írtak már nekem, terjedni látszik valami, bár természetesen lehet ismert élősködő, bolha, poloska, tetű, vagy hasonló akár.

Ha a bőrgyógyász és a rovarirtó nem segít, keress fel állatorvost, nem viccelek, lehet, hogy segíthet.

2013. júl. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Petra Kokinda válasza:

Megoldódott már a bogár probléma?

Mi volt az?

2014. dec. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!