Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet könnyíteni idősödő...

Mivel lehet könnyíteni idősödő kutya széklet gondjait?

Figyelt kérdés
Keverék kutyám 9 éves, mindig is voltak gondjai a székletével de mostanában egyre sűrűbben. Szerencsére minden nap sikerűl a dolog de elég nehézkesen.Természetesen minden nap van mozgatva, de egyre kevéssé aktív inkább csak mellettem sétál még az erdőben is. Száraz tápot kap Brit Seniort pillanatnyilag, de próbáltam főzni, vagy nyerset adni ugyanaz a szitu. Naponta kap lazac olajat, néha kefírt, oliva olajat, olajos hal meg ami az eszembe jut. De tartós dologra lenne szükség. Dokinál voltunk, nagy ötlet nem volt ott sem, mivel nincs szorulás csak nehézkes a dolog. Most olvastam a psylliumról, ismeri valaki, jó lenne esetleg?Ha igen a tabletta vagy a por? Esetleg valakinek más ötlet?
2013. jún. 11. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én minden reggel csinálok magamnak gyümölcsturmixot. Általában banán-alma-sárgarépa van benne, és 3 evőkanál lenmag-szezámmag keverék (ez is bele van darálva) Tejjel készítem.

A kutyám is kap belőle mindig egy adagot, ez elég jól rendben tartja az emésztését :) Nincs hasmenése, de úgy pont jól kijön :D

2013. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos a gyümölcsöt zöldságet nem nagyon szereti de a lenmagot kipróbálom. Majd kefírbe vagy joghurtba rakom, azt szereti.
2013. jún. 11. 09:15
 3/4 anonim ***** válasza:
A táphoz nagyon nincs ötletem, esetleg ha natúr joghurttal vagy kefírrel hígítanád, az egy próbát megérne. Ha nyers vagy főtt kosztot kap akkor a csont mennyiségét kell csökkenteni (az ajánlott 10%-os mennyiséget akár 2%-ig is lehet), az idősebb kutyáknak sokkal kevesebb kell belőle.
2013. jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szoktam nekik nyers húst adni heti 3x,sajnos olyankor sem jobb a helyzet pedig azt csont mentesen kapja.
2013. jún. 11. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!