Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáim...

Hogyan szoktassam le a kutyáimat a kaki evésről?

Figyelt kérdés
Séta közben meg tudom akadályozni, de amikor az udvaron játszanak, akkor gyakran találnak macskaszékletet eldugott helyeken, bokrok alatt stb. A szomszéd macskákét... Ha észreveszem, hogy eszik hiába szólok rájuk, hiába próbálom elszedni tőlük, úgy futnak vele, mintha valami kincset találtak volna. Mire sikerül elkapnom őket már lenyelik :( Amúgy teljesen szófogadó kutyusok, csak ebben az esetben nem hallgatnak rám. Nem szeretném, ha elkapnának valamit a macskáktól, az egyik kutyusom, már többször volt emiatt férges, de nem akarom hetente féreghajtóval tömni őket. Valakinek van valamilyen ötlete, hogy hogyan lehet őket leszoktatni róla?

2013. máj. 2. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez a helyzet,most is férgesek voltak a kutyáim. :S
2013. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ha megpróbálnád elcserélni? Szólsz nekik hgy fido gyere, elkezdesz futni egy ellenkező irányba. Ha nem hat, mert mondjuk elfutkosnak tőled, akkor jól láthatóan elkezded "enni" a finom falatot. Vagy valamennyire a közelükbe mész és megpróbálod felkeltenia figyelmüket a falat szagával. Üldözni őket mindenestre nem érdemes, mert játéknak fogják felfogni. Esetleg lefújhatnád valami kellemetlen dologgal pl keserűsprayvel a macskakakit a kertben, ha lesz vele kellemetlen élményük, csökkenti az esélyét.
2013. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kakaevés általában vmi hiányra utaló jelenség. Ez általában a foszfor hiányáról szól, de lehet más is. Érdemes jobb minőségű (nem a tvben hírdetett szarok, hanem valóban jó, magas hús és alacsony gabona tartalmú) tápra váltani. Ezen felül le kell tiltani, megfelelő fellépéssel és persze a jó pillanatban. Ha utána futsz akkor csak játéknak esetleg támadásnak veszi és távolodni fog tőled, miközben a kakit is lenyeli. Próbáld ki amiket írtam, segíteni fog.
2013. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Hol lehetne ilyen jobb minőségű tápot venni? Esetleg a Fressnapfban?
2013. máj. 3. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat ott talan. En fokepp Acana es Orijen tap hive vagyok de ez most horror h milyen draga lett, epp keresek vmit ami jo de olcso:)
2013. máj. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!