Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtólánc mennyire hatásos?...

Fojtólánc mennyire hatásos? 1,5 éves Amerikai Staffordshire Terrier

Figyelt kérdés

Azt mondták egyszer kel hirtelen határozottan egyet rántani mikor elindul a kutya tőlem jóval előrébb. Kipróbáltam de semmi.utána tovább húz rohan.

Csak a szájszijjal tud sétálni valamilyen szinten lassan persze akkor is húz mint a fene és liheg de nem annyira.

Napi többször megyünk sétákra magánházban él.

Nem szeretném a szájszijat sokat használni mert mindenki azt hiszi szájkosár és félnek tőle és hosszútávon a kutyának sem jó


2013. jún. 11. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hosszú távon a kutyának sokkal jobb a szájszíj, mint a fojtó. Inkább a száját zárja össze húzásnál, mint a gégéjét szorítsa. A fojtót nem szabad rángatni, nemhogy egyszer de sosem. Elég nagy kárt okozhatsz vele a kutyának. Sima nyakörvvel kellene megtanítani sétálni. Ha nem megy akkor egy kiképző biztos szívesen segít benne.
2013. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

idáig bőr nyakörv volt de azzal már nem bírtam vele úgy húzott ezzel a szájszijjal felére csökkent a húzás egy kézzel is megtudom már tartani de így is nehéz.Képes magát megfojtani de nem lassít próbáltam már a juti falatos módszert amit a suliban mutattak hátrafordulóst de egyik sem vált be.

A suliba sem tudtak mást mondani mint ezt gyakoroljam ennek fél éve minden nap gyakorolunk és semmi.


Az a baj a szájszijjal,hogy már a pofija tisztára sebes ahogy húz és vágja neki a szájszij széles.

2013. jún. 11. 16:52
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne suliba menj, ott minden kutyára egy módszert akarnak ráhúzni. Főleg a "vidéki" iskolákban. Keress magán kiképzőt, nem sokkal drágább, de valóban a te problémáddal foglalkozik! A fojtó pedig sajnos akkor is nagyobb károkat tud okozni.
2013. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem
2013. jún. 11. 17:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahogy azt írtad is a makacsabb kutyák simán meg is fojthatják magukat... Én ezért nem is szeretem a fojtót sőt ahol lehet próbálom lebeszélni az embereket, mert ok hogy azért nem fullad meg a kutya de tényleg súlyos problémákat is okozhat főleg gyakorlatlan kézben.
2013. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

először is jó lenne a tekintélyeden egy csöppet gyúrni. ugyanis láthatóan a kutya semmibe vesz. leírom hogyan tudod használni megfelelően a fojtót. de hidd el tekintély híján nem lesz szuperebb az együtt közlekedés.


párom miatt nekünk volt. a láncban az a "tré" hogy jóval könnyebben lecsúszik, meg csúszkál a kutya szőrén, így végig azzal kell xarakodnod hogy megfelelő helyen legyen ellenkező esetben -mint már azt te is tapasztaltad- csak ugyanúgy húzni fog. szóval a fojtónak mindig és mindenkor a kutya füle mögött kell lennie pontosan. nem a nyakán ahogyan a nyakörvek. így nem fog húzni a kutya ráadásul ez olyannyira gyenge pontja hogy bőven elég egy finomabb rántás is jelzésnek. szinte meg se rántod olyan finom mozdulat elég neki. ezt ne akkor tedd amikor már eléd csörtetett hanem amikor gyors tempóra vált. egy tiltás keretében egy jelképes rántás. egy idő után meg fogja érteni mit vársz tőle. persze ha akarja, ha nem akkor amint le fog csúszni a nyakörv máris húzni fog.


én javaslom hogy inkább a pórázt fordítsd át rajta. vagy szerezz be egy retriever pórázt. ugyanis ezek mivel nem fémek, kevésbé könnyen csúszkálnak le. igaz az is lecsúszik de nem olyan könnyen. megfelelő helyen tartani a nyakörvet csak úgy tudod ha finoman felfele húzod a kutya fejét és így tartod. tehát amint lehajtja a fejét vagy szaglászik akkor természetesen le fog csúszni neki, ilyenkor igazítani kell. akkor értél el valamit ha úgy megy szépen melletted hogy a nyakörv lazán lóg akár lent a vállán is.


plussz javasolnám egy másik kérdésben leírt nagyon fontos "gyakorlatot" arra az esetre ha a kutyádnak nem tetszik a helyzet. ezt nagyon fontos hogy megtanuld, mert nagyon komoly következményei lehetnek ha a fojtóval a kutya "megbolondul" te meg azt sem tudod mihez kezdj hirtelen a fulldokló igen jó erőben levő kutyáddal.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4437458-hogy-..

2013. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi:)Amit leírták kicsit bonyolult mert ugye a lánc alapvetően le fog csúszni a vállához ezért állandóan felemelt fejjel kell neki menni(vagy nekem feltartani a fejét)ami persze nem a normális de ahhoz,hogy értse mit szeretnék gondolom ez az alap.


Van esetleg video vagy kép hova kell rakni a láncot és séta közben pontosan mit is kellene csinálni?

2013. jún. 11. 20:54
 8/12 anonim ***** válasza:
A fojtóval nem fojtogatni kell a nevével ellentétben, hanem csuklómozgással egyet-egyet rántani majd lazára engedni. Ráadásul az sem mindegy, hogy hogy és hova van felhelyezve. Ehhez is kitartás és határozottság kell, nem szabad engedni, ugyanez igaz bármely más módszerre vagy a kutyanevelés akármelyik már területére.
2013. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2013. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. jún. 11. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!