Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesz (majdnem) mindenki...

Miért vesz (majdnem) mindenki Amstaffot?

Figyelt kérdés
Elsősorban amstaff gazdákat kérdezem. Régen is létezett ez a fajta, miért kell hirtelen ilyen kutya a legtöbb embernek? Én imádom a kutyákat, de ha egy ilyen fajtát látok lenézem őket valamelyest, de a gazdájukat még inkább. Főleg amikor evvel feszítenek a képeken vagy fojtónyakörvvel sétáltatják őket. Nem uncsi már hogy minden sarkon ilyen kutya van? Ráadásul nagy részben nem is fajtatiszták.

2013. jún. 8. 18:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%

22 éve Amstaffom van. A világ legcsodásabb kutyái! :)

Én azt nézem le aki az ilyen fajtát lenézi!

2013. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

mert a legtöbben menőzésből veszik,hogy villogjanak vele milyen jampi kutyájuk van és fojtónyakörvvel még félelmetesebbnek néznek ki..a legtöbb fiatal f.szhosszabbítás céljából veszi..nem tűnnek ki vhogy ki kell,egy félelmetes,agresszív kutyára oda figyelnek..


Bár a környéken van egy fiatal srác akinek staffija van,de nagyon jól nevelt és lány kutyája van rózsaszín nyakörve van tünemény a kutya,elviszi baráti társaságba ,de szerintem ő nem menőzésből vette,mellesleg fut a srác és állandóan viszi a kutyát is,kutyasuliba is jár,meg agility-re..

2013. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is amstaffom van, lány vagyok, szuka kutyám van. Én sportolok vele. Nem tudom, ha imádod a kutyákat, hogy nézhetsz le bármilyen fajtát. Amúgy ha tudnád az egyik legjobb családi kutya, imádja a gyerekeket, és megfelelő foglalkozás mellett barátságosabb, és emberszeretőbb mint bármelyik fajta. Az, hogy sokszor olyan emberek kezébe kerül akinek nem való, arról pedig nem a fajta tehet. Én soha nem sétáltatnám se fojtóval, se szögessel a kutyámat, én megtanítottam sétálni. Azokkal az emberekkel is teljesen barátságos akivel először találkozott, simán hanyatt vágja magát nekik. Én is unom, hogy minden sarkon ilyen kutya van, de remélem lassan kimegy a divatból, és nem kapunk ilyen előítéleteket a felelőtlen gazdák miatt.
2013. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%

2 staffom is van,imádom a fajtát.


Azt,hogy más miért vesz,nem tudom,nem is érdekel.Azt tudom,hogy ÉN szeretem őket és igyekszem a hírét pozitív irányba erősíteni.

2013. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 zozonrg ***** válasza:
Fogalmazzunk úgy inkább,hogy Amstaffra hasonlító korcsokat vesznek a legtöbben vagánykodás céljára.Az Expressz-en és az apródon hírdetett "amstaffok"99%-a keverék.Ha valaki a ilyen kutyát szeretne az felkeres valamelyik magyarországi kennelt és onnan választ.A vagánykodó embereknek pedig arra nincs igényük,hogy akár 300km-et utazzanak majd 150e forintot költsenek egy kölyökért.Minden kutyafajtát szeretek,de az Amstaff a kedvenc.Két fajta kutya létezik:az Amstaff,és amelyik az szeretne lenni!
2013. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 1,5 éves kutyám imádom csak ilyet veszek legközelebb is:))nagyon jó okos és hűséges kutya nálam itt kezdődnek a kutyák:))Ja meg a Pitbullok is tetszenek:))
2013. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
71%
Valoszinüleg azért vesz mindeki staffit hogy te nézed -.-!!!És nem azért mert kezdik ki ismerni a fajtát az emberek , és nem a nép butító médiából tájékozódnak hanem személyes tapasztalatik alapján válasszák eszt a fajtát ! Régen azért nem volt ilyen elterjedt mert ma is halok ilyen baromságokat hogy " arcletépö , gyilkoló gép , ember evő " amikor a legtöbb kutya támadásért felelős a német juhász ! staff 27. helyen áll a világán !
2013. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
És mért vesznek yorkit? Mopszot , francia bulldogot? Minden masodik kutya ezek közül van , ez mért nem tünik fel a kedves kérdezőnek????
2013. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 liome10 ***** válasza:
67%
Azért van belőle sok, mert sok embernek tetszik, ilyen egyszerű. Ferrariból is sokkal több lenne, ha mindenki olyat venne, akinek az tetszik a legjobban. Csak míg egy Ferrarit csak kevesen tudnak megfizetni, egy kutyát sokkal többen, sőt, minél többen, annál olcsóbban lehet hozzájutni, mert a tenyésztők sem tudják annyiért adni, mint szeretnék. Miből gondolod, hogy mindenki menőzésből tartja? Nekem más kutya nem kell, csak Amstaff, vagy Pit, mert az ő egyéniségük áll hozzám a legközelebb. Ezenkívül van két kis gyerekem, és nem tudom, mit szólna pl. egy Németjuhász ahhoz, amit a fiam művel az Amstaffommal. Mi a bajod a fojtónyakörvvel? Biztos nem tudod használni. Nem arra való, hogy a kutya légszomjjal kullogjon melletted. Ha az eb tud pórázon menni, akkor a nyakörv és a póráz, csak biztonsági tartalék, és mások megnyugtatására szolgál, egyébként meg lazán fityeg a nyakában. Én csak ritkán adom rá a bőrnyakörvet, mert a fojtó kényelmesebb, lehet benne úszni, stb. Kiképzéshez megy elengedhetetlen, legalábbis egy Amstaffnál, de akkor sem fojtogatni kell, csak néha, a kellő pillanatban belerántani. Ha sajnálsz emiatt egy kutyát, akkor neked biztos nem való ez a fajta. Engem inkább a kutya fején lévő masnik, a retikülben való utaztatás, stb. zavarnak, és ezeknek nincs is semmi gyakorlati okuk.
2013. jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Na azt én is utálom mikor egy kis se.törlő kutyából gyereket csinálnak nagyon durva.Az egy állat miért nem lehet ezt egyes embereknek megérteni
2013. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!