Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáktól való félelmet le...

A kutyáktól való félelmet le lehet győzni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nem kedvelem a kutyákat és eléggé tartok is tőlük, pedig még soha nem harapott meg kutya. Emlékszem mindig is féltem bemenni olyan lakásba, házba ahol kutya volt, akármilyen szelíd is, de még a kerítés előtt is utálok elhaladni ahol kutya van. Megijesztenek a hangos ugatással és félek a harapástól is. Ahol lakunk elég sok kutya kóborol az utcán, mindig félek amikor megyek az utcán és szembe találom magam eggyel, vagy ha valaki sétáltatja akkor is. Mindig csak macskáim voltak, kutyám sohasem. Segítene ha lenne nekem is saját kutyám hogy megbarátkozzak velük? Elég tipikus macskás személyiség vagyok.:)
2013. jún. 11. 18:37
1 2
 1/20 anonim válasza:
én is naggyon félek a kutyáktól és fogalmam sincs mikor fogom legyőzni :D ha elmegy a lábam mellett egy mindig bennem van a félsz hogy simán megharaphat..:D elég bizonytalan állatok.. bár nem tudom az ilyen kisebb kutyákkal nincsen bajom ők aranyosak .. a nagyok közül is akiket ismerek azzal nincs problémám de azért rendesen be tudok tojni tőlük :(
2013. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt. Jó nagy kutyám volt, alaszkai malamut és nagyon szerettem. Még kicsiként került hozzám, és mindig szelíd volt. Teljesen bíztam benne, olyan szinten hogy oda nyomtam az arcomat az övéhez, bedugtam a kezem a szájába, stb. mindezt úgy, hogy kétszer nagyobb volt nálam (10-11 éves voltam még). Soha nem tudott volna bántani. Nekem segített, nagyon is sokat.
2013. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi első, de igazából a kistestű és jellemzően túltenyésztett kutyák között gyakrabban előfordul, hogy idegileg nincsenek toppon. Viszont csak úgy nem harap meg egy kutya sem, ettől nem kell aggódnotok. Én sosem féltem semmilyen állattól, kicsiként is a legnagyobb kutyák tetszettek. :D Anyát rendesen kiborítottam a dologgal. A legegyszerűbb, ha egy tényleg szelíd barátságos nem ugrálós kutyához odamész a gazdája jelenlétében és megsimogatod. Barátnőm is nagyon fél a kutyáktól, szülei vettek egyet, ez a másik megoldás. Ahogy nézed, hogy felnő és kötődik hozzád bújik nyüszög a simiért nem is olyan félelmetesek. :) Csak kell nevelni is őket, mert barátnőm pl most is fél, ha felugrál, pedig nem támad.

Egyébként én is inkább macskás vagyok, tartottam és szeretnék is majd. :) Sajnos a kutyákban van egy két dolog, ami miatt nem szívesen tartanám, inkább másokét simogatom. :D

2013. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj, hogy hiába nem félnél a saját kutyádtól, a kutyádnak is kutyatársaságra lenne szüksége, és azoktól a kutyáktól már félnél/féltenéd a kutyádat, márpedig ha vezetője szeretnél lenni a kutyádnak, akkor nem mutathatod meg neki, hogy akkora pancser vagy, aki még a kutyától is fél.

Viszont általában az ember attól fél, amit nem ismer, vagy nem ért.

Tehát célszerű lenne megismerned a kutyák kommunikációját, testbeszédét, mert úgy már tudnád, hogy mikor jogos a félelmed és mikor teljesen indokolatlan.

Ha van lehetőséged, szerintem érdemes lemenni párszor egy kutyasuliba, ahol tudsz róluk tanulni.

2013. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
"kedves" utolsó, nem vagyok pancser! Neked nem köszi, de a többieknek igen!
2013. jún. 11. 19:02
 6/20 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Egy ideig én is tartottam a kutyáktól, pedig volt kutyám. Ha nem rossz élmény miatt félsz, akkor inkább azért mert neked "ismeretlen terület" ez a kutyázás vagy pszichológiai (nekem ez utóbbi volt, egyfajta kivetített félelem).

Mostmár nem félek a kutyáktól, van is egy 5 hónapos bébim, barátom viszont igen. Neki azt mondta, hogy az áttörést az én kutyáim jelentették, meg gondolom az is közrejátszik, hogy a mostanit látja felnőni, illetve újabban csinálnak együtt dolgokat, ő is kiveszi a részét a nevelésből.

Én azt mondanám próbálj valaki (barát, ismerős) kutyájával először megbarátkozni, és csak utána a többivel.

2013. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Félreértesz, nem én mondtam, hogy pancser vagy, természetesen én elfogadom, hogy félsz a kutyáktól.

De gondolj bele, hogy ott a kis 10 hetes németjuhászod, kimentek a parkba, és szalad szemből egy 7 hónapos vizsla. A 10 hetes kiskutyát tökéletesen érteni fogja, hogy itt óriás játék készül, te pedig jól megrémülsz, és esetleg még fel is kapod a kutyusod. Abban a pillanatban a feledre csökkensz a szemében, hisz egy tökéletesen veszélytelen szituban pánikolsz. A kutyától félő gazdát a saját kutyája bizony pancsernek nézi és más dolgokban sem fogad szót. Hogyan nézhetne fel valakire aki még egy kutyától is fél? (Hisz ő maga nyilván tud kutyául és pontosan fel tudja mérni, hogy mikor jogos a félelem és mikor nem.)


Tőlem mindenki attól fél, amitől akar :) Sőt le a kalappal, hogy meg akarod oldani ahelyett, hogy sikítoznál és elfogadnád, hogy ez egy betegség, mint ahogy a pókfóbiások csinálják.

2013. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Szerintem ez úgy ahogy van egy nagy hülyeség... A pókfóbia pedig igenis betegség. Sokan a depressziót se tartják betegségnek csak mert ők még nem élték át, ezt hívják szűk látókörűségnek.

Vidéken élek kertes házban szóval nem megyünk parkba sétálni, maximum az erdőbe.

2013. jún. 11. 19:34
 9/20 anonim ***** válasza:
OKé, akkor vissza is adom az oktatói papírjaimat, neked pedig sok sikert! Különösen könnyű lesz vele, ha direkt nem is találkoztok más kutyákkal, akkor legalább tuti nem fogja tudni hogyan kell kommunikálni, ha mégis felbukkanna egy kóborkutya, és szedheted szét egyedül a verekedő kutyákat.
2013. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Na tudtam hogy most jön az ász lap hogy te valami nagy szaki vagy a témában.:D Ez valahogy mindig így van.:)
2013. jún. 11. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!