Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogzan lehet legyözni a...

Hogzan lehet legyözni a kutyáktol való félelmet?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromba és egy párszor már harapott meg kutya és azota nem birom elviselni magam körül ha az utcán látok eggyet akár a gazdájával inkább átmegyek a túloldalra de ha a közelembe van egy kutya rosszul leszek elkezdek izzadni hevesen elkezd dobogni a szivem,remegés stb......
2012. ápr. 26. 01:16
 1/3 anonim válasza:
Nekem véraláfutásom lett egy kutya harapásától.Lehetett volna nagyobb gond is ha nem lett volna rajtam egy vastag téli kabát,vagy,ha szabadon lett volna.Azóta is félek attól a kutyától.De gondolj bele téged egy kutya harapott meg,arra haragudj,ne a többi kutyát hibáztasd!Ez olyan mintha a legjobb barátod téged hibáztatna egy másik ember hibájáért.Ha látsz egy kutyát(először egy kicsivel kezd)kérdezd meg a gazdáját,h megsimogathatod-e,ha igen tedd meg!Haladj egyre nagyobb kutya felé,és győzd le a félelmed!
2012. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez nem ugy mukodik, kedves 1. valaszolo...

Tanultam rola pszichologian, most nem fogok szaknyelven beszelni (angolul tanultam)

A lenyege az, hogy ha egyszer valami tortent veled, az agyad megjegyzi, es ha legkozelebb is feltunik ez a stimulalas, akkor az agyad jelez.

Csinaltak kiserletet is, egy gyermeket letettek, beengedtek melle egy allatot, amikor meglatta hangos gong utotte meg a fulet, ezt addig "jatszottak" vele, hogy azonositotta a kellemetlen zajt az allattal, igy ha meglatta az allatot felt.

Veled is ez van. Megharapott a kutya, az agyad jelzett utana, hogy ez rossz emlek volt, es most ha ranezel egy kutyara, az agyad uzen.

Csak akarattsl tudod lekuzdeni! Kezdjed kicsi kolyokkutyakkal, eloszor legyel a kozeleben, majd ha megmered simogasd meg, addig csinald ezt, amig batrabb nem leszel.

2012. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelök engem nem egyszer harapott meg kutya számtalanszor és azóta kialakult ez a fóbiám felnött koromra sajnos nem tudom,hogy tudnám leküzdeni?
2012. ápr. 26. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!