Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos keverék kiskutyám...

6 hónapos keverék kiskutyám egyre harapósabb? Hogyan nevelhetném meg?

Figyelt kérdés

Már kisebb korában is szeretett rágni, harapdálni rá is szóltunk de nőtte ki. Most viszont, hogy már kinőttek a fogai egyenesen fáj a "játéka".


Tegnap is kiültem mellé megenni egy pogácsát és nem értette meg, hogy most eszek nem pedig játszani mentem ki. Ugrált, hátulról támadt, agresszíven harapot..Ha nagyon belemelegszik a játékba szintúgy így viselkedik.


Mit tehetnék? Milyen módszerek vannak?


Mostanában sajnos kevesebb időt tudunk vele tölteni, ha elmegyünk akkor pedig kénytelenek vagyunk kikötni egy fához mert kifér a kerítésen (mindenféle hálót szétrágott, átszökött a szomszédba onnan ki, úgy ez az egyetlen megoldás) gyanítom ez is baj!!!


Segítsetek!!!



2013. jún. 12. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne ha leírnád hogy te hogyan kezeled ezeket a helyzeteket, mert általában a gazda hibája ha idáog fajulnak a dolgok. 3 kutyám van ha kimegyek enni közéjük mindhárom lefekszik tisztes távolba mert tudják azt hogy a "vezért" nem zavarjuk evés közben. Ha férjem vagy a gyerekeim esznek köztük a szitu ugyanez. Olvasgass után a falkavezérségnek. [link]
2013. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem foglalkoztok vele és kikötitek. Ezek után csodálkozol.
2013. jún. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na itt a "kikötés" szóra mindjárt kapod majd tucatjával a lehurrogásokat...


Szerintem sem megoldás a kikötés, remélem csak ideiglenesen teszed. Legalább hosszú pórázra kösd, és úgy, hogy eső elől el tudjon bújni, vagy a háza legyen a fa mellett...!

A kerítést meg javítsd ki, olyan nincs, hogy mindent szétrág. Ha gyenge egy csirkeháló, akkor szerezz be erősebbet, vagy tákolj össze fából valamit. Tök mindegy hogy néz ki, lényeg, hogy ne férjen ki a kutya!


A harapás ellen meg türelem és nevelés....

2013. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy idéglenesen kötöm ki. Szerintem már nem is kell sokáig mert olyan gyorsan nő! Ha harap összeszorítom az állkapcsát és dörzsölöm az orrát miközben szidom, hogy nem szabad, rossz! Egy oldalon olvastam, de nem úgy néz ki mint ha használna!
2013. jún. 12. 08:12
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

az komoly! ilyet se hallottam még...


szóval amikor dörzsölgeted az orrát azt mondták kibújik belőle a dzsinn és teljesíti 3 kívánságodat? ezért kell a kutya orrát dörzsölni?

2013. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dörzsölöd az orrát, minek viszket neki talán? Mondjuk az én egyik kutyám kifelyezetten szereti ha az orrát dörzsölöm, szerintem neki is tetszik így nem hat. Ha valami olyat csinál amit nem akarsz harap, ugrál szólj rá hogy nem és hagyd ott. Sokkal hamarabb megérti, mivel a legnagyobb büntetés nekik az ha magára hagyod.
2013. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Nagyon egycerú mi is ezt csináltuk 2 napig nem atunk eni neki majd leköszörúltúk a fogait most picit mamlasz de nem rág a szája mindig csukva van
2013. jún. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es ha jót nem tudsz, rosszat ne írj.
2013. jún. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne bántsd a kutyát, az nem megoldás, úgy előbb utóbb elszökik, ezt most főleg 7-esnek mondom. Ha ugrál, és bedurvul, akkor fordíts hátat neki, de ne menekülj be a házba, mert azt ő úgy értelmezi, hogy megfutamodsz. Éreztesd vele, hogy te vagy a főnök, az ő nyelvén falkavezér, és mindenki fölötte áll a ranglétrán. Ha harapdálni kezd, pöccintsd meg az orrát, épp hogy megérezze, és erőteljesen szólj rá. Ha ez nem használ, akkor én nem tudok segíteni.
2013. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!