Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani a kutyának,...

Meg lehet tanítani a kutyának, hogy ne menjen be a (veteményes) kertbe?

Figyelt kérdés

A kertünk kb. fele veteményeskert, tele gyümölcsfákkal, eperrel, szőlővel, egyéb növényekkel. Szeretnénk még az idén ültetni virágokat, esetleg valami zöldséget is, ami még megterem, de a kutyánk állandóan ott rohangál, amikor emberek-kutyák járkálnak a környéken. Az epret is kitaposta. :(

Hogyan lehetne megtanítani, hogy ne menjen be? A kert nagy része el van különítve, tudja is, hol a határ, de nem hallgat rám, csak ritkán. A "ki a kertből!" parancsot is ismeri, de csak akkor hallgat rám, amikor kedve van hozzá... Egyébként a van elég helye a veteményesen kívül is.


2013. jún. 12. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a puli kutyánkat anno nem kellett erre megtanítani, mert magától is az általunk kitaposott "járdán" közlekedett - még akkor is, amikor sietős dolga akadt! :-)

Amúgy nem tudom, hogy lehet megtanítani nekik... elkeríteni nem lehet a veteményest?

2013. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Boyka01 ***** válasza:
én is ebben a cipőben jártam a megoldás az elkerítés,mivel ha meg is tanítod neki hogy parancsra menjen ki a kertből az okés de ha nem vagy ott be fog menni már csak azért is mert kíváncsi stb. Így már nem tud bemenni a kutyám most meg azt kezdte el hogy a kerítésre amit felhúztam felfuttattam a paradicsom palántát azt meg jól telibe brunyálja kerítésen keresztül :)
2013. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk két kutya garázdálkodik a kertben :) Az elkerítés elsődleges, vagyis az ágyások körül körbe le vannak duggatva a metszéskor levágott ágak/vesszők. Hát, nem szép látvány, de praktikus. A virágoskertnél ez nem működik, mert hosszan, teljes hosszában van a virágágyás, és a kerítéshez oda kell menniük. Így tavasszal amit kitapostak ösvényt, azt szabadon hagytam, átültettem a virágokat, a többi részbe pedig ha bementek, mindig rájuk szóltam. Azt kell mondjam, hellyel közzel működik is. Természetesen, az eperágyás és a zöldbab között a legjobb a "soványdisznó vágta" de ilyen a kutyás élet. Egy két lerúgott eper, letört zöldbab bánja, hogy két kajla kutyám van :)


Olyannyira tudják, hogy nem szabad bemenni, hogy ha lent vagyunk, akkor soha nem mennek be a veteménybe, de persze a lábnyomok mindent elárulnak :)


Az uborkaháló viszont remek találmány, nem kell, hogy magas legyen, egy 10 méteres széles 1,20 magas tekercset félbe vágsz, lesz 2db 60 cm magas 10 méter széles "kerítésed" amit kifeszítesz a problémásabb részeken, és hamar megtanulják, hogy nem, oda nem szabad nekik bemenni.

2013. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kerítés melletti utat és az oda vezető csapást hagyd meg a kutyának.
2013. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!