Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német juhász kutyám csípődis...

A német juhász kutyám csípődiszpláziás?

Figyelt kérdés
A tünetek a következők: Kb. másfél hete elkezdett sántítani az egyik hátsó lábára. Ez addig fajult, hogy nagyon nehezen kelt fel a földről, a kocogás, vagy futás esélytelen volt, még a séta is nehezére esett és teljesen maga alatt volt a kutya. Enni sem nagyon akart. Már szóltam az állatorvosnak, hogy nézze meg, csak szerintem nem veszi komolyan a dolgot, (gondolom azt hiszi, hogy a hülye kihívja az állatorvost egy kis sántítás miatt) és mindig halasztgatja a találkozót. Már kettőt elhalasztott és a héten most nem is tud már kijönni... Ami érdekesség, hogy sokat javult most a napokban. Az életkedve teljesen visszatért, már labdázni is lehet vele nagyjából, csak kocogás közben a hátsó lábaival páros lábbal ugrál. Mikor ezt észrevettem akkor eszembe jutott, hogy egyszer pont ezt olvastam a diszplázia egyik tüneteként és azóta félek ez miatt. Nagy rá az esély, hogy ebben szenved a kutyám? Nem értek hozzá, de diszpláziánál jelentkezhet ekkora javulás a semmitől? Jah és ami még erre utalhat, hogy végignyomkodtam és minden irányba mozgattam a lábát és sehol nem fájlalta... Ami viszont furcsa, hogy a szülei törzskönyvezett német juhászok. (csak nem ugyanolyan fajták) De a törzskönyvezett kutyák kölykeinél elvileg nagyon kicsi ilyesmire az esély nem? (bár ezt is csak így hallottam)
2013. jún. 12. 21:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked mi az olcsó vagy a drága de én pl ezzel etetek igaz rendelni kell mert boltba nem kapható de ha a kilós árat nézed szerintem nem rossz. Középkategóriás táp [link]

Ráadásúl jó lett volna ha kap zöldkagylót is izületvédésre. Bár ha most kezded adni az is jó [link]

Én ezt szoktam adni, de a fresibe veszem ott 7000 ft a 600 g, kb 3-4 hónapra elég.

2013. jún. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az én nj-m munkavonalas, tk-s és a szülők szűrtek!!!! 16 hónapos, és pár hónapja ő is nyuszizik, de csak mikor gyors futásból fékez, az nem tudom, más kutyánál is így történik-e, mármint a fékezés. Vistzont rövid idő alatt hízott elég sokat, mert nagyon sovány volt, lehet, még nem szokta meg a súlyát.
2013. jún. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Általában a gyors növés okozhat csonthártya gyulladást. A sok hús, vagy a magas fehérje tartalmú tápoktól is lehet. Viszont a dp bármilyen etetéssel jelentkezhet.Csak orvos tud majd pontosítani.
2013. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A diszpláziát igencsak lehet fokozni mocsokkal való etetésen. A kutyaszalámi árából, ami gyakorlatilag alig tartalmaz a kutya számára hasznos és emészthető tápanyagot, simán vehettél volna valami jobb középkategóriás tápot(Brit, Josera, Dog Chow) és akkor most lehet nem lenne egy tropára vágott csípőjű kutyád. Egy növésben levő, nagytestű, dp-re amúgy is hajlamos fajtájú kutyát bűn áruházi szemét tápokkal és kutyaszalámival etetni, mert ez lesz a vége.
2013. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyi kell pontosan a brit premiumból egy nj-nak, de apum is ezzel eteti az övét, neki 2 hónapra elég, az m-es nekem is elég 1 hónapra 3 kutyának (összesen 50 kiló). Ha neked is elég lenne 2 hónapra, akkor olyan 3500 ft-ból megúszol egy hónapi etetést, ami kb ennyibe kerülhet silány minőségű táppal is, vagy többe.
2013. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is brittel etetek, 3 kutya 20, 25, 30 kg-ak, kd 20 kg fogy havonta. Jobban megéri mint a bolti vacak.
2013. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam ,vidéken lakok és itt 3-4 fajta táp van és azok a két véglet, a mocskosul olcsók, meg a mocskosul drágák...

De most így látom, hogy jól járnék tényleg ezzel a brit prémiummal. Ilyen csonterősítős szeren is gondolkoztam, de meg akartam várni vele az orvost, hogy ő mit ajánl. Közben felhívtam megint és részletesebben leírtam a dolgokat neki, mint itt és a gyanúmat is megemlítettem a diszpláziával kapcsolatban és azt mondta, hogy ő nem hiszi, hogy az lenne... de azt mondta, hogy ha látja majd, akkor jobban fogja tudni. Egyébként egyre jobban javul, már csak nagyon picit sántít és rendesen szalad.

2013. jún. 15. 08:41
 18/20 anonim ***** válasza:
Több internetes cégtől ingyen is kiviszik házhoz a rendelt tápot. Őket tudom ajánlani: [link]
2013. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nah sikerült összehozni nagy nehezen a vizsgálatot... A doki is arra jutott, hogy csípőtájékon van a gond, de azt mondta, hogy ez még nem valószínű, hogy diszplázia, viszont lehet belőle, úgy hogy jobban kell erre figyelnem. Most már tuti étrend váltás lesz fizutól kezdve. Meg kiírt neki csonterősítőt, meg gyulladás gátlót! Egyébként a kutyán már egyáltalán nem látszik semmi! Remélem most már így is marad!
2013. jún. 24. 06:30
 20/20 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyád?

A dokid megállapítása, hogy a csípőtájékon van a gond , nem igazán felelős kezelés. Ha nem változik....márpedig sanszos, hogy nem fog a gyógyszerektől, akkor röntgen a megoldás. És utána célzott kezelés.

Csonterősítő helyett a felvilágosult orvosok zöldkagylós terméket szoktak ajánlani az ilyen esetekre.

2013. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!