Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy sétáltatjátok a...

Ti hogy sétáltatjátok a kutyusaitokat?

Figyelt kérdés
Én nem merem elvinni sétálni mert félek hogy kóbor kutyák megtámadják. Nagytestű. Pedig szeret sétálni, biciklizni, úszni. Ti nem féltitek őket?
2013. jún. 13. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem féltem őket, mert felénk nincsenek kóbor kutyák. Nyaraláskor, falvakban találkoztam kóbor kutyákkal, egyszer kutyafalkával is, de egyik se mert megközelíteni minket.
2013. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ez benne van a pakliban, de pusztán a félelemre alapozva nem vonhatom meg a sétát a kuttytól:)

Nem vagyok ötven kiló sem, a kutyám pedig nagytestű, de jámbor típus, félteni persze, hogy féltem. Ugyanakkor szerintem nagyon sok múlik azon, hogy mennyire kiegyensúlyozott. Egyszer fordult elő, hogy egy kerítés mögül kiszabadult egy igen frusztrált kutya és utánunk jött vicsorogva, de meg vagyok róla győződve, hogy azért nem lett baj, mert jó természetű kutyám van, sorban nyomta a jelzéseket a másiknak, hogy "nyugi, haver, mi már lépünk is, nem jelentünk veszélyt." Én csak annyit tudtam tenni, hogy lelazítottam a pórázt, hogy legalább az én kutyám ne legyen feszült, mert akkor tuti verekedés lesz belőle. Azóta azért hordok magamnál egy palackot kavicsokkal megtöltve, a hangjától sok kutya elijedne (legalábbis bízom benne), az enyém viszont nem fél tőle, semmilyen zajtól szerencsére. Sétáltatott kutyáktól nem félek, pórázas vagy póráz nélküli, errefelé az már jót jelent, ha egy kutyát kivisznek rendszeresen (kertváros).

Nálunk nincs sok kóborkutya, de amelyik járt erre pár, kevésbé voltak ijesztőek, mint a kicsi kertre bezárt, soha nem mozgatott, teljesen ideges kuttyok. Van az utcánkban egy moszkvai, tömör léckerítés mögött tartják viszonylag kis területen, csak egy kis lyukat vágtak rá és plexivel befedték, hogy kilásson (kábé 20szor 20 centis ablakon...). Az ugatásából ítélve nem szeretnék ott lenni, ha egyszer kiszabadul onnan gazdi jelenléte nélkül.

A legtöbbször rövid úton kimegyek az utcák közül, el a patakpartra, ahol nem kell tartanom ilyesmitől és el tudom engedni a kutyát szaglászni, szaladgálni, úszni.

2013. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

én egy kicsit igen, egy kicsit nem. szerencsére -és most le is kopogtam- még nem volt különösebb problémánk, pedig már sikerült többször is találkozni velük. legutóbb 5el pontosan. egy falkába verődve voltak. találkoztunk már ugatóssal is csendessel is...


szerintem két dolog nagyon nagyon fontos:

1. a kutyád legyen irányítható kezelhető ilyen helyzetben.


2. ismerd a kutyák testbeszédét amennyire csak lehet


én talán jobban félek attól ha esetleg valamelyik házból egy ideges, feszült nem sétáltatott nagyobb méretű egyénnel találkoznánk. volt olyan is egyszer de az kistestű volt. sajnos azok nehezebben értenek a szép szóból. tisztára idegbajosak, amit megértek bár, de eléggé kellemetlen jelenségek a folyamatos hangos ugatásukkal. igaz ott sem történt konkrét támadás.


nekem egyelőre az a személyes tapasztalatom hogy azért a kóbor kutyák abszolút de nem olyan balhésak mint azt sokan hiszik. gondolom valamilyen szinten talán még kiegyensúlyozottabbak hiszen nincsenek bezárva és annyit mozognak amennyit csak akarnak. egyértelmű volt számomra a különbség a kóbor kutya és valamelyik házból kiszabadult kutya közti különbség. a kóborokkal mindig tök jól tudtam "kommunikálni" míg a házból kiszabadult kutya egyszerűen annyira izgatott hogy borzasztó nehezen tudod eltávolítani. jellemzően ezek a kutyák azok akik mindenfajta előjel nélkül és gondolkodás nélkül, anélkül hogy bármilyen ténylegesen okot adnánk rá, azonnal támad. LEKOPOGOM de még olyan kóbor kutyával nem találkoztam amelyik azonnal ránk akart volna így rongyolni. sőt szerintem nem is fogunk. éppen azért mert nekik ennyiből sokkal kiegyensúlyozottabb az életük. nem is ugatnak úgy, olyan megállíthatatlanul, hangosan.

2013. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia

Itt nálunk a városban szerencsére nincsenek kóbor kutyák, illetve kétszer láttam, de tőlük annyira nem félek, kutyával voltam mind kétszer, de kikerültük egymást. Semmi nem volt, lehet még barátsogos is lett volna, de inkább nem mentem közel, mert ha harc van akkor itt nincs ki rászóljon ugye a másik kutyára.

Inkább ami veszélyes szerintem, ha egy gazdás /nem sétáltatott, nem nevelt/ kutya kiszabadul az udvarból, ilyen helyekre nem is megyek, már ahol sok a családi ház úgy értem :D

Egyszer rokonnál nyaraltunk kis falu, hát őszintén megmondom nem mertem elvinni a kutyámat sétálni, szegény a kertbe volt végig, illetve egyszer mentünk át a közeli erdőbe, ami tök jó, de az oda vezető út egyáltalán nem, majd átdöntötték a kutyák a kerítést, az egyik félig ki is bújt..áá gyorsan elhagytuk a helyet, de eléggé féltem vagyis inkább a kutyámat féltettem.

2013. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz, akkor inkább ne tarts kutyát! Ilyen felfogással basszus :O A gyerekedet se fogod oviba engedni, nehogy a többi gyerek között megsérüljön?
2013. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

a kóbor kutyák nem támadnak,sokkal jobban félnek tőletek ! ez a túlélésük kulcsa!

a kerítésen belül élő kutyák a támadóak, a nyitott kapukat érdemes elkerülni.

a séta pedig a legfontosabb nevelő eszköz a kutyáknál !

ez az alap!!

szerintem,te sokkal inkább nem tudod elvinni sétálni,mint nem mered!!

2013. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha emiatt nem mered elvinni a kutyát sétálni, az sajna azt jelenti hogy nem vagy tapasztalt kutyás, ami azt jelenti hogy nem ismered a kutyák testbeszédét, ami azt jelenti hogy nem vagy nyugodt és határozott amiből sajna az következik hogy nem fog a kutya vezetőnek tekinteni. Egy kutyának vezető kell és a vezető nyugodt, határozott, következetes MINDEN helyzetben még akkor is ha verekedés van. Ha félsz, a kutyád megérzi és át fogja venni a falkavezér szerepet és azért lesznek a verekedések ha kóbor kutyával találkoztok, mert ő meg akar védeni téged, mert te alatta vagy a rangsorban. Ezen változtatni kell sajna.
2013. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
BH vizsgás kutyám van, rendszeresen járunk kutyakiképzésre itt igen a fő probléma a házakból kiszökő kutyák. Az enyém nem támad én vagyok a falkavezér, de cseszhetem ha a másik meg támad...
2013. jún. 14. 10:21
 9/15 anonim ***** válasza:

az hogy egy házból rendszeresen kijárkál egy kutya önsétáltatni magát, abszolút de nem ugyanaz amikor egy "agyalágyult" kiront.


az önsétáltató ugyanaz a verzió mint a kóbor. nem balhés ugyanis mozog eleget. az egyetlen balhés kutya az az amelyik a kerítés mögött ordít majd kiszabadul. most nekem ne mondjad már azt kérdező hogy lépten nyomon teli az utca nyitott kapunál örjöngő kutyákkal mert azt nem hiszem el.


amúgy én pont emiatt írtam azt hogy valahol természetesen bennem is van félsz, mert hiába jólnevelt a kutyám ha nekirongyol egy. de ezt meg lehet előzni is. ha pedig mégis arra kerül a sor, akkor jó vezérhez méltón szét lehet őket szedni. tény az már nem olyan baromi egyszerű én ezért szoktam mindig arra hajtani hogy lehetőleg egyáltalán ne jöjjön közel az idegen kutya. ha három lépésnyire van tőlem/tőlünk az nekem már bőven elég. volt már olyan hogy követtek de a tisztes távolságot megtartották. pedig ráadásul eléggé domináns kutyám van. sőt, már már bunkónak is mondanám, mégse volt problémánk eddig még egyetlen kóbor kutyával sem. egy volt amelyik kirongyolt az egyik ház udvarából. igaz ott nem az enyémet féltettem hanem azt a kutyát. baromi nehezen de még az is értett a szóból. igaz követett minket egy darabig meg tőle volt hangos az egész város, de mégsem történt semmi olyan.

2013. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

vajon hol,és hogyan kaphattál BH vizsgát ,ha ennyire besz@ri vagy ??

melyik kutyaiskola vállalná fel,ezt?? és így??

félted, de a kutya gyakorlatilag tökéletesen engedelmes, és mégsem mersz vele sétálni?? ez nagyon sántít !!!!

te kamuzol !

2013. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!