Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál hogyan lehet megakad...

Kutyáknál hogyan lehet megakadályozni az ivartalítás utáni elhízást?

Figyelt kérdés

A napi szintű átmozgatást kivéve, mert az persze alap. Van az ivartalanított kutyáknak speciális táp ?

A környéken szinte mindegyik kutya, akit ismerek ivartalanítás után elkezdett hízni.

Illetve az enyém is felszedett pár kg-ot, de ő már 111-12 évesen lett egy betegség miatt... Nála addigra a mozgás nem volt napirenden. Vagyis az aktív mozgás. Mindennap 3-4 alkalommal megy sétálni, de labdázni már nem labdázok vele, mert így, 13 évesen már nem nagyon bírja....

Szóval mivel lehet megelőzni az ilyen okokból való meghízást ?



2013. jún. 13. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha hízik, akkor kevesebbet adsz neki. Sose fogom megérteni, hogy valaki miért hagyja elhízni a kutyáját. Az én kutyám évek óta ivartalanítva van és most is tökéletes alakja van.
2013. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 évesen lett ivartalanítva a kutya, és egyáltalán nem hízott el, pedig semmilyen speciális tápot nem kapott. Ugyanazt és ugyanannyit evett, mint addig. Szerintem ha nem hagyod, hogy unalmában egyen, illetve nem adsz neki többet, mint addig, akkor nem fog elhízni.
2013. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a mozgatás nem játszik, akkor valamennyivel kevesebbet kell adni neki. De léteznek ún. "lájt" tápok is.
2013. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mindig ugyan annyit kapott enni, előtte és utána is.

Unalmában, ha akart sem tudott volna enni, mivel nincs mindig neki kint kaja, csak amikor az ideje van...

Amúgy nem is a mostani kutyám miatt érdekel a dolog, hanem ha esetleg lesz egy másik és ki lesz ivartalanítva.

mert azt látom, hogy egyre többen pártolják az ivartalanítást már kölyök korban egészségügyi és egyéb okok miatt....

2013. jún. 13. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Elsőnél a pont. Ugyanezt mondom én is - ha látod h hízik, kevesebbet adsz neki ennyi. Mi ezen olyan bonyolult? Nyáron lehet vinni úszni, az nem megterhelő, de nagyon jól megmozgatja, formában tartja.
2013. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha hízik - ahogy előttem is írták -, kevesebbet kell neki adni.
2013. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 ivartalanított kutyám van és egyik sincs elhízva. Odafigyelek arra hogy mennyit esznek és kész. Általában azt vettem észre hogy a házi kosztos kutyák vannak jobban elhìzva, gondolom ott nehezebb belőni az adagot. Mondjuk télen mindíg felszednek egy kicsit de ahogy jön a tavasz csökkentem az adagot és hamar vissza állnak a normál súlyra.
2013. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

2 hónapja ivartalanították kan kutyámat. Sokan mondták, hogy hajlamosabb lesz hízásra, kevesebb kaja kell neki, stb. Jelenleg bőven emelt adagot kap, mert eljött a napi úsztatások ideje :) Arra leszek kíváncsi, hogy nyár vége felé, mikor kiürültek belőle a hormonok, fog változni-e a táplálék hasznosítása...

Ha kerekedni látod a kutyát, csökkentsd a kaját és kész

2013. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!