Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler német juhász...

Rottweiler német juhász keverék kutya, hogy jön ki más állatokkal?

Figyelt kérdés

Legfőképpen az érdekelne,hogy bántja-e a csirkéket vagy sem,mert azért szeretnék egy kutyát,hogy megvédje a csirkéket az ellen ami megöli őket. ( nem tudom pontosan mi lehet az,talán róka)

Kérlek ne szóljatok le ,hogy ilyet kérdezek,de nem nagyon tudom,hogy milyen kutya lenne erre jó.

Az lenne a jó ha találnék egy olyan kutyát ami nagy termetű.


2013. jún. 13. 14:56
1 2
 1/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Roti-nj keverékem van. Sokféle állattal találkozott már, barátságos-közömbös. Varjakat, galambokat szeret kergetni, de sérült madárral találkozik, nem bántja.

CSAK NEVELÉS KÉRDÉSE.

"Az lenne a jó ha találnék egy olyan kutyát ami nagy termetű." Azért a roti-nj keverékek nem is kicsik :D

2013. jún. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Egy jó ól és nem halnak meg a csirkék. Alul-felül-oldalról fedett, nem csak sebtiben kihúzott kerítés.
2013. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés ez...


"mert azért szeretnék egy kutyát,hogy megvédje a csirkéket az ellen ami megöli őket."


ha csak ezért akarsz tartani egy kutyát akkor vegyél inkább csapdát. egy kutyával foglalkozni kell.


"Legfőképpen az érdekelne,hogy bántja-e a csirkéket vagy sem"

megfelelő neveléssel nem fogja bántani. viszont ez nem olyan egyszerű mint ahogyan le van írva. rengeteg törődés és mozgás kell ahhoz hogy a kutyával meg tudd érteni hogy a csirkék iránt ne érdeklődjön. ráadásul nem kis mértékben kell hogy stabil legyen a vezéri pozíciód. hiszen egy olyan dologról tiltod a kutyát ami ellenkezik a természetes ösztöneivel. ilyen pl. az is amikor egy macskáról kell letiltani az állatot...


"Az lenne a jó ha találnék egy olyan kutyát ami nagy termetű"

hiába találsz olyan kutyát amelyik nagy termetű ha kölyökként nem fog tudni mit kezdeni egy rókával. kifejlett egyedhez pedig azért jó volna valamit érteni is a kutyákhoz ahhoz hogy minden flottul működjön.


tehát az elmélet nem feltétlen butaság, csak kérdés te mit tudnál biztosítani a kutyának azért cserébe hogy megvédi a csirkéidet mondjuk rókától?

2013. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Jellemző, hogy a legtriviálisabb megoldást, a kerítést kihagytam :D
2013. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kicsit sem vagyok kapkodó, ááá nem

""Az lenne a jó ha találnék egy olyan kutyát ami nagy termetű." Azért a roti-nj keverékek nem is kicsik :D"

Úgy olvastam, hogy "ami NEM nagy"...szóval tárgytalan a fenti mondatom

2013. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kértem,hogy ne szóljon le senki. Lehet ,hogy a megfogalmazás nem a legjobb,de azzal,hogy írtam,hogy nagy kutya kell azt akartam mondani,hogy tudnátok-e mondani még ilyen fajta kutyákat amik nem bántják az állatokat.

Kérem aki nem tud normális választ írni az ne is válaszoljon.

Köszönöm.

2013. jún. 13. 17:45
 7/11 A kérdező kommentje:
És persze tudom,hogy nem kicsi a roti.
2013. jún. 13. 17:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Leírták már, de az olvasás ezek szerint nem erősséged: nevelés kérdése. Van olyan kutya (tök mindegy milyen fajta), ami levadász mindent, de van olyan is, ami semmit, mert megnevelték rendesen.
2013. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az olvasás nem az erősségem? Megértettem amit mondtál. Utánad írtak mindenfélét,amiről nem is kérdeztem. Annyit akartam megtudni csak amit te írtál.
2013. jún. 13. 21:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Amik (elvileg) ösztönösen nem bántják a haszonállatokat, azok a pásztorkutyák. Nekik a legalacsonyabb a zsákmányszerző ösztönük.
2013. jún. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!