Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám teljesen meg van...

A kutyám teljesen meg van bolondulva. Ez normális? Kifejtem lent. Egyébként 5 hónapos szerintem hiperaktív, és csivava.

Figyelt kérdés
Mindent rág, szétszed, ellop, megeszik. Fel-alá rohangál a házban teljesen céltalanul, nekimegy az ajtónak, a falnak. A lábunkra megy, nekiugrik, harapja, a papucsot leszedi a lábunkról. a vizes tálját felborítja, a kaját széthordja. folyton kaparja a szőnyeget, az ágytámlát és morog hozzá. a mi hajunkat tépi, a kezünket már szétharapdálta. Éjjel sem bír lenyugodni.. Pedig egésznap szinte csak vele van foglalkozva, és játszunk vele, próbálnánk lefárasztani, szinte lehetetlen úgy érzem.

2013. jún. 13. 21:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értelek titeket, egyből miért kell ellenséges hangsúlyban válaszolni, a normális hangvételt is megértem.
2013. jún. 13. 22:23
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

abszolút de nem ellenséges ez a hangsúly. csak fel van vázolva a tény miszerint nem neveled a kutyádat ráadásul nem is jól. szóval ha a kutya átadja neked a lopott tárgyat te arra orra koppintással reagálsz?


a kutya teljesen normálisan viselkedik. nincsen megnevelve így természetes hogy azt csinál amit akar. kutyasulin még nem gondolkoztál?

2013. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Megtanítottam a szobatisztaságra is. Sok dolgot megért azért. Próbálom tanítgatni a dolgokra, én csak azokat a módszereket ismerem amik az előző két kutyánál beváltak.

De, gondolkoztam már rajta, csak anyagilag nem tudom mennyit jelentene egy-egy kutyaóra, és abban bíztam, ha idősebb lesz talán egyre okosabb is, és nem ennyire hiperaktív.

2013. jún. 13. 22:33
 14/24 A kérdező kommentje:
Az ellenségest pedig csak a "kiscica barátkozás nem nevelés" dologra értettem. Szerintem nem hülyeség más állatokkal is megismertetni, meg hagyni hogy "találkozzon" velük. Szerintem ez is nevelés egy része.
2013. jún. 13. 22:37
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, nem akartam ellenséges lenni, én csak tényleg nem értem, hogy egy ilyen falatnyi kis kutya hogy tudja a hajadat tépni, lábatokat, kezeteket harapni, amikor már az első olyan pillanatban, amikor nem tetszik neked a mozdulat, rászólhatnál. a válaszom többi részét pedig fenntartom, ha fel-alá rohangál a szobában, stb, az nem azt mutatja, hogy le lenne fárasztva.. Egy jó kutyasulit én is ajánlanék az írásod alapján.
2013. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Most próbálgatja a határokat! Mindent ezerszer kell vele elismételni ahhoz, hogy belássa, tényleg álljátok a sarat. Legyetek következetesek, határozottak, de igazságosak! Aztán majd javul a helyet
2013. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Hát igen ezt belátom, amíg még nagyon picike volt még aranyos volt tőle és nem fájt a harapdálása, aztán persze megszokta, hogy szabad. Mostmár persze rá van szólva meg stb. Éjszaka nem tud magával inkább mit kezdeni amikor mi alszunk ugye.
2013. jún. 13. 22:41
 18/24 A kérdező kommentje:
Szilvi & Argos köszönöm, tényleg most bontogathatja mit lehet és mit nem :)
2013. jún. 13. 22:44
 19/24 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
54%
Miért nem zárjátok estére szobakennelbe?
2013. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
keservesen hangosan sír, már próbáltuk, azért nem.
2013. jún. 13. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!