Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám teljesen meg van...

A kutyám teljesen meg van bolondulva. Ez normális? Kifejtem lent. Egyébként 5 hónapos szerintem hiperaktív, és csivava.

Figyelt kérdés
Mindent rág, szétszed, ellop, megeszik. Fel-alá rohangál a házban teljesen céltalanul, nekimegy az ajtónak, a falnak. A lábunkra megy, nekiugrik, harapja, a papucsot leszedi a lábunkról. a vizes tálját felborítja, a kaját széthordja. folyton kaparja a szőnyeget, az ágytámlát és morog hozzá. a mi hajunkat tépi, a kezünket már szétharapdálta. Éjjel sem bír lenyugodni.. Pedig egésznap szinte csak vele van foglalkozva, és játszunk vele, próbálnánk lefárasztani, szinte lehetetlen úgy érzem.

2013. jún. 13. 21:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A mi kölykünk most lépett abba a korba, amikor szeret mindent megharapdálni játékból, és eleinte nem tudott különbséget tenni a játékok, és a kezünk harapdálása között.

Én úgy tettem, amit még gyerekként láttam, hogy a kölykök hogy viselkednek egymással: ha az egyik kölyök durvábban harapja meg a másikat, akkor vége a játéknak, a megharapott kiskutya egyszerűen elment. Ha a másik utána ment, és folytatta, akkor durvábban odacsapott.

Én is így, magára hagytam, amikor túllépte a határt, amit velem szemben megengedhet magának. Olyankor jöttek a trükkök, és a hiszti, aminek nem szabad bedőlni. Elvégre, mégis neki van szüksége rád, és nem fordítva. Én is ott csúsztam meg az elején,hogy mindíg vele volt foglalkozva, és ő irányított, még a játékot is. Amint ezt észrevettem, korrigáltam, és most egész jól tudunk együtt élni.

Most kezdem csak kapizsgálni, hogy mit jelent a "szabályok betartatása" a kutyával, és hogy fontos a hierarchia kialakítása. Hogy elfogadja, hogy az én akaratom feljebb való az övénél. Persze igyekszem a kedvében járni, csak valahogy máshogy. :D

2013. jún. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
69%
Az hogy az elején sír a szobakennelbe szinte normális, ezért kell hozzá szoktatni napközben is sokszor pl játék után. Berakod 5 percre valami rágcsával, hogy ne büntetésként élje meg hanem valami jóval társítsa az ottlétet. Persze ehhez türelem kell. A gond annyi hogy mivel nem tetszett neki, te kiengedted és kész. A kutya nyert.
2013. jún. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

dreamer.lapunk.hu/

Itt sokmindent találsz, a hiperaktív kutyákról is van infó.

2013. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
64%

Kifogtál egy domináns kutyát, akinek mindent lehet, mert cuki, meg úgysem fáj ha harapdál stb. Nekem sem fájt amikor 8 hetesen csócsálta a staffom a kezemet, mégis tiltottam minden alkalommal, mert nem marad édibédi kis 8 hetes kutyababa örökké. Tényleg nem értem, hogy miért nem lehet ezeket a kis ölebeket ugyanúgy kutyaként nevelni, mint nagyobb testű társaikat, ezért idegebeteg a háromnegyedük... Kinek nem inge, nem öltözik.

Alapvető hiányosságok vannak nálad mint gazdinál (sírt a ketrecben ezért kiengedtük... stb) Irány egy kutyaovi, ott szocializálódik, és az alap parancsokat megtanuljátok, majd később iskola. Már most a fejetekre nőtt a kutya, és ha a kamasz kort nem tudod kezelni egy életre elronthatod a kutyát.

2013. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!