Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül volt az alomban. Számít?

Egyedül volt az alomban. Számít?

Figyelt kérdés
A szüleim a kutyájukat egy ismerőstől kapták ajándékba. Sajnos az anyakutya igen fiatalon lett vemhes (azóta szerencsére ivartalanították), egyetlen kölyköt hordott ki. A kutya az anyja mellett volt két hónapos koráig, vagy talán kicsit tovább, de ennek ellenére nem lehet, hogy befolyásolta a fejlődését/kommunikációját, hogy nem voltak testvérei? Találkozott kiskorában más kutyákkal (bár szerintem nem eleget), mégis úgy érzem, hogy indokolatlanul "ügyetlen" abban, hogy értse, mit akar tőle egy másik kutya. Félős és ebből fakadóan agresszív reakciókat tanúsít. Lehet, hogy a testvérek hiánya is rontott a helyzeten?

#kutya #szocializáció #alom #félős-agresszív
2013. jún. 14. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen biztos, hogy nincs rá jó hatással, ha nem voltak alomtestvérei. Az ilyen kiskutyákat mindig sokkal fokozottabban kell kölyökkorukban más kutyákkal szocializálni, mert ők nem sajátíthatták el az alomtársakkal való játék közben a helyes viselkedést. Az anyja nem úgy és nem annyit játszik vele, mint azt a testvérek tették volna.
2013. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én nem hiszem hogy a testvérek hiányában keresendő a valódi ok. szerintem a gond sokkal inkább az anyában keresendő. magad is írtad hogy nagyon fiatal volt tehát valószínű hogy nem viselkedett megfelelően a nevelés terén. plusz nem mindegy hogy milyen volt maga az anya illetve azok a kutyák amelyekkel találkozott. tehát ha az anya pl. szintén egy félős bizalmatlan kutya volt akkor ennek tükrében nő fel a kölyök is. sajnos ez is egy példája annak miért bízzuk szakértőkre a kutyák "többszörösítését". nagyon sok olyan felnőtt kutyával találkoztam már akik abszolút de nem voltak arra alkalmasak hogy kölykük legyenek. magyarán nem voltak túl jó példaképek.



erre még rájön ha a kölyök fél azt a gazdi nem reagálja le megfelelően. pl. sajnálja megcirógatja az állatot, hiszen szegény baba kutya fél pedig nincsen oka rá... így abszolút belerögzül a kölyökbe ez a viselkedés.


ennek ellenére nincs minden veszve. megfelelő egészséges mentalitású kutyatársaságban a kölyök még simán fejlődhet .

2013. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább a kevés kutyák között töltött időt mondanám indoknak.

A jó hír viszont, h ezen lehet segíteni. Mi is egy ilyen kutyust terápiázunk :)

2013. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy akkor több gyökere is van a problémának, mert tesói nem voltak, anyja igencsak bizalmatlan-félős, ráadásul a rossz reakciók meg is lettek erősítve, mert csomószor fel lett kapva kisebb korában...(két éves most)


Igen, a terápiáról/szoci tréningről győzködöm én is a családot már jó ideje, mert nem jó a kutyának ez. Ismerős kutyával szemben egész érdeklődő, az enyémmel jól kijön, de az utcán teljesen "másállapotba" kerül az idegességtől, semmivel nem sikerült eddig kizökkenteni.

Néha úgy tűnik, belemennének, hogy kérjünk ebben szakértői segítséget, persze csak akkor, ha én vinném el. Bonyolítja a helyzetet, hogy a kutya anyukámhoz kötődik leginkább, ő pedig szerintem túlságosan fél attól, hogy más kutya bántani fogja a kutyát, ezért tart a sulis megoldástól is. Sokszor azt mondják, hogy már késő helyrebillenteni az egyensúlyát és csak nagyobb stressz lenne neki, ha elkezdenénk. Ezzel abszolút nem értek egyet. Látom, hogy a saját kutyám mennyire szereti a sulit és általában más kutyákat, a séták közben pedig nem ideges, hanem boldog. Ez járna neki a szüleim kutyájának is (akinek a félreneveléséhez sajnos régebben én is hozzájárultam teljes tudatlanságból:S), függetlenül attól, hogy rosszabb helyzetből "indul" a felmerült okokból...

2013. jún. 14. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meggyőzni őket, hogy menjenek el egy terápiás foglalkozásra, nézzék meg hogyan zajlik.

Ott csupa olyan kutya van, akik nagyon jól kommunikálnak a fajtársaikkal és hamar leveszik, hogy hogy kell közeledni v ebben az esetben pl. közömbösnek lenni egy ilyen kutyával.

Mi is most egy félelemből agresszív rotit terápiázunk, 4 alkalommal volt eddig az én kutyámmal, most a legutolsó alkalommal már teljesen nyugodtan lépett be a suliba, nagyon kevés feszkó volt benne, de hamar kioldódott, a végére eljutottak odáig, h már játszottak is egymással!

2013. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én édesanyádat azzal próbálnám meggyőzni hogy gondoljon bele a kutya micsoda stresszben éli le az életét. egyáltalán nem lehet neki kellemes. és ha valóban szereti a kutyát akkor ezzel (hogy a széltől is óvja nehogy bántódása essék) csak az ellenkezőjét éri el és a kutya sosem fog tudni boldog életet élni ha állandóan mindentől és mindenkitől fél...

a terápiás kutyák nagyon jók. ugyanis ahogy már alexa is írta tökéletesen tudják hogyan viselkedjenek egy ilyen kutyával.

2013. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszi a választ!

Okés, igyekszem - ovis, sulis foglalkozást láttak már, azt érzem, hogy az tetszik is nekik, hogy én járok a kutyámmal, mert egyébként meg hajlanának a sokkutyás programokra is, csak valahogy le kell építeni bennük, hogy a kicsi párkilós kutyát agyon kell óvni. Érdekes, korábban német juhászuk volt és az ő nevelése rendben volt, nem indult be a kiskutya-szindróma... Az lenne az ideális, ha a szüleim hordanák el a kuttyot, ugye? Mert ez a nehezebb történet. Én is viszonylag sokat vagyok vele, de mégsem én vagyok a "gazdi".

2013. jún. 14. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki sétáltatja/foglalkozik vele, neki kéne menni. Kezdetnek az is jó, ha mondjuk 2-3 alkalommal elmész te, neked megtanítják hogyan kell kezelni ezeket a helyzeteket, aztán tehettek egy sétát a szüleiddel, ha már van némi változás a kutyusban, hátha kedvet kapnak tőle!
2013. jún. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!