Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

11 hónapos, kistestű keverék, "exkan" kutyánk van.

A szomszédunkban jelenleg nem lakik senki, azonban az udvarra hoztak egy belga juhászt, akit naponta egyszer eljönnek megetetni, ez maximum negyed óra, és ennyiben ki is merül a dolog. (No comment...) Észrevettük, hogy amikor a szomszéd jön a kutyát etetni, mindig ad valamit a mi kutyánknak is (kakaóscsigát, pizzát, sajtos rudat vettünk el tőle, de később ő maga újságolta, hogy lekváros kiflit és csirkenyakat is adott neki). Megkértük hogy ne adjon semmit a kutyánknak, mert érzékeny a gyomra és gyógytápot eszik. (Ez egyébként nem igaz, de ők nem úgy fogják fel a kutyatartást mint mi, nem mondhattuk neki, hogy "b+ nem azért vesszük a prémium tápot a kutyának, hogy te telenyomd minden sz@rral!")

Ez kb. 2 hónapja volt, és azóta is az van, hogy ha jön a szomszéd a kutyájához, a mi kutyánk elkezd vonyítani, nyígni, és szalad oda a kerítéshez. Simán tojik a fejemre, hiába hívom, odajön és szalad is vissza, ez már többször is előfordult az utóbbi időben. Feladatokkal és jutalomfalattal le tudom foglalni, de játékkal és szóval nem mindig... Lehetséges szerintetek, hogy még mindig etetik? Vagy csak annyi, hogy 2 hónap alatt még nem szokott le erről?


2013. jún. 14. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

mindkettő lehetséges. nálunk a párom édesanyja próbálta magához édesgetni a kutyám ilyesmi módszerrel. eleinte még hagytam is, hiszen pit, ne féljen tőle. de amikor már baromi mókásnak találta hogy a kutyám úgy megkergül már a puszta látványára (annyira szereti őt hogy még rá is jobban hallgat mint rám-hitte ő) mint a tied és csak nehezen lehetett lecsillapítani, keményebbre vettem a figurát. azóta az enyémet hiába hívja lehet nála egy kiló szaftos marhahús is akár, az enyém el nem indul amíg én engedélyt nem adok rá. ha nagyon akar menni még akkor is fegyelmezetten rám néz és várja hogy engedem e. de általában nem foglalkozik vele, tudja ha mehet úgyis szólok neki.

tekintély+tiltás. ennyi az egész.

2013. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát majd most jobban rágyúrunk a fegyelemre, alapvetően én nem akartam volna tiltani, de mégiscsak fura, hogy egy "idegent" látszólag sokkal jobban bír mint engem. Ez a tekintély kérdés még egyébként is alakulóban van (hivatalosan nem az én kutyám), de mindent megteszek, hogy fejlődjön a kapcsolatunk.
2013. jún. 14. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!