Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz első kutyának?

Mopsz első kutyának?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok olyan napi szinten kb. 3 órát töltene otthon egyedül mert szüleim napközben hazajárnak és iskola előtt után és este is kb. 1 óra séta simán belefér az időmbe . Napi szinten tudnám reggel-este a szőrét kifésülni nem tudom mennyi időközönként kell fürdetni és a tartásáról a mopsz szügségleteiről írnátok ja és társasházban lakok szóval nem tudok sokat a szőrével foglalkozni.

2013. jún. 14. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Napi 2 séta az nagyon kevés, minimum három de amíg nem lesz szobatiszta 5-6 séta naponta. Kényesek, viszonylag beteges fajta csak szűrt szülőktől érdemes venni, tenyésztőtől és még így is lehet hogy lesznek gondjai. Pl alergia. A szőrápolás nem túl bonyolúlt naponta egyszer kefélés, heti 1-2 alkalom furminátor.
2013. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem az természetes hogy este tudom meg amikor rá jön a szükség jelez ( kersi a helyet stb. eddigi olvasásaim alpján)
2013. jún. 14. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen ez is igaz, de nem csak este kell neki hanem többször is. Ahogy az ember se egyszer megy naponta.
2013. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tudom amikor pl keresi a helyet a kicsi amíg nem szobatiszta stb. akkor azonnal leviszem és ha len elintézi megdicsérem-megjutalmazom ha fent rajta kapom azt mondom pfujj és én kb 7.45-max ( heti 2x 15.45) de a nyáron szobatisztaságra nevelném és közben mivel anyum kb 8-12-ig nincs otthon emiatt ha jelez a kutyus meg tudja sétáltatni
2013. jún. 14. 14:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor is kell a hátom séta, ennyi.
2013. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
azt tudom a napi 3 séta meg lessz
2013. jún. 14. 15:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor fendben:-)

A többi meg kialakúl. Bocs az előbbi stílusért de sokan nem értik hogy kell a három séta hogy mozogjon pisíljen aztán csodálkoznak hogy bepisíl a kutya.

2013. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

szinte bármilyen kutya jó elsőnek, csak kell tudni vele bánni

séta pedig legalább három, kiskorában jó ha veszel neki kutya pelust (és ekkor is 3 séta), minden nap kellene legalább egyszer egy parkban vagy hasonlóban futtatni

2013. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem a pelussal megszokja a lakásban a dolgok elintézését amíg ha a szobámban pl kartondobozokat kihajtok pl.:tv-s doboz meg lehet venni boltban és azzal ekerítem meg lerögzítem a kartont akkor ott lesz egy kb.:1*2 m-je ami egy olyan pici kutyusnak elég addig amíg a nyári szünetben lemegyek boltba stb.. meg lessz bent neki mindig víz és cserélni fogom a vizet kb 2 óránként
2013. jún. 14. 20:56
 10/12 anonim ***** válasza:

A napi 3 séta néha még sok is,főleg nyáron,ugyanis nyáron egyet se akarnak,csak kimennek gyors és jönnek is vissza a házba.Azt tudnod kell,hogy 20 fok fölött nem bírják a meleget.Ősszel és télen lehet velük sétálni nagyokat.Tavasszal már rövidülnek a séták,nyáron meg megszűnnek.

A napi reggeli esti fésülés szuper,tavasszal és nyáron vedlenek sokat,de úgy általában mindig jön valamennyi szőr.Én csak szőrgyárnak hívom a mopszunkat.Nyáron én havonta fürdetem télen 2-3 havonta,szereti is csak kiskorától hozzá kell szoktatni.

2013. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!