Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám beteg. Mit tegyek?...

A kutyám beteg. Mit tegyek? (nyüvek)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap elvittem a kutyámat az állatorvoshoz, mert rossz volt az állapota. Nem akart lábra állni, nyüszített, ha felkelt, akkor húzta a fenekét a földön.

Tegnap elvittem a állatorvoshoz, ahol megmondta a doki, hogy a kutyám nyüves. Megnyírta, kapott 2 szurit és azt mondta, hogy tartsam szemmel, mert ha baj lesz, altatás lesz az eredmény. Ez tegnap este történt.

Reggel az első dolgom volt megnézni a kutya fenekét és rengeteg kukac volt a környékén. Azonnal megtörölgettem, azóta is 10 percenként figyelem.

Kérlek titeket, segítsetek!



2013. jún. 15. 07:40
 1/10 anonim válasza:
64%
Szerintem vegyél vmi. Kenőcsöt
2013. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Betadin-nal jó bőségesen kendjed le a sebes területet, és ha lehetőséged van rá, tartsd a kutyát száraz, árnyékos, legyektől mentes helyen!


Szörnyű állapot, ha beköpik a legyek, de gyógyítható. Főleg nagy tömött szőrű kutyáknál esik meg, hogy nem veszi észre a gazda, hogy a szőre nyáron befülled/kakis lesz, kisebesedik a bőre, amire jönnek a legyek, és mire észre veszik, elevenen zabálják szerencsétlen állatot a nyüvek.


Az orvos adott neki antibiotikumot, gondolom, de ilyen esetben a legtöbb állatorvos elaltatja a kutyát, hogy ne érezzen semmit és tiszta alkohollal vagy más fertőtlenítővel irtja ki a nyüveket.


Nagyon vigyázz rá, mert vérmérgezés lehet a vége.

2013. jún. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sajnos mondta az állatorvos, hogy altatás lehet a vége. 10-15 percenként figyelem a kutyámat és akárhányszor megnézem, mindig találok a fenekén nyüveket. Még ma elviszem az állatorvoshoz.

2013. jún. 15. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válts állatorvost. Eleve nem lett volna szabad úgy elengednie, hogy nincsenek kitisztítva a sebek. Keress másik, normális orvost és azonnal vidd el a kutyát. Sebtisztítás (adott esetben tactikos lemosással is), antibiotikum, infúzió, máj és vese támogató gyógyszerek (vérmérgezés léphet fel), majd napi többszöri fertőtlenítés és kenés antibiotikus, hámosító hatású krémmel (kék kenőcs például nagyon jó) a tablettás vagy injekciós antibiotikum mellett. Arra is figyelj, hogy rendesen le legyen nyírva, ne csak a seb környékén, mert a szőrben elmászhatnak azok a dögök. Láttam már nagyon rondán kinéző kutyát is felgyógyulni, normális ellátás mellett, úgyhogy ne hidd el, amit ő mond.
2013. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is túlzás az altatás.

Egyik hülye szomszédom a kukacoktól szétrágott fülű kutyájára petróleumot öntött.A kutya nemcsak túlélte,hanem fel is gyógyult.

Mondjuk ezt azért nem javaslom.

2013. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Ez a petróleumos valami ősi pásztormódszernek hangzik, ergo hatásos, bár ma már vannak jobbak is...

Majd írd meg, mit mondott a doki.

2013. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Megfürdettem a kutyát és nagyon-nagyon alapos vizsgálatot végeztem rajta. Két hatalmas "nyüv-gyülekezet" volt a bőrébe fúródva a végbele és a heréi között és egy a farka tövénél. Rosszul voltam a látványtól(hát még a kutya). Azonnal elmentünk az állatorvoshoz, annyit mondott, hogy ezelőtt nem vizsgálta meg eléggé.

Ha nem vittem volna el, estére már menthetetlen lett volna.


Köszönöm a segítségeteket! :)

2013. jún. 15. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Pffff... tiszteltetem a dokit.
2013. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
22%

El sem tudom képzelni azt, aki a kutyáját tisztán és rendbe tartja, hogy nyűves lehet.


Ez a tisztátalanság és a nemtörődömség jele.

2013. jún. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Anit Anit válasza:
Barátom német juhásza 14,5 éves. Szegény már nagyon maga alatt van. A hátsó lábai tönkre mentek, nem tud felállni, már ülni se, csak fekszik. Maga alá pisil és kakil. Nem győzik tisztítani az ágyát, és fürdetni. Így is nyüves lett. Kihívták hozzá az állatorvost, a Betadint nem ajánlotta, mivel az is nedves, így nem fog megszáradni a kutya. Tett rá valami cseppeket, amitől minden féreg elmegy, a legyek se fogják szállni. A púdert ajánlotta, mert az tényleg szárít Be is lázasodott szegény és fekélyek is kialakultak rajta. A bőre is kisebesedett. ezért sem tudta lenyírni a szőrét. Sajnos ennek a kutyusnak tényleg az altatás lenne a megváltás, de a barátom és a családja nagyon ragaszkodik hozzá és lelkiismeret furdalásuk lenne, ha ők altatnák el a kutyát. De ez a szegény kutya élve rohad :(
2013. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!