Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bringához tilos kutyát...

Ha bringához tilos kutyát kötni és úgy futtatni, akkor egyáltalán nem lehet bringával futtatni? Többi lent

Figyelt kérdés

és rollerral?

Erre sehol nem találtam szabályozást.


Egy biztos, balesetveszélyes bringához és rollerhez is kötni kutyát.

(Mellesleg akkor a bikejöring illegális???)


Nekem nagy segítség, ha futtathatom őket, mert így 5 óra helyett 2 óra alatt megvan a napi futtatás. Ami nem mindegy.

Belém köthetnek, ha a jól nevelt, normális kutyám póráz nélkül fut mellettem vagy előttem (de akkor is a kontrollom alatt tudom tartani)?


2013. márc. 8. 00:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ szerint tilos, de ha nem a főúton csinálod, akkor nem fog szólni senki. Én mellékutakon megyek a bringával és pórázon tartom a kutyát közben. Ha beérek az erdőbe, ott már elengedem.
2013. márc. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De én pont hogy nem akarom pórázon vinni, mert emiatt egyszer már majdnem elgázolt egy autó... pórázon futtattam, kapu mögül kirontott a németjuhász, az én kutyám meg aztán annyira nem fegyelmezett, hogy reflexből ne ugorjon ki balra az útra... engem meg rántott magával, épp jött egy autó, éppen hogy meg tudott állni. Úgyhogy ebből elég volt... Ugyanez rollerrel is megtörténhet, ha elég gyorsan megyek.
2013. márc. 8. 00:46
 3/14 anonim ***** válasza:

Rollerral nem szabályozhatják szerintem, mert arról bármikor le tudsz szállni, és egyből gyalog vagy.


Én egyszer görkorival vittem ismerős nagy kutyáját, csak elmentem vele a boltig, ami 3 sarokra volt, az még ment, de utána nehéz volt visszairányítani a házhoz, mert nem akart hazamenni :D

2013. márc. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a gördeszka lenne a legjobb erre a célra, mert arról is le tudsz ugrani, és azt nem kell fognod a kezeddel, elég ha a pórázt fogod. Már ha tudsz annyira göreszkázni, hogy nem esel le róla. A rollerral szerintem nagyobb kínlódás, mert annak kell fogni a kormányát egy kézzel, emiatt könnyebben el tudnál esni vele szerintem.
2013. márc. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"az én kutyám meg aztán annyira nem fegyelmezett, hogy reflexből ne ugorjon ki balra az útra..."


Ha póráz nélkül csinálja ugyanezt, akkor legfeljebb annyi lesz a különbség, hogy te nem leszel érintett a balesetben, de a kocsinak a vezetője, aki majd elüti, ugyanúgy összetöri magát miatta...

2013. márc. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

már volt is majdnem baleseted, mégis ragaszkodsz ehhez a módszerhez? :O


ahogy az első is írta, a KRESZ tiltja, nem is véletlenül, magad is megélted a dolgot, ha nincs ilyen isteni szerencséd kutyástul összetöröd magad, meg egy arra járó szerencsétlen autóját!

ha bikejöringezni akarsz, akkor menj ki olyan területre, ahol nem jár autó. a földút egyébként is egészségesebb a kutya lábának, ráadásul ha esetleg buksz, akkor is puhábbra esel. földúton nem fog meglátni (és megbüntetni) a rendőr, és az autóforgalom is kevés. légy tekintettel az utat használó embertársaidra és ha jármű jön húzódj félre, állj meg.

2013. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szerintem ha fogod a kezedben a pórázt de szerintem veszélyes mert könnyen rámehetsz...
2013. márc. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg ilyennel a futtatást: [link]
2013. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

pont hasonlót akartam linkelni, nekünk ilyen van:

[link]

2013. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De bakker én NEM akarok pórázzal futtatni, pont azért, mert tudom, hogy veszélyes!!!!!

ÉÉÉÉS még a kresz is tiltja.

Én is tudom, hogy a beton nem jó az ízületeiknek, de valahogy ki kell jutnom a földútra...

Abba a 3 percbe pedig amit megteszek bringával, póráz nélkül egy kertesházas övezetben, ahol alig jön autó, és ha jön is, az út szélén megyünk és a kutyám magától vagy jelre lehúzódik, senki nem fog belehalni.

De páran mégsem tudnak ennyire toleránsak lenni. Úgy, hogy senkinek nem okozok ezzel kellemetlenséget. Az autós balesetet leszámítva SOHA semmi nem történt, a kutyám nem rohan le embereket, ha sz.rik, mindig felszedem, stbstb.


Van viszont olyan kutyám, aki az alkata miatt nem tud olyan gyorsan futni, őt rollerrel viszem. ő futhatna a füves részen is, de inkább a betonon fut... rollerrel meg erdőbe elég értelmetlen menni.


Na mindegy.

Köszönöm a válaszokat, sajnos nem lettem okosabb.

Minden esetre szerintem a törvény sz.r és pontatlan.

2013. márc. 9. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!