Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha a kutya végbéln...

Mi a teendő ha a kutya végbélnyilásából giliszták lógnak ki?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 11:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget/felvilágositást!
2013. jún. 16. 16:42
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha módod van rá,mielőbb válts állatorvost!
2013. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Üdvözlöm,kedves Kérdező!!Sűrgősen féregtelenítse a kutyáját!A bélférgesség emberre is átterjedhet,illetve a kutya többi szervét(szívet,tüdőt,stb)-t is megtámadnak a férgek(különféle féregfajták vannak),s a kutya ha nem kap időben ellátást belehal!!!! Kedves válaszolók!Szerintem a kérdező kutyusa életében nem látott orvost,nem hogy bolha-kullancsírtó,és egyéb alapvető szereket,köztük a kötelező féregtelenítőt sem kapta meg az a kutya,de még a kötelező veszetség elleni védőoltást sem,se chippet,se semmit(mert akkor már a Doktor Úr réges rég elkobozta volna az állatott,vagy súlyos esetben,ha a kutya szenved elaltatta volna)...ez egy elég felelőtlen "gazda",de ezt még bóknak szántam!Kedves kérdező("Gazda"),a kutya legalább kap normális minőségű eledelt,friss vízet minden nap,illetve fekhelyet/házat bíztosít neki?Vagy láncra kötve egy sívár helyen van?El nézést kérek prímitívségem végett,de nagyon irritál az,ha valaki kínozza a kedvtelésből tartott állatát,legyen az kutya,ló,görény,macska,szárnyas,bármi is,legalább az alapvető szükségleteket megérdemlik!Nem kötelező senkinek tartania állatot,ha nem tudja,minimum,az alapvetőket biztosítani neki!Nem azt mondom,hogy csak az tartson állatot,aki jómódú,stb...de ha ezeket tudja biztosítani neki : Tálak,friss víz naponta,naponta FRISS élelem,Fekhely/kis zúg/kutyaház,Oltások+féregtelenítő(ami kötelező is),legalább a kötelező oltások,és esetleg játéjékok(de ez nem szűkség szerű az alábbiakhoz mérve).Kedves kérdező,ha ezeket tudod(tudnád),neki biztosítani,akkor gondoskodj róla,ha nem,akkor add oda felelőságteljes személyeknek,vagy még a menhely is jobb ennél(Nem Gyepmesteri telepre gondoltam,de még az is jobb végső esetben).Kérdező:Kimeríted az állatkinzás fogalmát!Az a kutya szenved,nem tudja mondani,de szenved,a férgek szinte elevenen falják a kutyát belülről!!!!Sűrgősen keres fel egy állatorvost!!!További szép napot!!!!
2013. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló,hiába irtam le egyszer,hogy évente viszem oltásra,és chipezett,nem hiszi el akkor mit erősködjek!Egyébként a kutya naponta kétszer kap friss kaját(reggel-este),friss vizet naponta többször,nincs kiláncolva a napra,szabadon járkál az udvaron,és mikor kedve tartja bemegy a házába!

Itt erreflé az emberekkel sem törődnek az orvosok,nemhogy a kutyát elkezdje vizsgálgatni az állatorvos és ezzel is több munkája legyen!A kötelező oltást megkapja és kész!

Ha nem törődnék vele nem irtam volna ki a kérdést!

Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

2013. jún. 16. 19:04
 15/15 A kérdező kommentje:

Az előbb is elfelejtettem kiirni:

Holnap reggel elviszem egy magán állatorvoshoz!

2013. jún. 16. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!