Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava gazdik, ti hogyan...

Csivava gazdik, ti hogyan szoktattátok alomra a kutyusotokat?

Figyelt kérdés
Augusztusban fogok kapni csivavát, és azt szeretném tudni hogy hogyan lehet szobatisztaságra nevelni őket?

2013. jún. 16. 19:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
"Ha azt akarod hogy bent végezze a dolgát, nem lesz szobatiszta. Az nem szobatisztaság. Ha meg engeded neki hogy akár csak egy bizonyos pontra végezze is a dolgát, az annyit jelent hogy lehet a lakásban. Már pedig akkor nem csak egy helyre fog. Tehát nem éppen higiénikus az ha bent végzi a dolgát. Gondolj bele, kakilni kell neki, nincs otthon senki, szépen kipakolja a cuccot, és az mindegy hogy alomba, pelenkára vagy a szőnyegre, a szag az szag. HA mégis valami oknál fogva ezt választod, akár a legkisebb pisi után is cserélni kell a pelust, mert nem valószínű hogy utána megint rá fogja végezni a dolgát, és akkor mellé, vagy körbe.. vagy akárhová, amit ugye ha suliban vagy nem tudsz cserélni, ezért ugyan ott vagy.
2013. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az utolsó kettő kommentelőnek nagyon szépen köszönöm a válaszokat és azt is hogy nem olyan bunkó stílusban írtak.

:)

A kutyapelenka nagyon jó ötlet!!!!

2013. jún. 16. 20:36
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

én már úgy unom ezeket a tizenéves agyatlan csitriket!


a mostanin kívül kérlek emeld már ki hol volt a bunkó stílus te agyatlan madár!!!

2013. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
28%

11-es!!! Ezt a választ én írtam egy régebbi bejegyzéshez. Ha saját választ nem tudsz alkotni, légy szíves ne az enyémet másold. Köszi!


Kérdező!

Ha a kutyát szobatisztaságra szoktatod, nem kell sem pelenka sem alom. A kutya szobatiszta lesz, vagyis a lakásban nem fog piszkítani. Csak spontán nem fog maga alá pisilni, ráadásul ahogy idősebb lesz (olyan 5-6 hónapos korától) már tudja tartani akár 6-8 órán keresztül, később pedig még tovább. nekem kistestű kutyám van. 10 hónapos múlt, panelban lakom. Volt rá példa hogy 16 órán keresztül egyedül volt. A kutya nem evett, és nem ivott, csak hogy ne ürítsen. Ha csak 6-8-10 órát egyedül van akkor sem. ha elugrasz otthonról 5 percre attól még nem fog bepisilni. Az elején nyilván mindenfelé pisilni fog és kakilni. Kiskutya, ez természetes. Ha ekkor pelenkával próbálkozol, ez akkor is meg fog történni. Ráadásul nem is biztos hogy pelenkára szokik..sőt.

2013. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14-es: idéző jelbe akartam tenni, csak a végére kimaradt, de írtam én is már válaszokat. Egyébként miért baj? Bemásoltam egy hasznos választ, ami igaz. Ennyi történt.
2013. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

kutyapelenkát felejsd el..

mi is rácsesztünk a szőnyegre végzi a dolgát a kutya,bár szerencsére sikerült 70%ban le nevelni róla,de nem teljesen!

heti 1x-2x bepisil így is.. 2-3 óránként vidd le az a legjobb!


kipróbálhatod a kutya pelenkát,de ha majd nem tudod róla leszoktatni vagy rendszeresen a szőnyegre pisil kakil..akkor mi megmondtuk..csak gondolkozz el rajta..

ne ess bele abba a hibába mint mi!

hidd el nem kellemes hetente többször mosni a szőnyegeket..

ja és 2 éves a kutyánk..

2013. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

21:43-as vagyok

ha tehetném újra csinálnám az egészet és a kutyapelenkát úgy felejteném el ahogy van!

2013. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Alomra akarod szoktatni a KUTYÁD? Vegyél inkább egy macskát.
2013. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!