Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen! Ti hogy...

Valaki segítsen! Ti hogy szoktattátok rá a kutyát a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kutyám most kapta meg az oltásait és elkezdtem 2 óránként lehordani hogy szobatiszta legyen nagyon szeret lent lenni csak az a bökkenő hogy nem csinál semmit, azonban amint hazaérünk megy a szőnyegre és rápiszkít. Mit tegyek hogy lent ne legyen szégyenlős és elvégezze a dolgát?
2012. dec. 25. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél lent vele sokáig, ha megvan minden oltása, vidd sokat kutyák közé, és legfőképpen legyél türelmes, nagyon baba még.
2012. dec. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem az egésznek a titka a türelem. vidd gyakran sétálni, és idővel meg fogja szokni. mi kutyánk is így csinálta, noha még nem teljesen szobatiszta de, már napközbe egyre ritkábbak a balesetek. Most 4 hónapos.
2012. dec. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, kérem a kutyával a kaki is jár!
2012. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat lennt leszek vele sokáig!
2012. dec. 25. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezért viszem a kezdetektől mert azalatt az egy hónap alatt gyönyörűen megtanulja h a lakásba kell/szabad piszkítani.

Én egyébként boxos módszerrel szoktattam...de mivel itt azt az emberek többsége nem szereti és lehord érte mindennek, így el se mondom, nem akarok megint veszekedést (pláne nem karácsonykor...)

2012. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a boxos módszert ajánlom, az a legtutibb, kb két hét alatt meg lehet tanítani vele a szobatisztaságot és utána anélkül is tudni fogja, hogy odakint kell elvégeznie a dolgát. Annyi a lényege, hogy mikor felértek a lakásba, azonnal bezárod egy boxba a kutyát, hogy ne legyen lehetősége odabentre piszkítani. Kb 2 óránként megfogod és leviszed sétálni, egy idő után úgyis kint fogja végezni a dolgát, akkor nagy dicséret. Kb 2 hét alatt megtanulják mi a rend és akkor a boxot is el lehet hagyni.
2012. dec. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!