Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Stafforshire terrier-t mennyir...

Stafforshire terrier-t mennyire nehéz nevelni?

Figyelt kérdés

Majd szeretnék ilyen kutyát,nagy bátyámnak régen pit bullja volt és nagyon jó fej kutya volt,vele sokat volt foglalkozva,de a többi kutyát utálta..


Viszont tesómnak van egy szuka Havanese kutyája és nem tudom mennyire lenne jó mellé egy ilyen kutyát hozni, ebben az esetben kan-t hozznék,csak azok meg dominánsabbak :/ szukát jobb szeretnék


Nem első kutya lenne, kutya oviba és suliba is vinném természtesen..

Csak nem tudom lány létemre mennyire lehet ez a fajta nehéz , következetes vagyok ha kutyáról van szó..

elretentt a sok olyan válasz itt többek közt,hogy nagyon nehéz velük,mások meg azt írják,hogy nem is..


Tenyésztőtől venném midenképpen!

fontos a jó idegrendszerű eb..


Viszont a másik gond,hogy a család fél az ilyen típusú kutyáktól és húgom is félti a kutyáját..lehet mire tarthatok ilyen kutyát elköltözök de ez nem 100 %..


lehet vmi menhelyi stafford mix lesz aztán :D


szóval főleg staffordshire terrier gazdik véleményére vagyok kíváncsi.


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. jún. 17. 12:47
 1/8 A kérdező kommentje:
*staffordshire , kérdésbe rosszul írtam..
2013. jún. 17. 12:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Üdv! Nekem egy 4 éves staffordshire terrierem van. szuka. Kölyökkorában 2x volt kutyasuliban de nem szerette. Otthon tanítottam sok mindenre, és amennyit kell tudnia egy kutyának, mindet tudja. Szabadon tudom engedni, behívható. Ő sose volt agresszív más kutyákkal, mert amikor csak lehetett vittem kutyák közé. Az enyém sokkal inkább megadó, behódoló, viszont ha olyan figyelmeztetőleg morog. Ez akkor van ha a másik eb pofátlan, vagy túlmegy a határon. Emberekkel irtó kedves, kisgyerekeket időseket nagyon szereti, gyengéden megy oda. Ajánlom neked a fajtát, ha van kellő időd. Sokat kell futtatni, nagyon mozgós kutyák. Nekem pénzem sem volt iskoláztatni, de mégis kitűnő kutyám van. A titka hogy vinni kell közösségbe és megszokja az atrocitásokat.
2013. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mozgásigényével tisztában vagyok,persze,hogy lesz rá időm,másképp nem vállalnék kutyát :)


az itteni kutyasuliról csak jót hallottam és van felügyelt futtató is ,rengeteg kutyás..


szóval kutyás társaságból nem lenne hiány :)

2013. jún. 17. 13:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a menhelyről hozhatnál egy kutyust!Nem csak a méregdrága tenyésztői törzskönyves kutyák a jó természetűek,hű társak!Ez nem jutott el a fejedig?(
2013. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom mivel értem el,hogy így beszélj velem,amúgy meg mindenkinek szíve joga honnan hoz kutyát! nem is szaporítótól venném hanem tenyésztőtől!

Amúgy nekem fontos,hogy kijöjjön húgom kutyájával és együtt is lehessen őket hagyni.

Ha meg vele együtt nő fel akkor kevés esély van arra,hogy konfliktus alakulhat ki.


Tisztában vagyok vele,hogy sok kutya él menhelyen.Ezért is döntöttem el,hogy meglátogatok pár menhelyet,de ha nem találok megfelelő kutyát,mert sportolni is szeretnék vele.De ha a menhelyi kutyák közül nem felelne meg egyikse akkor tenyésztőtől veszek kutyát akár tetszik akár nem.

Első kutyámat sem én választottam csak oda adták,hogy ezt kapod.Innentől kezdve senki ne mondja meg,hogy milyen kutyát tartsak.Szeretnék végre olyan kutyát amit én választok ki és alkalmas a sportolásra.

Tudod milyen rossz érzés,hogy van egy kutyád és nem csinálhatod vele azt amit szeretnél,mert nem alkalmas rá és így kevésnek érzed őt? nagyon rossz érzés! szégyenlem is magam.

2013. júl. 23. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
A menhelyen is találsz örök mózgó kutyust.(nem fontos,hogy fiatal legyen.Az öregebbek is hű társak!)Bocsi a kirohanásért,de én nem támogatom a tenyésztőket,sőt utálom őket.Vegyél magadhoz egy menhelyi kutyust és kész!Azt hiszed szeretetben mozgásban nem olyan jók mint a törzskönyves ilyenn olyan macák?
2013. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem,hogy egy tk-s kutya jobb mint egy menhelyi,mert egyformán szeretem az összes kutyát mérettől fajtól függetlenűl és a keverékekkel sincs másképpen!

Nem csak futásra kellene,hanem pl frisbee-re,több km-es túrákra vinném.Szóval strapa bíró kutyát szeretnék :)

Ha te nem szereted a tenyésztőket nem az én bajom,tudom,hogy vannak áll tenyésztők meg minden,de nem az összes rossz!

Meg mint írtam előbb a menhelyen nézek szét kutya ügyileg és ha nem találok megfelelőt akkor tenyésztőtől veszek.

Szerintem inkább azoknak írogass akik 5-10 ezerért akarnak kutyát venni,ne nekem ha nem is menhelyit fogadok örökbe,de tenyésztőtől veszem,nem támogatva ezzel a szaporítókat!

Attól,hogy írsz nem lesz lelkifurdalásom amiért nem a menhelyről hozok kutyát!

Sajnálom őket,lesz munkám és ezáltal pénzem majd támogatom a menhelyet,meg ideigleneszést is fogok vállalni persze ezt már amikor külön költözök a szüleimtől.De nekem senki ne mondja meg milyen kutyám legyen,mert én fogok vele élni 10-15 évig!

Értsd meg ez van!

2013. júl. 23. 21:46
 8/8 A kérdező kommentje:
*fajtától
2013. júl. 23. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!