Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIlyen idős korukra lesz egy...

MIlyen idős korukra lesz egy kutya szobatiszta?

Figyelt kérdés
Van egy kölyök yorkiem kutyám és mág nem kapta meg a 12 hetes oltasát, ezért nem szabad levigyem. De vettem neki egy kutya pelust és az Istennek se akar rámenni...Következetessek vagyunk vele, és amikor rossz helyre piszkít mindig leszidjuk és ráteszük a pelenkára...Mi lenne a megoldás? Hogyan tudnám gyorsabban szobatiszraságra tanítani?

2013. jún. 14. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem leszidni kell, ha nem jó helyre megy, hanem dicsérni, jutalmazni ha jól csinál valamit. Másrészt meg ha majd leviheted, akkor szépen hozzászokik, és nem lesz gond.Csak rendszerint,ugyanakkor kell menni vele.

A pelenka nem olyan amit rá kell adni? Vagy esetleg olyasmire gondolsz mint a cicaalom?

2013. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mi levittük a kutyát, annak ellenére, hogy nem volt meg még minden oltása, annyi, hogy kézben vittük, és csak a fűbe tettük le, hogy elvégezze a dolgát. Sajnos amíg nem jártok ki vele, addig nem tudjátok szobatisztaságra nevelni, viszont utána rövid időn belül megtanulja :)
2013. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második: A fűben is épp úgy elkaphatja a parvót, vagy mást is! Amíg a doki azt nem mondja, hogy viheted, addig ne tedd!!!!! Ki bírsz még pár hetet, hogy fel kell mosni a pisit vagy inkább kockáztatod a kutyus életét??
2013. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Köszönöm a konstruktív megjegyzést, de a kutyunk már elmúlt 5 éves, és nem kapott el semmit. Szerintem a pelust felejtsétek el, kutyás ismerősöktől hallva - piszok nehéz leszoktatni róla az ebet.
2013. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Első nem nem olyan pelenka, mint amilyen például a gyerekeknél van...hát igen végülis olyan, mint a cicaalom..
2013. jún. 14. 21:15
 6/9 A kérdező kommentje:
ilyene van: [link]
2013. jún. 14. 21:16
 7/9 anonim ***** válasza:

"A fűben is épp úgy elkaphatja a parvót, vagy mást is"

Azért, ez már túlaggódás , szerintem. Nyugodtan le lehet vinni a kiskutyát a fűbe, udvarra. Attól, mert kölyök, még nem kell inkubátorban tartani, se nem úgy bánni vele, mintha antik kínai váza lenne. :D

Az enyém, két hetesen került hozzám, nem volt szobatiszta. Eleinte nagyon figyeltem rá, ha leguggolt, már vittem is ki. Közel két hete van itt, ma már sír az ajtó előtt, ha dolga van.

2013. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
két hónaposan, nem két hetesen :") bocsi.
2013. jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 hónaposan jobbesetben már kapott oltást (igaz nem mindet), de az is valami.

Amúgy meg miért terjedne pl a parvó csak a járdán? Beteg kutya nem jár a fűben?

Persze, az hogy van aki nem veszi komolyan a fertőzésveszélyt, és szerencsésen megússza a bajt, az nem azt jelenti, hogy nem kaphat el másik kutya máshol valamit...

2013. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!