Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekel a kutyatenyésztés,...

Érdekel a kutyatenyésztés, hogy vágjak bele?

Figyelt kérdés

Kb 7 éves koromban kezdődött a kutyák iránti szeretetem.Majd 11 éves koromra biztosan tudtam, hogy nekem csak az Angol Cocker Spániel a "kutya".12 évesen komolyabban gondolkozn kezdtem rajta és bele csöppentem a kiállítások világába is.Ez már majdnem két éve tart.Próbálok sok spani tenyésztőt megismenri és a fajtát is.

De a tenyésztés kölcséges dolog tudom.Állatorvosi költségek,tápok, a sok papír munka...Ehhez olyan állás kell ami jól fizet és van elég pénzem amit a kutyákra költhetek.Ehhez milyen állást érdemes elvállalnom?Szeretnék valami kutyás munkahelyet.A kutyakozmetikán gondolkodtam, esetleg állatorvosi aszisztens?Kérlek segítsetek, hogy merre induljak el, mit hogyan kell.


2013. jún. 17. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

kutyakozmetikai állásból nem tudsz egy tenyészetet fenn tartani!!


a mi kutyakozmetikusunk tenyészt orosz fekete terriert mellette van egy boltja egy szomszédos városba és nem megy jól neki mostanság,még a kozmetikai árakat is levitte,hogy többen menjenek,pedig a környéken a legkeresetebb kozmetikus..


ha tenyésztő akarsz lenni akkor akár több munkahely is kell, vagy egy amivel nagyon sokat keresel!

nem olcsó ez a hobbi..

2013. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztő akarsz lenni, akkor elsősorban olyan munkahelyet keress, amit megfizetnek és emellett a kutyusokra is jutna időd. Nem biztos, hogy a kutyakozmetikusi ilyen. Én is szeretném csinálni, de csak másodállásban, mert nem biztos, hogy az hogy 8 (vagy több) órán át kozmetikázod a kutyákat, abból te fent tudod tartani a kutyáidat (kaja, felszerelés, kiállításozás, stb) illetve, hogy a SAJÁT költségeidet is állni fogod tudni, mint pl a kaja, vízdíj, fűtés, egyéb számlák, akkor ha saját kozmetikát szeretnél a bérlést fizetni kell, samponok, fésűk és egyéb eszközök, ezek mind mind pénzbe kerülnek.


Az állatorvosi például jó ötlet, de ahhoz NAGYON kell tanulnod, mert nem vesznek fel akárkit ilyen egyetemre. Mondjuk ha apukád állatorvos, akkor talán tudsz szerezni egy kis protekciót és segíteni is tud.


Persze fontos az is, hogy azt a munkát csináld, amit szeretsz, de ez sajnos nem mindig folyik egybe azzal, hogy meg is tudsz élni belőle.

2013. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!