Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mondjam meg a szuleimnek,...

Hogy mondjam meg a szuleimnek, hogy a kutyank nem is eg golden?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kb egy eve akartam egy kutyat. Panelban lakunk a szuleimmel, szoval ok kicsi kutyat akartak volna, de nagy nehezen sikerult rabeszelnem h kapjak egy labrit vagy egy goldit. Sajnos nem tudtam 100k ft-ert tenyesztotol venni, szaporitotol nem akartam venni, igy maradtak a menhelyek es a fajtamentok. Fajtamentoknel nem talaltam csak felnott kutyakat, de en max 3-4 honaposat szerettem volna. Megtudtam, hogy egy kozeli menhelyre hoztak 3 "golden" kiskutyat, kb 6 hetesek borzasztoan alultaplaltak biztos valami szaporito dobhatta ki oket. Egyet haza is hoztam, anyuek beleegyezesevel persze. A menhelyen azt mondtak, h golden, jobban mondva fajtajellegu keverek mivel persze nem TK-s, de nekem nem szamitott. Mar harom honapja van nalunk, de feltunt, h nagyon gyorsan novekszik. Kozben megkapta az oltasait feregtelenitve lett es minden ami kell. Ma elmentem vele a dokihoz, hogy adjon be neki kullancs irtot, mivel lejart az 1 honap, es rakerdeztem, hogy miert no ilyen gyorsan a kutya. Erre azt mondta, h ez tuti nem goldi, hanem kuvasz. Csak eddig nem igazan latszodott rajta mert alultaplalt volt, de most mar teljesen helyre jott es igen is latszik. Azon kivul semmi baj nincs vele, elegge jolnevelt kutyus, csak azt nem tudom h mondjam meg anyumeknak, akik alig mentek bele egy 30-35kg-s kutyaba, hogy valoszinuleg egy 60-65kg-s kuvasz (kan) lesz belole. Az egesz csalad megszerette, es nem szeretnem visszavinni, de nem tudom mi legyen....
2013. jún. 17. 19:16
 1/7 anonim válasza:
54%
"Hé muter! Ez egy kuvasz..."
2013. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha mindenki megszerette akkor nem lesz abszolút semmi baj. mikor én ideköltöztem mindenki összetojta magát mert pitem van. mert az tuti öl stb stb. ma már mindenki nagyon imádja. hozzátenném továbbá hogy számukra abszolút nem volt megszokott egy kutyával egy háztartásban élni.


én csak amúgy mellékesen jegyezném meg a szüleimnek: "képzeljétek azt mondta a doki hogy lehet nem is goldi" ennyi. am meg a goldi és a kuvasz színe között azért van egy leheletnyi különbség. legalábbis sárga/arany kuvaszt én még életemben nem láttam. mellesleg egy goldi is nőhet látványosan ugyanis az is nagy testű. az enyémnek is volt egy korszaka hogy úgy nőtt mint a gomba már azt hittem német dog lesz belőle... :)

2013. jún. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért maradjunk annyiban h az állatorvosok minden ellenkező híreszteléssel ellentétben ugyanúgy megtippelgetik a fajtákat ahogy bárki más - szemernyivel sem értenek jobban a fajtákhoz se a küllemükhöz se a tulajdonságaikhoz mert nem tanulják.

A másik része h egy kuvasz nem lesz 60 kiló - szent ég...

Illetve az sem biztos h kuvasz... mutass fotót esetleg meg mondd meg h most mennyi idős és mekkora?

2013. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
OK bocsi, de akk is 50 kg-s siman lehet, am most negy es fel honapos es kb 25kg koruli. Nem fajtatiszta, szval lehet h goldi kuvasz mix. Tudom mi a kulombseg koztuk, de az a kis arnyalati kulombseg nem tunt fel, foleg h tudtam h nem fajtatiszta kutyarol beszelunk. Kozbe megmondtam anyumnak, es azt mondta, h "most mar mind1, a kutya mar ugy is csaladtag" szval konnyebb volt, mint gondoltam.
2013. jún. 17. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Hány kiló? Milyen magas? Mennyi idős? Rakjál fel róla egy képet, és ha megadod az adatokat is megmondjuk milyen fajta.
2013. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A gepen nincs rola kepem, mondom kb negy es fel honapos (ha ugy szamitom h 6 hetesem kaptam +- 1 het) es 26kg.
2013. jún. 17. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kel nekik megmondani. Ha esetleg ők rákérdeznek, akkor azt mondod, hogy menhelyi kutyánál ez benne van a pakliban.
2013. jún. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!