Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne nekem a...

Milyen kutya lenne nekem a megfelelő?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok. Vannak fajták, amik nagyon tetszenek, de olvastam róluk, hogy nem valók kezdő kutyásnak. Tudnék gondoskodni róla, van udvar, ahol futkározhat, ha kell bent is lehetne. Semmiképpen sem kis termetű kutya: tacskó, yorki, se hatalmas: Masztiff, Német juhász. Valami közepes termetű kéne, ne egyen rengeteget, a többi nem szempont.
2009. okt. 11. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ilyen nagyon sok van! Jó lenne ha elmondanád mi az ami tetszik. Lehet hogy van hozzá hasonló fajta ami könnyebb. De végülis egy nehezebb kutyával is lehet kezdeni ha elviszed iskolába és nagyon-nagyon figyelsz arra hogy mit csinálsz és tanulsz a tapasztalabbaktól.
2009. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát pont ezért írtam, hogy tanácstalan vagyok. Esetleg beagle lehetne, Tetszik még a dalmata- ez ugye kicsit nagyobb, de nem baj, kutyaiskola nincs a környéken, de tudok konzultálni kutyásokkal. Várom a válaszokat.
2009. okt. 11. 18:14
 3/12 igabcsy ***** válasza:
100%

Mit szólsz a Berni pásztorhoz?

Bár ők nagy termetű kutyák, de a nőstények kisebbek.

Nagyon szép kutya, barátságos, családszerető, okos és könnyen tanítható.


Itt van róla pár kép:

[link]

[link]

[link]


Itt pedig többet is olvashatsz a fajtáról:

[link]


A miénk 2,5 éves és nem bántuk meg, hogy ezt a fajtát választottuk.

2009. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem ajánlom valóban a beagle-t (személyes vélmény, tapasztalat, elég makacs kutya). De a dalmatával mi a baj? Szerintem azzal tudnál bánni. Pásztorkutyák? Pörgősek de erősségük a szófogadás. Border, mudi, pumi, puli, kelpie, német juhász (nem is olyan nagy mind :) ), belga juhász, szetterek (úgy tudom a gordon szetter a nehezebben kezelhető, de ott van az angol meg az ír szetter), angol cocker spániel, vizslák? A terrierekkel nehezebb bánni.
2009. okt. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát végül is jó alternatíva, de kisebb kellene. Am nagyon tetszik.
2009. okt. 11. 18:25
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocs a Berni pásztorosnak írtam.
2009. okt. 11. 18:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Az előző által felsorolt fajták tényleg jók, ha tudsz velük sokat foglalkozni, naponta minimum másfél órát sétáltatod, tanítod, játszol vele.
2009. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Én Goldent ajánlanék, ha nem tudnám hogy az állatmenhelyek tömve vannak aranyos kutyusokkal. Találsz Golden keveréket is. Szerintem a menhelyi állatoknak segíts.

[link]

www.minimenhely.hu

www.gazditkeresek.hu

2009. okt. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Heló, én ajánlom a mudit, nekem is az az első kutyám, nagyon könnyen tanítható, kicsi, keveset fogyaszt, és ami a legfontosabb: nem hal bele, ha egy nap sajnos nem érsz rá vele foglalkozni( de ez nem jelenti azt, hogy nem kell vele foglalkozni!). Szóval számomra egy tökéletes kutya. Sok helyen olyan hülyeségeket írnak, hogy ideges meg harapós, de el ne hidd! A kuvasz sem idegroncs, úgy ahogy a sok ostoba ember írja!
2009. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Én a helyedben elmennék egy kutyamenhelyre és ott körbenéznék. Az ott dolgozók biztosan segítenének abban hogy melyik kutya lenne hozzád illő, és így csalódni se tudnál.

Én is menhelyről fogadtam örökbe a kutyámat és azóta se bántam meg,hihetetlen hogy egy menhelyi kutya mennyire ragaszkodó tud lenni.

Én szívből ajánlom ezt a lehetőséget.

2009. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!