Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok egy...

Milyen kutyust ajánlotok egy olyan családba, ahol?

Figyelt kérdés

van 2 10éves gyermek, nincs nagy mozgásigénye, nincs igénye sétára és sok együtt töltött szabadidőre.. csak olyan minimálisra ?


én bernáthegyire gondoltam, szerintetek jó lenne ?


2013. jún. 17. 21:46
1 2 3
 11/27 sippara ***** válasza:
96%
JA, hogy a kutya le van sz@rva, csak valamivel játszani kéne a kölyköknek? Ajánlom a közös játékot, családi programokat (a.k.a. "ha megszülted, foglalkozz is vele"), de NEM kutyát. A kutya ugyanis egy másik érző, gondolkodó élőlény, nem játék.
2013. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%

Elvagy tévedve kedves kérdező, neked valóban plüsskutyára lenne szükséged.

1.-Találhatsz olyan kutyát, aminek kisebb a mozgásigénye, de ha nem fárasztod le, ő is ugyanúgy megőrül, és különböző rossz szokásai fognak előjönni,a mivel saját magát lefáraszthatja.

2.-Olyan kutya nincs, aminek nincs igénye sétára. Gondold magad a helyébe: leélnéd az életedet egy kertbe zárva 4-5 állandó emberrel? Kellenek neki új ingerek, emberek, kutyák.

3.-Amelett,hogy csak úgy kirakod a kertbe, még az együtt töltött időd is sajnálnád tőle?...

Könyörögve kérlek, NE vegyél kutyát!

2013. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
94%

"bernáthegyit életemben nem láttam vagy hallottam h sétáltattak volna. de még azt se nagyon h nevelték volna és soha nem bántana senkit... normálisan viselekedik stb..."


És szerinted azért, mert nem bánt senkit attól ő még egy boldog kutya? Ha nem foglalkoznak vele és 10-15 éven át ugyanabban az udvarban poshad minden egyes nap? Szerinted akkor ő boldog és kiegyensúlyozott?

Minden egyes kutyának kell a tanulás, a mozgás, és az újabb ingerek egy életen át. Nincs kivétel. Ha most erre te megkérdezed, hogy miért, akkor inkább hanyagold a kutyázást, vagy tanulj előbb.... :D

2013. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

akk viszont nem veszek kutyát, köszi.


milyen más állatot javasolnátok amivel nem kell törődni etetésen kívül? mert semmi kedvem hozzá


aranyhal esetleg ?

2013. jún. 17. 22:12
 15/27 anonim ***** válasza:
Jaj b@zd+, ha ilyen okos vagy akkor miért itt kérdezel? Nem kell nevelni és úgyis megtanulja, a dolgokat? Szerintem volt nevelve a kutya, mégha minimálisan is (gondolok itt az alap engedelmességre: ül, fekszik, helyedre marad,nem szabad... Ha mondják a kutyának, megtanulja "nevelés nélkül" is. Mellesleg tudod te mennyit eszik egy bernáthegyi? Főleg a növekedési időszakban? Mert nekem azt ne magyarázza senki, hogy csak maradékon tartották, és úgy lett olyan nagy és szép, és erős. Ha meg megspórolod a kaját nézheted, hogy szenved a különböző ízületi bajoktól. Ja meg fizetheted az állatorvost is. Arról nem is beszélve, hogy elég rövid életűek lévén h nagytestűek. Akkor inkább labrador, vagy golden, de azoknak, általában nagy a mozgásigényük. Írta valaki a bulldogot. Egyáltalán nem ajánlott gyerek mellé, hozzá nem értő emberhez, mert van egy fajta temperamentumuk, és nem átallanak megharapni az alkalmatlankodó gyereket. Kis testű kizárt, mert ők nem tolerálják a gyerekeket, az esetek nagy többségében. Esetleg menhelyi keveréket, de ha nem értesz a kutyákhoz, ez sem ajánlott, mert nem ismered a múltját... De ilyen feltételek mellé semmilyen kutyát nem javasolnék, max. plüsskutyát...
2013. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%
Az aranyhal jó választás. Esetleg a guppi, black molly, mexikói kardfarkú hal kombó. Kezdő akvaristáknak ideális.
2013. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
köszi, akkor valami ilyesmi lesz.:D
2013. jún. 17. 22:24
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

szerintem tökéletes választás. de akkor már egy ilyet:


[link]

2013. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a hal nem jó, igényes állat.


Szerintem a leírtak alapján a macska a legideálisabb (bár ha lehet, inkább mondj le az állattartásról, mert megszívják egy ilyen gondolkozású ember mellett!)

A macskának nincs igénye sétára, egyedül is elvan, nem túl kényes, nem kell tanítani, nem támad rá senkire, viszont ha épp "kell" akkor lehet simogatni... :S Igaz mellette ti soha nem fogjátok megtapasztalni mi az, hogy "társ".

2013. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
inkább halat választunk, köszi.
2013. jún. 17. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!