Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 2 éves kutyám még mindig...

A 2 éves kutyám még mindig fél a víztől, mit lehetne tenni, hogy elmúljon a félelme?

Figyelt kérdés
Kiskora óta fél a víztől, talán valami véletlen szerű trauma miatt ( első fürdetés ) vagy fogalmam sincs, de azóta nem múlt el ez a félelme és most nyáron kicsit aggasztó, hogy nem lehet lelocsolni egy kicsit a meleg miatt, hogy jobb legyen neki, mert el akar menekülni a vízközelből.

#kutya #víz #félelem #fóbia #aqua #víz félelem #víz fóbia #aqua fóbia
2013. jún. 18. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a tenyereidbe rakj vizet és azt ráteszed a fejére, máris hűsíti. Nálunk is a kutyus nagyon félt a víztől, utálta is és mára (három éves lett januárban) már engedi hogy leslaggoljuk és megfürdetjük, csak "essünk túl rajta gyorsan" :)
2013. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tölts, mondjuk egy lavórba vizet, úgy hogy a kutya ne lássa, hívd oda, és mozgasd egy kicsit a kezedet a vízben. VISZONT, semmiképp sem szavas nyugtatni, hogy ez csak víz, mert az rögzül benne, hogy a víz rossz dolog, és félnie kell tőle. Először csináld meg ezt. Majd írj, hogy mi lesz!
2013. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kutya fél a slagból, edényből ráömlő víztől.Valami nagyobb alkalmatosságba tegyél vizet ki. Talán rájön, hogy abba lehet hűsölni.
2013. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is retteg a víztől. Ráadásul fekete a kutya,szóval neki talán még rosszabb.. Éppen délelőtt próbálkoztam egy fürdetés szerű valamivel, dehát lehetetlen.. Egy régi műanyag zuhanytálcába tettem vizet, ami kb 10centi magas, és ott áztattam benne a kezem, meg csobogtam, meg "gyere már ide gyönyörűm", de semmi.. De mégcsak azt sem tűri, hogy vizes kézzel simogassam.. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.. Ha valakinek van valami jó tippje, írja meg, én is kíváncsi vagyok rá :)
2013. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyjad csak kint azt a vizet neki. Majd talán magától rájön, hűsít.
2013. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!