Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS Táp+főzés jó lenne?

FONTOS Táp+főzés jó lenne?

Figyelt kérdés
Jelenleg Brit Premium M táppal etetek,teljesen meg vagyok vele elégedve,nincs semmi gondom vele,csak arra gondoltam,hogy mikor időm engedné tartanék olyan napokat is amikor főtt kaját kapnak,es tápot nem.Pl kacsafarhát+ris+gyűmölcs,zöldség.Ez igy jó lenne,vagy nem érdemes keverni hogy táppal meg vannak szokva?Esetleg ha igy csinalnam nem zavarna be az emesztesuket?

2013. jún. 18. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs miert megkavard az etrendjuket!En a kutyamat rendes fot kajaval etettem es mikor tapot kap mindig megy utana a hasa meg minden baja van o nem birja,de ahany kutya annyi fele lehet a tieid jobban birjak majd! :)
2013. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mi kutyusunk is ezt a tápot eszi, nagyon szereti.

Sajnos nagyon érzékeny a gyomra, és pont, hogy a főtt kajától megy neki a hasa. Bármit adtunk neki, mindentől, még egy falatka husitól is. Ezért nem is kísérletezünk.

Először kicsi adagot adj neki. Arra azért számíts, lehet, utánna már nem fogja olyan jóízüen enni a tápot :)

2013. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pont hétvégén kérdeztem ugyanezt az állatorvostól. És elég ésszerű magyarázatot adott: A kutyának nem biztos, hogy jót tesz ha állandóan azt a marék koncentrátumot eszik, hisz az emberek is mindig mást kívánnak meg. Mi sem úgy táplálkozunk, hogy van 3 szem kapszula, amiben az ég adta világon minden benne van ( vitaminok, stb.)és semmi mást nem eszünk mellette. Persze azt is mondta, hogy a kutya nem fog tökfőzeléken és kenyéren felnőni, ezért ő is azt javasolta, hogy fele- fele legyen az étrendje (fele táp, fele "házi koszt") Így nem maradnak ki az ásványi anyagok és a vitaminok viszont nem fog egyhangúan kajálni :) Nekem kölyköm van és azért kérdeztem tőle és pont tegnap rendeltem Brit Premium Juniort M-et, még nem próbáltuk. Ma kapott csirke szívet rizzsel, meg reszeltem bele répát, meglátjuk mi jön ki :D
2013. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk így megy, van hogy főt kaját kap van hogy tápot, mikor mire van időm, és semmi baja sincs még pedig már 1 éves és folyamatosan így evett.
2013. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nagyrészt tápot adok, de előfordul, hogy főzök rizst a kutyának és kis reszelt répával, husival elkeverem és odaadom. Soha nem volt hasmenése ilyen miatt, tápváltásnál meg nagyon ügyeltem a fokozatosságra. Szerencsére válogatni se válogat, lelkesen ropogtatja a tápot, akkor is, ha napokig nincs más. (Az extra finom falatokat meg általában megtartom gyakorláshoz jutinak.)
2013. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is alapvetően tápot eszik, és a főtt kaja meghajtja, de a nyers nem. Úgyhogy én szoktam neki adni időnként egy-egy kacsafarhátat, vagy pár csirkenyakat, csirkelábat, de szigorúan nyersen, úgy semmi baja vele.
2013. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogyha a ti kutyátok is 3 napig hasmenéssel kínlódna 1 falatka főtt kajától, akkor is ilyen elveket vallanátok. Mi kizárólag táppal etetünk, nem tehetünk mást. Én is szívesebben adnék neki mást, de ez van. Ja, 2. válaszadó voltam....
2013. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!