Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik oldalon sétáltatjáto...

Ti melyik oldalon sétáltatjátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nem esik kézre a bal oldal, az a kezem "gyengébb" is. Ha a párommal sétálok kézen fogva, akkor ő a bal kezemet fogja, ha telepakolt szatyorral jövök el a bevásárolásból a bal kezemben van a motyó, a jobb oldaliban pedig a póráz.


Nem baj ez?

Vannak ennek veszélyei?

Titeket szóltak már meg mert a kutya nem bal oldalon sétál?

Nehezebb így a láb melletti sétára megtanítani a kutyust?



2013. jún. 18. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem is ugy tanitották a kutya suliban hogy bal lábnál.. de nekem a jobb az sokkal kézre esőbb, és már ő is azt az oldalt szokta meg mert suli előtt mindig azon jött
2013. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem hülyeség, hogy melyik oldalt a jobb, mert én balkezes vagyok, és ott sétáltatom a kutyámat. De néha az útviszonyok ahol elfogy a járda, és máshol folytatódik az út ott kezet váltok.


Egyébként most tanítottam meg a kutyámnak, hogy bringa mellett pórázzal sétáljon bal oldalt, próbálkozik azzal hogy hirtelen elém vág és menne a jobb oldalra de akkor a pórázt megfeszítem, és a bal oldalon tartom. Azért mert nekem a bal kezem az erősebb.

2013. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Van amikor 2 esetleg 3 kutyát sétáltatok olyankor mindkét oldalon vannak:-)

De mivel bal kezes vagyok általában ott sétáltatom. Egyébként meg szerintem mindegy. Ezt most találtam a bal oladalon sétáltatásról

Egyes kutyaiskolák megrögzötten ragaszkodnak a kutya bal oldalon történő vezetéséhez. Ez a hagyomány a kardviselés korába és a vadászatokon használt kutyák kiképzéséhez vezethető vissza – feltételezve persze, hogy a kutyák gazdái jobbkezes emberek voltak. (Vadászkörökben egyébként fegyvertechnikai magyarázattal az ellenkezője is ismert.) Bizonyos munkakutyák (rendőrség, katonaság, VÁM) és a kutyás sportok esetében természetesen elengedhetetlenül fontos, hogy a kutya egy adott oldalra, pl. a bal lábhoz legyen szoktatva. Bizonyos munkakutyáknál (robbanószer- és kábítószer kereső, mozgássérült-segítő, terápiás kutyák) pedig az jelent előnyt, ha mind a két oldalon egyformán jól mennek. Az átlagos kutyatartó, átlagkutyája esetében azonban nincs jelentősége, hogy a kutya melyik oldalon tanul meg laza pórázon közlekedni.

2013. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, a 3-as jól mondja az indoklást.


Nekem össze-vissza, mikor hogy jön ki. A lényeg, hogy láb mellett legyen.


Nem, nem szóltak még meg ez miatt.

2013. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám direkt szórakozik velem, ha a bal kezembe veszem a pórázt, a jobb oldalra megy, ha a jobba akkor a bal oldalra. Ezt akármeddig képes csinálni :)

Szóval kicsit nehéz vele, jobbra-balra megy, de igazából nekem tökmindegy, a lényeg, hogy ott marad a lábam mellett. Ha meg fáradt, akkor pedig pontosan mögöttem 1,5 méterre ballag, szinte én húzom őt :)

2013. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Azért alakult ez ki, mert az emberek többnyire jobb kezesek, és régen a katonák, vadászok jobb kézben tartották a fegyvert, ergó a kutyának maradt a bal oldal :)

Van vmi mondás is, hogy fegyvernek, nőnek jobb oldalt, kutyának bal oldalt a helye :D


Én a bal oldalra szoktattam a kutyát. Egyrészt azért, mert gyerekkorom óta így olvastam, így kényelmes, másrészt meg mert a versenyeken is bal oldalt kell vinni legtöbbször. Itt most a BH/IPO-ra gondolok.

Harmadrészt mert ugyan jobb kezes vagyok, de szatyrot, kutyát és táskát is jobban tudok bal kézzel erősebben tartani

2013. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Az a bizonyos mondás valahogy így szól: kardot, szajhát balra. Mivel bal oldalról jobb kézzel húzták ki a kardot. A szajha meg ugye nem a törvényes feleség volt, akinek viszont a férfi jobb oldalán a helye.
2013. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen, ismertem ezt a "szólást", csak gondoltam megkérdezem, hogy melyik oldalra érdemesebb szoktatni a kutyust.

Még annyi, hogy kiállítások alkalmával melyik oldalt kell felvezetni a kutyát?

2013. jún. 18. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a lábnál követés és a lábhoz vezényszó is baloldalon van, mikor meg pórázon sétálunk csak olyan lazán, akkor jobbkézben fogom, és jobboldalon jön.
2013. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ő jobb oldalon jön. Még úgy kezdtük el pórázzal, mert sokkal kényelmesebb volt nekem. Azóta már nem használunk pórázt, de megszokta, hogy azon az oldalon jön. Legalábbis úgy 95%-ban.
2013. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!