Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, a kutyánk mérget...

Segítség, a kutyánk mérget evett. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A kutyusunk valószínűleg mérget evett, mert bágyadt, nem eszik és száraz az orrocskája. A hányásában pedig valami kék "izé" volt. Természetesen kihívtuk az állatorvost, aki adott neki 2 szurit, meg kapott 4 szem gyógyszert. Kettőt még aznap bele kellett tuszkolni, és a másik kettőt pedig úgy kellett beosztani, hogy egyet a következő napra, egyet pedig az utána következőre.Mivel a tegnapi egy szemét kihányta, beadtuk neki a mai adagot. De így már nem maradt. Felhívtam az állatorvost, hogy mi a helyzet, és hogy szeretnék venni még gyógyszert. Erre közölte, hogy nem szükséges, mert nagyobb adagot adott, szerinte meggyógyul a kutya.....Hát a kutyus azóta is csak fekszik, nem eszik, bár tegnap ivott, remélem ma is fog. Valamint kenegetjük az orrát vízzel. Tegnap eset pedig bébi cica cumisüveggel le tudunk nyomni a torkán egy nagyon nagyon kicsi tejet. Most mit csináljuk? Hiába mondta az orvos, hogy rendbe jön, sehol semmi javulás, egy kicsi se... Mit tudnák tenni?
2013. jún. 19. 07:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Esetleg arra nem gondoltál, hogy másik orvost keresel? Nekem úgy tűnik, ez a doki nem áll a helyzet magaslatán....
2013. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Ja had terhelje a méreg mellett a pálinka is a máját. Végül is legyen dupla mérgezés, ügyes. Nem tudom hogy segít-e de linkelem amit találtam.

[link]

2013. jún. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én mindenképp elvinném másik orvoshoz. A mérgezést nem lehet elaprózni, avval, hogy majd meggyógyul a kutya.. Nem értem az ilyen dokikat.
2013. jún. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
a barátnőm olyan helyen lakik a kutyájával ahol nagyon sok méreg van. egyszer sajnos nem figyelt és feltehetőleg a kutya érintkezett egy ilyennel. a tünetek kezdetekor 10 percen belül állatorvoshoz rohantak vele. szurit az a kutya is kapott, gyógyszerre már nem emlékszem. pontosan 4 nap volt mire a kutya újra régi önmaga volt. addig sajnos betegeskedett ahogyan a kérdésben említett kutyus. ő nem erőltetett bele tejet se nem mást. szerintem az ilyesmi idő míg kiürül a kutya szervezetéből. persze ha van rá lehetőség vidd el egy másik orvoshoz is ha az megnyugtat, de házilagos módszereket én mellőzném mert lehet hogy azzal ártasz neki. főleg hogy beleerőlteted a dolgokat. attól a legtöbb kutya csak jobban hány.
2013. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van, épp most dobta ki a taccsot.... :'(
2013. jún. 19. 09:32
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

1. Mérgezések

Patkány- vagy egérmérgek. Ezek általában kumarinszármazékok, amelyek véralvadásgátló hatásúak. Kellemes ízűek, ezért a kutyák szívesen fogyasztanak belőle akár nagyobb mennyiséget is. Ha észrevettük, hogy a kutya belenyalt, beleevett a szerbe, azonnal hánytatni kell, majd orvoshoz vinni, hogy az ellenanyagot (K-vitamin) minél előbb megkaphassa.


Az első tünetek a méreg felvételét követően 18-24 óra múlva jelentkezhetnek, de az is előfordul, hogy csak napok múlva mutatkoznak. Az állat bágyadt, étvágytalan, sokat fekszik, hőmérséklete normális. Látható nyálkahártyái először sápadtak, később porcelánfehérek, egy vagy több testnyílásból vér szivárog, a tüdőbe került vértől köhöghet, ezzel tévesen megfázást juttatva gazdája eszébe. A betegséget időben felismerve – igaz, sokáig tartóan, de – jól kezelhető.



Fagyálló folyadék (etilénglikol) mérgezés. Sajnos gyakran fordul elő, hogy a felelőtlenül tartott szerbe a kutya belenyal vagy beleiszik. Sajátos kezelést igényel, amit haladéktalanul el kell kezdeni, mert általában az állatorvosi beavatkozás már késő.


A méreggel való érintkezés után azonnal meg kell hánytatni a kutyát. (Ha már egy kis idő eltelt a méreg felvételétől, ennek nincs értelme.) Utána két napig folyamatosan alkoholt (valamilyen tömény italt – pálinkát, konyakot) kell adni a kutyának, annyit, hogy részeg legyen! Ez megvédi a szervezetét az etilénglikol káros bomlástermékétől, ezért nem lesz beteg (legfeljebb másnapos), ellenkező esetben azonban napokon belül heveny veseelégtelenség tünetei között elpusztul. Ez házilag ilyen hosszú ideig nem valósítható meg, így a kezdeti, azonnali „alkoholdózis” beadása után vigyük állatklinikára, ahol éjjel-nappal intenzíven kezelik, az alkoholt folyamatosan, infúzióban adagolva.



Maró hatású, savas vagy lúgos folyadékok, tisztítószerek:

Ebben az esetben nem szabad hánytatni, hanem azonnal nagy mennyiségű tejet, tojásfehérjét vagy egyéb folyadékot kell itatni a sérülttel, hogy védje a gyomrot és felhíguljon a veszélyes anyag, ezután azonnal állatorvoshoz kell szállítani.

2013. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne erőltesd tovább. sajnos a kétségbeesés miatt azt gondolod nincsen semmi javulás holott a kutya az elmondásod alapján már ivott, tehát magához vett folyadékot. ha nem eszik az nem baj. ami fontos hogy igyon, DE NEM ÁM ÚGY HOGY BELEERŐLTETED! mert attól csak jobban hány! az a jó ha magától iszik. lassan de javulni fog. mint már írtam a barátnőmé is 4 nap után lett a régi önmaga. ne terheld őt azzal hogy beleerőltetsz dolgokat. vízzel, étellel kínáld meg, de ha nem kell neki ne erőltesd. arra figyelj ha nem iszik akkor be kell vinni infúzióra. hogy őszinte legyek ezt az orrot kenegetjük vízzel dolgot sem igazán értem.
2013. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

ma 09:47


ez is egy jó példája annak sokszor mennyi marhaság van a neten. a barátnőm kutyája patkány méreggel érintkezett. a kommentedben azt írja csak órákkal később jelentkeznek a tünetek. érdekes, az eset után kb. 10 perc telt el összesen az orvoshoz kerülésig. emlékszem hogy mesélte: AZONNAL LEHETETT LÁTNI A KUTYÁN HOGY VALAMI NEM OKÉ! akkor miről beszélünk?

2013. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

"Utána két napig folyamatosan alkoholt (valamilyen tömény italt – pálinkát, konyakot) kell adni a kutyának, annyit, hogy részeg legyen!"


jézusom én ezt ki se mertem volna tenni!

2013. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A tejet nem házi praktika céljából adtuk, miszerint ha mérget eszik, itassunk vele tejet, hanem, hogy legyen benne valami, ne gyengüljön teljesen le.

Az orrát azért kenegettük vízzel, mert eleinte nem nagyon akart inni, de az orráról lenyalta a vizet, ha oda raktunk. most azért iszik, bár nem orbitális mennyiséget. :/ Az első nap, vasárnap ivott tejet, de csak azt, az alutasakos és konzerves kaját elutasította. Hétfőn tejet sem kért, viszont evett egy kis májkrémet, elég jó ízűen.

Viszont se tegnap, se ma nem hajlandó semmit sem lenyelni, a gyógyszer is úgy kellett lenyomni a torkán.

:(

2013. jún. 19. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!