Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy lehűtsem a...

Mit tegyek hogy lehűtsem a nagy szőrű kutyámat?

Figyelt kérdés

Nagyon meleg van, ezen a héten itthon vagyunk vele, így egész nap a lakásban hűsöl. De amikor dolgozunk a kenneljébe zárjuk (van ott lugas is építve neki, ami alá nem szokott feküdni... Inkább bent van a házában, ami szerintem melegebb mintha kifeküdne a lugas alá).


A kutya fajtája Husky, és a husky szőre eleve nagyon vastag(ráadásul több rétegű is). Sétálni csak hajnalban vagy nagyon későn este szoktuk amikor lehül a levegő. Mit tudnék tenni érte, hogy amíg dolgozunk addig elviselhetőbb legyen számára a meleg?



2013. jún. 19. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én szerintem kitennék valami locsolót oda ami egész nap tudja locsolni. De persze ne ázzon az egész kennel, maradjon valami száraz rész is. Ha a víz alá nem is megy, a környezetét valamennyire csak lehűti a víz. Nem a legolcsóbb megoldás, de jobb nekem sem jut eszembe.
2013. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Nem vagyok kutyás emberke, de ha lehetőség van rá hogy valami kutyafürdetőt használj szerintem belemenne. Lehet tetszene is neki és legalább lehűtené.
2013. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Fürdőkádat/medencét kell neki kitenni. Valami olyat, ami elég nagy, hogy beleférjen a kutya.
2013. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, és biztosan belemenne. Csak nem tudom hogy oldjam meg. De mind kettő jó ötlet. Mondjuk a locsolót nem tudnánk beépíteni de egy mobil kádat lehet tudnék szerezni... :D
2013. jún. 19. 11:12
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan rövidszőrűim vannak de raktal ki nekik medencét, hát nem használják sajnos. Max akkorcha otthon vagyok és belehívom őket. Viszont hajnalonta a kedvenc fekvőhelyeiket alaposan fel szoktam locsolni, és napközben ott szunyálnak.
2013. jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért érintő képernyőről pötyögök:(
2013. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez is jó ötlet. Alkalmazom ezt a locsolást amíg nincs medence. Csak a víz hamar elpárolog...:S De több mint a semmi. Akutyát is be szoktam vizezni, csak korán megyünk és mire jönne a meleg, a kutya megszárad. Szerencsére a héten végig itthon vagyunk így ügyelünk rá. Jövő héttől kéne a megoldás.
2013. jún. 19. 11:15
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb kutya-kád, az a fekete műanyag kerti tó aljzat, amit szinte mindenhol kapni.
2013. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, nem beépített locsolóra gondoltam, hanem a slag végére tenni olyan fejet, amivel a füvet szokták locsolni és leteszik a földre és az spricceli a vizet ide-oda ahogy forog.
2013. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2013. jún. 19. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!