Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerrel vagy anélkül?

-Evetke- kérdése:

Klikkerrel vagy anélkül?

Figyelt kérdés
az érdekelne, hogy miért más (több) a klikkeres hangadás, mintha a saját hangomon dicsérem a kutyát?
2013. jún. 19. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a klikker.hu-t én is láttam. Sőt, végigolvastam, amit a neten találtam, néztem videókat is. Azt szeretném, ha valaki, aki klikkerezik, megmondaná, hogy a klikker nyomogatása miért hatékonyabb, mint a dícsérő szó? miért reagál rá jobban a kutya? (ha jobban reagál)


A kiskutyám most 4hónapos. Egyelőre klikkermentes oviba járunk, és nem tudom, hogy érdemes lenne-e majd klikkerezős sulira váltani)

2013. jún. 19. 13:28
 3/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Könnyebb a kondícionálás, ha a feltételes inger mindig ugyanolyan. A klikker hangja pedig elég neutrális, és mindig ugyanolyan, plusz a természetben is ritkán fordul elő a hang, ezért a kutya kihallja akár a szabadban is. De persze használhatsz dicséretet is, úgy tudom a klikkeres tanítás mell kell szóbeli dicséret is, megerősítő szó. (?)

Mi csak most kezdünk klikkerezni agyfárasztásnak, eddig probléma nélkül meg tudott mindent tanulni anélkül is:) Úgy tudom, hogy iskoláig sehol sem veszik elő a klikkert, szóval maradjatok nyugodtan ott, ahol vagytok.

2013. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenütt leírják ahol a klikkerről van szó, hogy miért jobb. Olvasd figyelmesebben!
2013. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. mindig egyforma a hang, messzebbre is elhallatszik

2. SOKKAL jobban tudsz vele időzíteni, nem maradsz le

3. olyan viselkedéseket is pontosan megerősíthetsz, amiket spontán csinál a kutya és később ráérsz hozzákapcsolni vezényszót

4. dicséretnél előfordul, hogy simit adsz vagy csak mutatod, hogy elégedett vagy, a klikker viszont minden körülmények között jutit jelent, ezért jobban motiválja a kutyát, hamarabb megérti a dolgokat

5. lehet vele bonyolultabb tanítási formákat is alkalmazni, amivel kvázi gondolkodásra készteted a kutyát, lassan építed fel a viselkedését - persze nem lehetetlen ez juti+saját hangú dicsérettel, de kevésbé hatékony

6. meg még ezer dolog. pl. az általam ismert összes klikkeres kutya imád tanulni!


A saját hangon adott dicséret helyett inkább klikkerszót javaslok, ha mindenképp el akarod kerülni a kütyüt. Ez valami semleges szó legyen, amit nem használsz a kutya előtt egyébként, rövid és ugyanúgy mondod ki mindig (pl. SAJT). Ugyanúgy kondicionálni kell, mint a klikkert, csak ezt nem tudod otthon felejteni.


A saját hangoddal adott örömködés kiegészíti a klikker használatát. PL. formálásnál (most nem magyarázom el, hogy mi az, mert hosszú) kisebb előrelépéseknél megy a klikk-juti, ha meg megvan az áttörés, akkor klikk+juti+lelkes dicséret jön.

2013. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az 5/5-nek köszi, ez így azért nincs a neten leírva.


(persze, elismerem, hogy én lehetek értetlen azt is, de abszolút kezdő kutyagazdi vagyok úgyhogy nemcsak a kutyimnak kell még sokat tanulni az alapoktól kezdve, hanem nekem is)


Most a Strázsa oviban tanulgatunk meg agilitizünk, persze csak alapszinten. Szeretem a sulit, jó az oktatók hozzáállása, de nem klikkerezős. Az ovit már végig szeretném itt járni, kb. augusztusig.


Az a kérdésem, hogy

1) augusztusban akkor érdemes más sulira váltanom, ha ott klikkereznek?

2) ami közel van hozzám (XX. ker.) és klikkereznek, az az Alfa suli, tudtok erről valamit?

3) összezavarom a kutyát, ha otthon klikkerezünk és az oviban nem? vagy vigyem az oviba is klikkert?

2013. jún. 19. 14:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem zavarod vele össze a kutyust :) A klikkert amúgy is csak addig szoktuk használni, amíg meg nem tanulja a feladatot, utána max. elvétve kell ráerősíteni vele.

Javaslom, h vedd meg Vámosi-Nagy Nóra - Klikk c. könyvét. Minden benne van (szájbarágósan), konkrét trükkökkel :)

2013. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!