Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a kan...

Mit lehet csinálni a kan kutyumal ha kiszokik állandoan?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is megnevelni, másodszor ivartalanítani.

Napi 1 óra foglalkozás, nagy séta, hogy ne legyen neki börtön a kert.

2009. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

"kan kutyu" - tehát nőzni megy vagy csak úgy általában kiszökik? Vidd sokat sétálni, hogy megismerje a környezetét. Én is így csinálom és eszében sincs kiszökni.

Ha meg nőzni megy, hát akkor...xD

2009. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megnevelni, kerítést csinálni, sokat foglalkozni vele. Ivartalanítás nem helyettesíti ezt! Azt azért kell, hogy ne legyen felesleges kiskutya és ne legyen mondjuk rákos... Hiába ivartalanítod ki, attól még kiszökhet, és nem csak kiskutyát lehet csinálni, hanem elütheti az autó, megverhetik stb... Szóval a legfontosabb a nevelés és MELLETTE ivartalanítás.
2009. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az előttem szólókhoz
2009. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás után nyugodtabb lesz a kutya, de ha szabadon mászkálhat az sem segít, megkell csinálni a kerítést!!!!
2009. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én leacélhálóztam a kerítést, mert kerítésbontó kisiparos a kistacskóm. Mászni is remekül tud, ezért az acélháló csodás létra a számára úgy 1 méterig. Ha annál magasabb, nem bírja átmászni. Ha továbbfejlődne az evolúcióban és át tudná mászni az 1 méternél magasabbat, akkor maradna a valószínű tökéletes, de macerás megoldás: a kerítés tetejét úgy kell kialakítani, hogy befele dőljön. Hogy mennyire, az a kutya méretétől függ. Ebben az esetben nem tudja a hátsó lábaival megtámasztani magát és leesik. Szerencsére még erre nem volt szükségem, de ha kéne, valószínű ezt csak hegesztéssel tudnám megoldani. Sokat segít az is, hogy van néhány kisebb elválasztó kerítés a kertben, melyeken naponta 10-szer átmászik, és ezzel olyannyira kiéli a mászómániáját, hogy még nem fanyalodott a magasabb kapu felé. Ja és van a nagyon drága megoldás , az elektromos nyakörv, ehhez a föld alatt vezetnek el valami vezetéket ha jól tudom, körbe a kerítés mentén, és megcsípi őt kicsit az áram, ha megközelíti. Az acélháló önmagában kisebb, pl. spániel méretű kutyáknál nem elég, a fejük átfér rajta, még ha nem is gondolnánk, a 10*10-esen átfér!, de vissza már nem feltétlen tudja húzni, meg is fojthatja, ezért én kerítés vagy csibehálót is húztam az önmagában álló acélháló kerítés elé. Ugyanis egyszer egy nagy fejű kutyámról úgy kellett lefűrészelnem az acélhálót.
2009. okt. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!