Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani nekem egy...

Tudnátok ajánlani nekem egy olyan kutyát amit igazán erős kézzel kell fogni és úgymond "kihívás" a megnevelése?

Figyelt kérdés
Különleges, nagytestű "harci kutyát" szeretnék. Cane corson gondolkozok, de nem tudom, hogy ő elég makacs e! :)
2013. jún. 19. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Közép-ázsiai juhászkutya,kaukázusi juhászkutya,kangal.Bár ők nem harci,hanem pásztorkutyák,rendkívül erős területvédő ösztönükből fakadóan harcolnának eleget...Én előbb tartanék corso-t,mint pl egy kangalt.Hiába kutyázok 10 éve,nem érzem elégnek a tudásom...:D
2013. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
És mire kell neked egy ilyen kutya? Mert ezek általában egygazdásak, nem családba valóak.
2013. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
már volt egy menhelyi roti kaukázusi keverékem ő volt az első kutyám rengeteget foglalkoztam vele és jártam suliba hívtam szakembert és sikerült megnevelnem. második kutyám egy doberman volt eszméletlenül okos szófogadó kutya volt :) lassan 1 éve h elment a dobermanom és mostmár szeretnék újra kutyát. Feleségemmel ketten élünk egy hatalmas tanyán/birtokon és ide szeretnénk egy kutyát! :) Szeretném, hogy csak hozzám ragaszkodjon ne máshoz :)
2013. jún. 19. 20:37
 4/15 anonim ***** válasza:

kihívást szeretnél? nem a fajtán van a lényeg hanem azon hogy a kutya DOMINÁNS egyed legyen. ha kifogsz egy megadó/követő típusú kangalt, nem lesz kihívás számodra az is tuti.


viszont egy domináns németh juci, roti, dobi, husky, pit, amstaff, cane c. stb stb. az tuti hogy kihívás lenne.


ha már a kérdésnél maradunk a cane nagyon jó ötlet ha szenvedni akarsz egy kicsit a neveléssel szenvedni.


arra figyelj hogy az alom leghebrencsebb, legszemtelenebb kölykét válaszd. amelyik az összes testvérét lenyomja. mellette még teszteld is egy kicsikét. pl. ha nem hagyja hogy csak úgy felvedd, tiltakozik akkor jó.


de ne feledd, egy életre el kell kötelezned magad mellette! ha rájössz hogy mégsem olyan buli mint hitted a kihívás igenis odateszed magad!

2013. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
már volt két kutyám! mind a két kutyámat jobban szerettem bárkinél. :) Hihetetlen kutyabarát családból származok szóval tisztában vagyok egy kutya tartásával! :) Természetesen megpróbálom a legjobb kennelből venni de az is lehet, hogy ausztriából hozom majd el! Ha meg véletlen mégis nehéz lenne a nevelése akkor hívok szakembert! :) de a cane corson kívül tudtok mást ajánlani?
2013. jún. 19. 20:53
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
És azt hiszed, hogy a "szakember" mindent megold majd? :D Legtöbbjük, ha nem boldogul egy kutyával, azonnal az altatást javasolja... hagyjuk már...
2013. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Emberek...Hadd tudja már ő jobban,mennyit kutyázott,mennyire ért hozzá.Érzi azt az ember,ha készen áll rá,főleg amilyen fajta kutyái előtte voltak-nem kevésbé,,kemény"kutyák.Ha nem tudná megoldani,keres szakembert,aki ha mégsem olyan szaki,keres másikat.Komolyan azt érzem,az ilyen válaszokból jóformán csak az irigység süt,mert az illetőnek nincs meg az anyagi/egyéb lehetősége,hozzáértése,hogy egy ilyen kutyát tartson.Én is elfogadnék pl egy keleti pásztorkutyát,de nem érzem magamba azt a határozottságot és elszántságot,ami egy ilyen fajta kutyához kellene.Ha ő érzi,hadd birkózzon vele.Ha nem megy,majd kér segítséget(remélhetőleg nem a GYIK-en...)
2013. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 sippara ***** válasza:
A corso mellett hasonló feltételekkel felmerülhetnek még a masztiffok, különböző dogók (argentino, canario), de tényleg érdemesebb az egyedet nézni, nem a fajtát (hiszen vannak "birka" corsók is, ugyanúgy, ahogy "bivaly" tacsik :)). Ha tényleg a neveléssel akarsz "szívni", egy keményebb husky is meghozhatja a várva várt fejvakarást :)
2013. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nos, a dobermanod egyértelműen nem volt domináns. tehát ha nem haragszol ez a tapasztalat egy domináns kutyához mérten nem mérvadó. a kau keverékről viszont nem írtál semmit amiből le lehetne ezt szűrni. bár ha segítség kellett hozzá nyilván ő már nem volt könnyű eset.


én megmondom őszintén hogy tudatosan választottam a domináns pitemet. (előtte nekem is volt két kutyám, mint utólag rájöttem abszolút nem dominánsak.)


tehát tudtam hogy kemény dió lesz. ennek ellenére a bőrödön tapasztalni azt a melót amit bele kell feccölni egy domináns kutyába, bizony már más. én imádom a kutyámat de volt néha olyan hogy kétségbe estem már hogy talán nem nekem való. annak ellenére hogy totálisan rágyúrtam mindenre. segítségem is volt nem kevés.


egyszer valaki azt írta hogy örül annak hogy domináns kutyája van mert jobbá teszi. ebben totálisan igaza van. egy domináns kutyánál nem szabad tévedned mert azonnal egyértelműen átveszi a vezetést. "legjobb esetben" totálisan semmibe vesz, legrosszabb esetben pedig még akár helyre is tesz téged (morgás, odakapás) ha úgy cselekszel ahogyan az neki nem tetszik. mondhatnám csúnya szóval, rákényszerít hogy igenis falkavezér legyél a javából.


és mint már írtam, nem feltétlen a kutya fajtája a lényeg hanem hogy legyen domináns. lehet argentín dog, vagy presa canario, fila braseiro -nem biztos hogy helyesen írtam- szóval vannak páran.


akár hiszed akár nem, bármibe lefogadnám hogy egy domináns dobi is alaposan leízzasztana. attól mert te kifogtál egy nagyon jó kis jelleműt még nem jelenti azt hogy az összes dobi ilyen kis szófogadó földre szállt angyalka.

2013. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 21:40


nem féltékenység, inkább csak intelem. valóban kihívás egy domináns "olyanabb" kutya.


ugyanakkor tény hogy a kérdező szavai alapján valóban nem a levegőbe beszél :)

2013. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!