Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani nekem egy...

Tudnátok ajánlani nekem egy olyan kutyát amit igazán erős kézzel kell fogni és úgymond "kihívás" a megnevelése?

Figyelt kérdés
Különleges, nagytestű "harci kutyát" szeretnék. Cane corson gondolkozok, de nem tudom, hogy ő elég makacs e! :)
2013. jún. 19. 20:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

óóó mennyire, hogy meghozhatja a husky, de egy jó makacs malamut is tud fejtörést okozni bőven és ez tapasztalat... Ennek ellenére nagyon jó szándékú kutyák. Nagyon nehéz engedelmességre nevelni, de nem vadak. Valószínűleg sosem lesz vele olyan problémád, hogy mindenkinek neki akar menni az utcán, inkább az, hogy a behívásra szeretnek alkalmi süketet játszani. De ha már északi fajtáknál tartunk, akkor én úgy tudom, hogy az akita a legnagyobb szemétláda, ha makacsságra kerül sor.

Aztán amiket írtak, hogy kaukázusi és közép ázsiai. Közép ázsiaival volt dolgom, gyönyörű, tekintélyt parancsoló és makacs. Amúgy szerintem az egyik legdurvább, amit soha semmilyen tapasztalat után nem tartanék az a csehszlovák farkaskutya, bár tudtommal azt nem is egyszerű szerezni érthető okokból, nem is tudom, hogy magyarországon van-e. Nem osztogatják úgy a tenyésztők, mint a labradort, mert ha egy ilyen kutya kicsúszik az irányításod alól, akkor leshetsz.

2013. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én egy jó domináns bordeaux-i dogot választanék magamnak, vagy káj-t, kau-t, sarplaninacot. De mivel nem vagyok már fiatalkori önmagam, ezért én most már szeretem a nyugit :) Mostani kutyáim közül is okozott kettő fejfájást rendesen, volt amikor én is azt éreztem, hogy na most már elég volt, kifogtak rajtam, szerencsére ezek csak pillanatnyi bevillanások voltak. De tudom, hogy majd a következő kutyának is olyat fogok választani, ami azért ad egy kis feladatot. Nálunk ez már családi "betegség". Anyu szokta mondani, hogy "olyan vagy, mint apád", én meg erre, hogy ja, de szerencsére nincsen bajszom :)
2013. jún. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem jól állsz hozzá a kérdéshez szerintem.

Az elején én is így gondoltam ahogy te, aztán rájöttem hogy nekem nem egy olyan kutya kell akivel meg kell küzdeni, hanem egy olyan amelyik a másik felem tud lenni, aki kitud egyensúlyozni, azt adja amire szükségem van, ne kelljen vele harcolni, hanem magától fogadjon el annak ami.


A makacsság és a dominancia között is van különbség.

Na most ha a kettőt egyszerre akarod akkor te egy fakír vagy aki szereti a folyamatos harcot és fájdalmat :)

A domináns kutya rosszabb mint a makacs.

Nekem van mind2, és hidd el a makacs kutyával meglehet találni az összekötő kapcsot amivel feloldod a makacsságát, de egy domináns kutya általában mindig domináns marad. És szerintem utóbbi sokkal kellemetlenebb, mert vele mindig meg kell küzdeni a tiszteletért, míg a makaccsal elég egyszer rendesen összebarátkozni, és utána nem fog makacskodni.


Tedd fel magadban a kérdést: mire van szüksége a lelkednek mit nyújtson a kutya és úgy válassz.

Ölebnek a legjobb az inkább omega kutya, míg pl kerti kutyának meg az inkább domináns. Ez alapján dönts.

2013. jún. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fogadj örükbe menhelyről, állatvédő egyesülettől, vagy az illatosútról.

Pl Noé állatotthon, Állstvédőrség...

[link]

2013. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Csehszlovák farkaskutya? Elég kemény dió lehet az ereiben folydogáló farkasvér miatt :D
2013. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!