Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik előnyösebb...

Szerintetek melyik előnyösebb a hám vagy a nyakörv?

Figyelt kérdés
mi miért ? német juhászom van szerintetek melyik ? Köszi ?
2013. jún. 19. 23:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mind a kettő jó, de tanításhoz a nyakörv az jobb, olyankor jobban érzi a kutya a porázt, és tudod pórázon keresztül irányítani, pl ha befordultok egy utcába, ha a kutya még nem tudja mi az a jobb meg bal, akkor nem biztos h tudni fogja h most merre akartok menni, így a pórázzal picit tudod irányítani.. Viszont ha már nagyon szépen sétál, meg ismeri az alapvető jeleket, akkor hámot is nyugodtan használhatsz. Nekünk van mindkettő, eleinte hámot használtunk, mert h kistestű, meg nyomott fejű, és h a hám az jobb (ezt olvastam mielőtt megvettük a kutyánkat), de hamar rájöttem, hogy hámmal bizony képetlenség húzás nélkül sétálni ,legalábbis nálunk, úgyhogy áttértünk a nyakörvre, folytóra, most már csak nyakörvet használunk mert laza pórázon sétálunk, egyszerűbb, gyorsabb felhelyezni rá, de most megakarom megint próbálni a hámot, hogy hogy sétál vele :) Szóval szerintem amelyik neked szimpatikusabb. Ha nem húz a kutyád akkor szerintem tök mindegy hogy mi van rajta, mert a póráz csak egy ,,biztonsáot" jelez az utcán sétálok felé
2013. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Amióta a rottweiler kutyusom kihúzta a fejét azóta hámot használok. AKIK A NYAKÖRVET PÁRTOLJÁK AZOKNAK ELMONDOM NEM ÉN VAGYOK AZ ELSŐ PÉLDA ARRA, HOGY KIBÚJT A KUTYA A NYAKÖRVBŐL. A lényeg: véleményem szerint azoknak a kutyáknak akiknek hosszú nyakuk van, nagy fejük azoknak tényleg teljesen megfelel a nyakörv. DE!! Az olyan kutyusoknak akiknek rövid, széles nyakuk és nyakához képest kis fejük azok mindenképp hámot vegyenek! Német juhásznak szintén megfelel a nyakörv. REMÉLEM SEGÍTETTEM, ÉS KITÉRÍTETTEM NÉHÁNY EMBERT ABBÓL A HITBŐL, HOGY A NYAKÖRV TÖKÉLETES ÉS AZ KELL MINDENKINEK. EZ NEM IGAZ, MERT A NYAKÖRV NEM MINDEN SZEMPONTBÓL A LEGJOBB. (egy utolsó "titok": a kutyák lehet, hogy nehezen tűrik, hogy a hámot rájuk rakjuk, de igenis kényelmesebb nekik mint a nyakörv) HA VALAKI BELÉM SZÁNDÉKOZNA KÖTNI ANNAK ÜZENEM, HOGY JÖHET HIDEG-MELEG A VÉLEMÉNYEMRŐL DE NE VÁRJÁTOK, HOGY VISSZAPOFÁZOK NEKTEK! ;)

Amúgy meg régebben a nagy kutyákat szerettem, de most a kisebbek felé hajlok.

Volt: Komondorom, német juhászom, boxerem és tacskóm.

Van: Angol cocker spániel, két chihuahua.

( Csak úgy megjegyzem, az összes kutyusomat nagyon szerettem és most is szeretem azt ami van de a nagyokat nehéz elfelejteni. a Komondor volt legelsőnek. 4 évesen kaptam. Szinte velem együtt nőtt fel. De néha még most is siratom 24 évesen. A nagyobbakat nagyon nagyon hiányolom de úgy érzem, hogy nekem kicsi kutya kell. Szóval nemtudom mi van velem :D. Ui.: Bocsi, hogy letértem a kérdés témájáról :))

Üdv.: Kitti

2013. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 sippara ***** válasza:
Nem, kedves utolsó, valóban nem te vagy az első, vagy az utolsó gazdi, akinek a kutyája kibújt a nyakörvből - tudod van egy mondás, miszerint ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye :)
2013. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!