Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bőr vagy textil nyakörv/póráz...

Bőr vagy textil nyakörv/póráz vált be inkább nektek?

Figyelt kérdés
Eddig csak bőrt használtam, de miután esőben is megyünk rendszeresen, a póráz elszakadt a sok nedvesedés-megszáradás után. Múltkor pedig a kutya a Dunában áztatta meg a nyakörvét, úgyhogy tartok tőle, az se bírja sokáig. A textillel mi a tapasztalatotok? Gondolom, az nem megy tönkre a víztől, de amúgy strapabíró? Különösen a nyakörvtől tartok, a műanyag csat nem tud elpattanni (25 kg körüli kutyáról van szó)? (A kutya alapvetően laza pórázon közlekedik, de azért egy-egy felrepülő madár után sajnos megugrik néha, ezért szeretnék valami ellenállót választani).
2013. jún. 10. 09:05
 1/9 Valletta ***** válasza:
Vannak erősebb anyagból készült, esetleg dupla, fémcsatos textilnyakörvek is, abszolút jól funkcionálnak. Műanyag csatosat semmiképp ne vegyél, tényleg el tud pattanni.
2013. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lánc nyakörv, esetleg félfojtós textil? Ezekben nincs műanyag alkatrész így nem tud törni, de van fém csatos textil nyakörv is. A műanyag csattal ahogy öregszik lehetnek problémák, de ez is évek kérdése (az enyém most kb 2éves és még olyan, mintha új lenne). Pórázból én csak textilt használok soha semmi gondom nem volt vele. Bírja a vizet, strapabíró, könnyű és relatív olcsó. Illetve most van egy kaucsuk/szilikonos bevonatú kipróbálás alatt, fogásra kényelmes, kifejezetten erős és a bevonatnak köszönhetően el sem ázik, tehát szintén bírja a vizet.
2013. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mi egy félfojtós textil nyakörvet használunk már 5 éve. Totál lazára állítva és két db forrasztott fémkarika van rajta (semmi műanyag), egy mozdulat ráadni ill. levenni... tökéletesen megvagyunk elégedve vele és a kutyának is kényelmes (igaz kicsit nagy rá, így akkor sem fojt ha meghúzom de nem is az volt a cél)
2013. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a textilt szeretem igazán, vagy az egysoros fojtót.
2013. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk textil van, Fressnapfos, 2,5 cm széles, semmi extra nincs vele, 50 kg-os kutyán van és már 1,5 éve remek szolgálatot tesz :)

Most lesz majd lecserélve, végre találtam egy pórázt, ami minden elvárásomnak megfelel (K9 - szilikonos), kapni fog egy ugyanilyen nyakörvet hozzá :)

2013. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor textil nyakörvre váltok, lehetőleg fémcsattal:)

/A szilikonos póráz tényleg szuper, mikor elszakadt a másik, kaptam egyet kölcsön pár napra, ki is ment a fejemből, akkor azért ezt is felveszem a lehetséges opciók közé..!/

2013. jún. 10. 12:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is textil félfojtó nyakörvet használok textil pórázzal. Meg vagyok vele elégedve, néha kimosom és annyi.
2013. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normális bőr cuccok (nem az 1-2000 forintosokra gondolok) ha kicsit odafigyelsz rá és bőrápolóval átkened néha akkor örök élet +1 év. Az mondjuk tény, hogy kevés helyen árulnak normális bőrfelszerelést. Nekem van egy 5 éves varrott 1.2m-es bőrpórázom, 2 kutyánál használom sétára, engedelmes feladatoknál és öv-re is így eléggé igénybe van véve, és semmi baja sincsen.
2013. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Rengeteg textil pórázunk, nyakörvünk van. De általában lánc fojtót használok...a póráz mindig textil
2013. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!