Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki tartók tapasztalatait...

Yorki tartók tapasztalatait várnám. Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezzük egy yorki kiskutya vásárlását.

A van már egy kan 6 éves németjuhász kutyánk.

A yorki tartók véleménye érdekelne.

Milyen neműt válasszunk(igazából majdnem hogy mindegy,mert ivartalanítva lesz) és úgy nagyjából elmondanátok mindent a yorkikról?

Azok a válaszok nem érdekelnek h keress rá a neten,mert olyanok válaszát várom akiknek van és a tapasztalataikra volnék kíváncsi.

:)



2013. jún. 20. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nincs yorkim,de ismerek pár yorkis gazdát.Meg a fajtával is volt már dolgom egyéb helyzetekben.

Szerintem ennél a fajtánál a legfontosabb,hogy ne kisgyerekként kezeld és kapkodd fel állandóan.Kutyaként kell vele bánni,csak a méreteihez képest szabályozni a dolgokat.

Terrier lévén mozgékonyak,szeretnek sétálni,aktív kutyák.

Ha ivartalanítva lesz,szerintem mind1 milyet választotok.Próbáljátok a tenyésztő véleményét kikérni és egy rövid "meghatározást" adni,hogy milyen vérmérsékletű kutyára vágytok.A tenyésztőnek már ismernie kell annyira a kölyköket,hogy tudja,melyik kölyök pörgősebb,melyik a nyugisabb.Ki a megadó illetve ki a domináns.Figyelembe kell vennetek a másik kutyátokat.Ő mennyire domináns illetve mennyire alkalmazkodó.Így a tenyésztő ajánlani fog egy kölyköt,aki valószínűleg passzolni fog a családotokba.

2013. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2013. jún. 20. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A nővéremnek van yorkija, de még itt lakott amikor jött a kutyus és szokta hazahozni is. Nőstény, nagyon aranyos kutyafajta szerintem, attól függetlenül hogy valaki csak "zseboroszlánnak" tartja. A szobatisztaságra kicsit nehéz volt rászoktatni, még néha most is bepiszkít (3 éves), szóval padlószőnyeg nem ajánlott. Sok felelősséggel jár mivel szobakutya, napi háromszor ki kell vinni nagyjából azonos időben, a sétáltatást szerintem nem feltétlenül igényli mivel kisméretű, nincs olyan sok energiája, de természetesen bánni se bánja. A gyomra elég érzékeny, a nővérem semmi olyat nem ad neki amit egy nagytestűnek oda-oda dobnának az asztalról. Csak a kutyatápot kapja, ezenkívül szereti az almát,paprikát,sajtot,répát és ezek nem is szoktak neki ártani, de ezeket csak mint "jutalomfalat" kapja, nem állandó etetésre. Kisebb korában rizst is főztünk neki csirkemellel vagy hallal+ répával összekeverve, de zsiradék nélkül. Nem tudom honnan szerzitek be, nővérem igazi tenyésztőtől vette, törzskönyve van, a kutyus szülei versenyeken is voltak, úgyhogy nagyon jó helyről hozta, nem "selejtes". Sokan elkezdték ezeket tenyészteni mert pénzt látnak benne, de már túl tenyésztik őket, arra mennek hogy minél kisebb legyen a kutya mert az a "cuki". Inkább legyen kicsit nagyobb, kicsit drágább, de egészséges legyen. Még most 3 évesen is játszik, ugrál, mintha semmit sem változott volna kölyökkora óta, persze azért valamennyire nyugodtabb lett, könnyebb vele bánni. Ja és az hogy jó helyről legyen hozva azért is fontos, mert a viselkedése is függ attól. Mennyire lesz értelmes, tanítható, nevelhető. Tévedés hogy ezek a kisméretű kutyák buták, néha annyira érti hogy mit akarok tőle hogy még én is meglepődök. Szóval én csak ajánlani tudom, nagyon a család kedvencévé tud válni, de sok felelősség, törődés, és TUDATOS szeretet kell neki.
2013. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok, még annyit, hogy a szőre nem hullik, haja van, rendszeresen nyírni kell, és a körmét is kell vágni.
2013. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

mi is midenképp tenyésztőtől szeretnénk!

És mi is kis családtagnak szánjunk.vinni magunkkal minden hova.

A párom mindig azt mondogatja h ő lesz a kisgyerekünk :D és férfi létére Ő is nagyon várja :)

2013. jún. 20. 12:59
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi 2. ! :)

azt tudom h kell hordani kozmetikushoz :)

2013. jún. 20. 13:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is van yorkink (11 éves), ismerősöméknek is van 2. A fajta leggyakoribb problémája, hogy kiugrik a térde a helyéről és gyengék a csontjai. A miénk egyszer eltörte a lábát és az orvos mondta, hogy ez előfordul náluk, mutatta a röntgenen, hogy kézzel megbírta hajlítani az ép csontját.. Na ennyit a tenyésztőkről, pedig megkapott mindent kölyökkorában. Nagyon nézz szét a tenyésztők között! Nézd meg a szüleit és ami a legfontosabb nézd meg, hogy épek-e a fogaik. Nagyon soknak mozog, vagy már meg sincs. Mi is tenyésztőtől vettük, de már fiatal korában gond volt a fogaival...
2013. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó tanácsokat! :)
2013. jún. 20. 15:06
 9/11 Dönci91 ***** válasza:
inkább a németjuhászt kell megfigyelni,hogyan viselkedik más kutyákkal.az,hogy jól kijönnek e nem csak a kicsin múlik majd.ha domináns a nagy akkor a kicsi legyen megadó.de minden esetben jobb ha a kicsi megadó,mivel a Yorkik könnyen átesnek a ló túloldalára a dominanciájukkal...nekem is yorkim van 1 és fél éves nőstény,egy tündér...ő is inkább megadó,minden kutyával jól kijön :) ha a nagy domináns akkor előnyösebb lenne egy nőstény,mivel ha mind a 2kan domináns lenne hiába vannak ivartalanítva azzal nem kerülnéd el a konfliktust és valljuk be a Yorki csak egy falat lenne neki :/ én legalábbis azt tudom csak ajánlani,hogy elsősorban a nagyot kell megfigyelni,de gondolom ismered annyira a kutyádat,hogy megállapítsd ki e jönne egy másik kutyussal...arra viszont a nagyot kell majd megtanítani,hogy figyeljen oda a kicsire,nehogy rálépjen vagy hasonló balesetek...
2013. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

az a baj h a németjuhászunk nem nagyon találkozott még más kutyával ....mert rétre ide-oda szoktuk vinni sétálni.

Aztán egyszer vittük kutya oltásra és ott volt egy kisebb tacskó szerűség a németjuhász kiszabadult a pórázból és oda rohant és úgy tűnt mintha meg akarta volna harapni,de aztán elkaptuk ... :/

szóval ennyi a bajom vele.

2013. jún. 24. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!